%35,7
CHP birinci
60.066 geçerli oy · katılım %71,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elbistan ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %35,7 ile birinci; 60.066 geçerli oy, katılım %71,7.
Kayıtlı seçmen 92.016 · Oy kullanan 65.983 (katılım %71,7) · Geçerli 60.066 · Geçersiz 5.917
Elbistan Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 21.461 | %35,7 |
| AKP | 20.362 | %33,9 |
| YRP | 7.993 | %13,3 |
| İYİ | 1.383 | %2,3 |
| ZAFER | 885 | %1,5 |
| BTP | 808 | %1,4 |
| SAADET | 776 | %1,3 |
| DEVA | 337 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 273 | %0,5 |
| MİLLİ YOL | 259 | %0,4 |
| DEM | 241 | %0,4 |
| MEMLEKET | 202 | %0,3 |
| TİP | 158 | %0,3 |
| TKP | 61 | %0,1 |
| SOL | 38 | %0,1 |
Seçilenler
- Bünyamin Güneş Cerit · CHP · listede 1. sıra
- Naci Göçmen · CHP · listede 1. sıra
- Mücahit Doğan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Musa Toraman · CHP · listede 2. sıra
- Emre Gören · CHP · listede 3. sıra
- Gülabi Eren · CHP · listede 2. sıra
- Fevzi Ergin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ramazan Taşdemir · CHP · listede 3. sıra
- Tolgahan Bölükbaşı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mulla Kahraman · CHP · listede 5. sıra
- Cemil Bölükbaşı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hakan Demirel · CHP · listede 6. sıra
- Erdal Kıraç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Mehmet Pamuk · CHP · listede 7. sıra
- Yusuf Kılınç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Ünal Yıldırım · CHP · listede 8. sıra
- Sedat Tontuş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Habip Pekdemir · YRP · listede 1. sıra
- Aziz Bingöl · CHP · listede 9. sıra
- Hamit Şakalar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ali İbrahim Şahin · CHP · listede 10. sıra
- Mustafa Öncel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Özcan Yıldız · CHP · listede 11. sıra
- Aydın Gül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Adem Gündüz · CHP · listede 12. sıra
- Hakan Yinanç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Ramazan Yıldız · CHP · listede 13. sıra
- Emre Sarıoğlan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Ahmet Köker · CHP · listede 14. sıra
- Ali İhsan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Doğan Can Doğan · CHP · listede 15. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elbistan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %66,0 |
| Akbayır Mah. | 3 | 803 | %84,9 | AKP | %42,8 |
| Aksakal Mah. | 1 | 89 | %41,6 | CHP | %97,3 |
| Akören Mah. | 2 | 416 | %85,8 | AKP | %42,8 |
| Alembey Mah. | 2 | 598 | %91,0 | AKP | %40,7 |
| Alkayaoğlu Mah. | 1 | 63 | %76,2 | AKP | %31,8 |
| Armutalan Mah. | 1 | 49 | %51,0 | CHP | %56,0 |
| Atmalıkaşanlı Mah. | 1 | 169 | %84,6 | CHP | %78,4 |
| Ağlıca Mah. | 1 | 188 | %94,7 | CHP | %42,0 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.984 | %75,2 | AKP | %41,6 |
| Bakış Mah. | 4 | 559 | %44,5 | CHP | %94,5 |
| Balıkçıl Mah. | 1 | 292 | %90,1 | AKP | %49,6 |
| Battalgazi Mah. | 21 | 6.803 | %71,8 | AKP | %38,8 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 123 | %87,8 | CHP | %59,0 |
| Beştepe Mah. | 1 | 40 | %60,0 | CHP | %75,0 |
| Büyükyapalak Mah. | 5 | 1.426 | %87,0 | AKP | %44,6 |
| Ceyhan Mah. | 5 | 1.516 | %56,4 | CHP | %53,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.834 | %63,0 | CHP | %52,9 |
| Demircilik Mah. | 3 | 921 | %58,3 | CHP | %97,5 |
| Dervişçimli Mah. | 1 | 24 | %79,2 | CHP | %89,5 |
| Doğan Mah. | 3 | 787 | %90,1 | AKP | %37,2 |
| Eldelek Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %45,6 |
| Elmalı Mah. | 1 | 104 | %87,5 | CHP | %65,4 |
| Esentepe Mah. | 12 | 3.884 | %73,8 | AKP | %37,8 |
