%34,9
CHP birinci
74.054 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nizip ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %34,9 ile birinci; 74.054 geçerli oy, katılım %81,4.
Kayıtlı seçmen 97.413 · Oy kullanan 79.244 (katılım %81,4) · Geçerli 74.054 · Geçersiz 5.190
Nizip Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 25.829 | %34,9 |
| AKP | 24.922 | %33,7 |
| YRP | 16.116 | %21,8 |
| DEM | 2.440 | %3,3 |
| HÜDA PAR | 1.191 | %1,6 |
| İYİ | 873 | %1,2 |
| SAADET | 780 | %1,1 |
| ZAFER | 585 | %0,8 |
| BBP | 253 | %0,3 |
| DEVA | 197 | %0,3 |
| GELECEK | 182 | %0,3 |
| DP | 154 | %0,2 |
| DSP | 102 | %0,1 |
| ANAP | 90 | %0,1 |
| BTP | 79 | %0,1 |
| AP | 70 | %0,1 |
| TİP | 64 | %0,1 |
| TKP | 46 | %0,1 |
| VATAN | 43 | %0,1 |
| MİLLET | 38 | %0,1 |
Seçilenler
- Fadime Sayın · CHP · listede 1. sıra
- Yakup Aslan · CHP · listede 1. sıra
- Ahmet Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cindo Bozkaya · CHP · listede 2. sıra
- Habeş Doğan · CHP · listede 3. sıra
- Tanju Bayındırlı · CHP · listede 2. sıra
- Salih Uygur · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Erim Arıkan · YRP · listede 1. sıra
- Halil Kayan · CHP · listede 3. sıra
- Mehmet Fatih Uzunaslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Bülent Alagöz · CHP · listede 4. sıra
- Süleyman Çiçek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- İsmail Yaşar · YRP · listede 2. sıra
- Süleyman Okyay · CHP · listede 5. sıra
- Haci Korkut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Orhan Meşe · CHP · listede 6. sıra
- Mesut Hüseyin Ataoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mehmet Çiçek · YRP · listede 3. sıra
- Ömer Yener · CHP · listede 7. sıra
- Mustafa Polat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Behzat Şahin · CHP · listede 8. sıra
- Mahmut Güler · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Bekir Şen · YRP · listede 4. sıra
- Şahin Çelik · CHP · listede 9. sıra
- Emine Taş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Haydar Özel · CHP · listede 10. sıra
- Gürkan Kıraç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Emine Polat · YRP · listede 5. sıra
- Ahmet Kutlu · CHP · listede 11. sıra
- Mehmet Cabir Aslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- İsmail Batu · CHP · listede 12. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nizip mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adaklı Mah. | 2 | 469 | %73,8 | CHP | %42,3 |
| Akkuyu Mah. | 1 | 98 | %83,7 | CHP | %57,5 |
| Akçakent Mah. | 3 | 729 | %92,2 | AKP | %49,7 |
| Alahacı Mah. | 3 | 919 | %87,3 | AKP | %50,5 |
| Altındağ Mah. | 1 | 267 | %95,5 | AKP | %56,5 |
| Atatürk Mah. | 13 | 4.366 | %76,1 | CHP | %38,8 |
| Aşağıbayındır Mah. | 1 | 201 | %84,1 | AKP | %50,3 |
| Aşağıçardak Mah. | 1 | 258 | %89,2 | AKP | %52,3 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 233 | %95,3 | CHP | %51,0 |