| Evcihüyük Mah. | 1 | 244 | %85,3 | AKP | %47,3 |
| Fakıoğlu Mah. | 1 | 88 | %59,1 | AKP | %38,6 |
| Geçit Mah. | 2 | 621 | %89,2 | AKP | %25,2 |
| Gökçek Mah. | 1 | 319 | %88,1 | AKP | %39,6 |
| Güblüce Mah. | 1 | 183 | %96,7 | AKP | %36,5 |
| Gücük Mah. | 1 | 162 | %56,2 | CHP | %86,8 |
| Gümüşdöven Mah. | 1 | 155 | %73,6 | CHP | %67,9 |
| Günaltı Mah. | 1 | 94 | %24,5 | AKP | %8,7 |
| Gündere Mah. | 1 | 292 | %92,8 | AKP | %61,7 |
| Güneşli Mah. | 9 | 2.894 | %61,8 | AKP | %38,0 |
| Güvercinlik Mah. | 1 | 348 | %97,7 | CHP | %37,9 |
| Hacıhasanlı Mah. | 1 | 129 | %86,1 | CHP | %93,6 |
| Hasanalili Mah. | 1 | 47 | %74,5 | CHP | %90,9 |
| Hasankendi Mah. | 1 | 331 | %90,0 | CHP | %41,2 |
| Horhor Mah. | 1 | 42 | %71,4 | CHP | %82,1 |
| Izgın Mah. | 4 | 1.225 | %87,2 | AKP | %42,7 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 111 | %70,3 | CHP | %56,6 |
| Kalealtı Mah. | 2 | 589 | %88,8 | AKP | %41,2 |
| Kangal Mah. | 1 | 79 | %83,5 | CHP | %61,3 |
| Kantarma Mah. | 1 | 49 | %51,0 | CHP | %96,0 |
| Karaelbistan Mah. | 14 | 4.346 | %79,7 | AKP | %50,9 |
| Karahasanuşağı Mah. | 2 | 430 | %64,0 | CHP | %49,8 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 339 | %88,8 | CHP | %44,6 |
| Karamağara Mah. | 1 | 171 | %85,4 | AKP | %49,6 |
| Kavaktepe Mah. | 1 | 92 | %83,7 | AKP | %40,0 |
| Kayageçit Mah. | 1 | 81 | %75,3 | AKP | %78,3 |
| Keçemağara Mah. | 1 | 162 | %66,7 | AKP | %52,9 |
| Kızılcaoba Mah. | 25 | 8.214 | %64,6 | CHP | %35,3 |
| Kışla Mah. | 1 | 329 | %84,2 | AKP | %30,2 |
| Köprübaşı Mah. | 6 | 1.948 | %75,1 | AKP | %37,9 |
| Körücek Mah. | 1 | 73 | %84,9 | CHP | %88,3 |
| Köseyahya Mah. | 1 | 71 | %66,2 | CHP | %74,4 |
| Köşk Mah. | 1 | 69 | %89,9 | CHP | %91,8 |
| Kümbet Mah. | 11 | 3.631 | %60,0 | CHP | %44,0 |
| Küçükyapalak Mah. | 1 | 227 | %70,9 | CHP | %89,0 |
| Orhangazi Mah. | 9 | 2.898 | %71,7 | AKP | %42,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 141 | %78,0 | CHP | %85,2 |
| Pınarbaşı Mah. | 13 | 4.274 | %70,9 | CHP | %35,3 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 61 | %67,2 | CHP | %92,7 |
| Sevdilli Mah. | 1 | 291 | %71,8 | CHP | %77,3 |
| Söğütlü Mah. | 3 | 1.007 | %79,3 | AKP | %37,5 |
| Sünnet Mah. | 1 | 20 | %55,0 | CHP | %80,0 |
| Tapkıran Mah. | 1 | 172 | %77,3 | CHP | %81,8 |
| Tapkırankale Mah. | 1 | 183 | %68,3 | CHP | %71,9 |
| Taşburun Mah. | 2 | 600 | %93,8 | AKP | %41,1 |
| Tepebaşı (GÜCÜK) Mah. | 1 | 88 | %37,5 | CHP | %87,9 |
| Tepebaşı Mah. | 9 | 2.967 | %76,1 | AKP | %40,0 |
| Topallı Mah. | 1 | 79 | %94,9 | CHP | %93,0 |
| Toprakhisar Mah. | 1 | 58 | %44,8 | CHP | %76,9 |
| Türkören Mah. | 2 | 374 | %71,9 | CHP | %59,1 |
| Uncular Mah. | 1 | 256 | %80,1 | AKP | %45,9 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 42 | %59,5 | CHP | %52,2 |
| Yalak Mah. | 1 | 33 | %78,8 | CHP | %73,1 |
| Yalıntaş Mah. | 1 | 120 | %75,0 | CHP | %83,3 |
| Yapılı Mah. | 1 | 50 | %44,0 | CHP | %94,7 |
| Yapılıpınar Mah. | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %78,6 |
| Yapraklı Mah. | 3 | 810 | %92,7 | CHP | %35,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 24 | 8.297 | %70,2 | CHP | %34,6 |
| Yoğunsöğüt Mah. | 1 | 104 | %80,8 | CHP | %84,5 |
| Yunus Emre Mah. | 22 | 7.401 | %62,4 | CHP | %40,1 |
| Çalış Mah. | 2 | 436 | %93,6 | AKP | %37,1 |
| Çatova Mah. | 3 | 1.047 | %84,7 | AKP | %47,9 |
| Çıtlık Mah. | 1 | 94 | %77,7 | CHP | %94,5 |
| Çiçek Mah. | 7 | 2.163 | %81,0 | AKP | %44,0 |
| Özbek Mah. | 1 | 26 | %73,1 | CHP | %89,5 |
| Özcanlı Mah. | 1 | 78 | %42,3 | CHP | %90,9 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 171 | %67,8 | CHP | %34,6 |
| İncecik Mah. | 1 | 240 | %60,8 | AKP | %50,8 |
| İğde Mah. | 5 | 1.271 | %85,0 | CHP | %56,8 |