| Ballı Mah. | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %43,5 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 195 | %86,2 | CHP | %41,9 |
| Belkıs (MERKEZ) Mah. | 1 | 190 | %100,0 | AKP | %56,9 |
| Belkıs Mah. | 13 | 4.295 | %76,5 | AKP | %34,7 |
| Boyluca Mah. | 1 | 199 | %75,9 | AKP | %37,4 |
| Bozalioğlu Mah. | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %77,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.166 | %75,6 | CHP | %35,1 |
| Dayıdağı Mah. | 1 | 336 | %88,4 | HÜDA PAR | %46,6 |
| Dazhüyük Mah. | 1 | 154 | %101,3 | AKP | %54,7 |
| Dernek Mah. | 1 | 140 | %90,7 | YRP | %42,4 |
| Doğrular Mah. | 3 | 411 | %96,8 | CHP | %31,5 |
| Duraklı Mah. | 2 | 499 | %78,0 | CHP | %32,3 |
| Dutlu Mah. | 1 | 231 | %95,2 | CHP | %44,2 |
| Düzbayır Mah. | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %63,5 |
| Ekinci Mah. | 1 | 55 | %83,6 | CHP | %48,8 |
| Erenköy Mah. | 1 | 145 | %100,7 | AKP | %36,4 |
| Eskikonak Mah. | 1 | 88 | %98,9 | CHP | %52,9 |
| Eyüp Sultan Mah. | 14 | 4.648 | %78,0 | CHP | %39,5 |
| Fatih Sultan Mah. | 26 | 8.451 | %78,1 | CHP | %41,5 |
| Fevkani Mah. | 5 | 1.450 | %85,2 | AKP | %37,9 |
| Fevzi Paşa Mah. | 7 | 2.356 | %77,6 | CHP | %40,7 |
| Fırat Mah. | 18 | 6.092 | %79,5 | AKP | %32,6 |
| Gaziler Mah. | 1 | 171 | %95,9 | YRP | %66,5 |
| Gevence Mah. | 2 | 407 | %90,4 | AKP | %50,6 |
| Gökçeli Mah. | 1 | 330 | %96,7 | CHP | %51,8 |
| Güder Mah. | 1 | 266 | %94,7 | AKP | %52,7 |
| Gülkaya Mah. | 1 | 85 | %91,8 | CHP | %49,3 |
| Gümüşgün Mah. | 1 | 47 | %89,4 | AKP | %81,6 |
| Günaltı Mah. | 1 | 319 | %91,5 | CHP | %40,5 |
| Gürbaşak Mah. | 2 | 378 | %86,5 | AKP | %43,1 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 51 | %102,0 | CHP | %84,6 |
| Hafızpaşa Mah. | 8 | 2.477 | %78,9 | CHP | %44,2 |
| Hancağız Mah. | 1 | 110 | %97,3 | AKP | %66,4 |
| Hazımoğlu Mah. | 1 | 63 | %98,4 | CHP | %55,4 |
| Kaleköy Mah. | 1 | 125 | %92,0 | YRP | %63,2 |
| Kamışlı Mah. | 1 | 247 | %85,8 | CHP | %38,1 |
| Karaburç Mah. | 1 | 92 | %95,7 | YRP | %45,0 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.513 | %84,9 | CHP | %30,3 |
| Kayalar Mah. | 1 | 161 | %85,7 | AKP | %36,4 |
| Keklik Mah. | 1 | 139 | %87,8 | AKP | %48,8 |
| Kesiktaş Mah. | 1 | 172 | %83,7 | CHP | %45,7 |
| Kıbrıs Mah. | 8 | 2.775 | %82,2 | CHP | %36,4 |
| Kıratlı Mah. | 1 | 193 | %89,1 | CHP | %42,4 |
| Kıraçgülü Mah. | 1 | 64 | %101,6 | CHP | %54,0 |
| Kızılcakent Mah. | 1 | 238 | %90,3 | AKP | %57,6 |
| Kızılin Mah. | 1 | 264 | %96,6 | CHP | %58,1 |
| Kocatepe Mah. | 3 | 863 | %92,4 | AKP | %47,0 |
| Korucak Mah. | 1 | 117 | %95,7 | YRP | %100,0 |
| Kumla Mah. | 2 | 406 | %91,9 | CHP | %48,3 |
| Kurucahüyük Mah. | 1 | 86 | %90,7 | CHP | %54,0 |
| Köseler Mah. | 1 | 348 | %68,1 | CHP | %83,5 |
| Mağaracık Mah. | 1 | 53 | %96,2 | CHP | %36,2 |
| Mehmetobası Mah. | 1 | 168 | %94,6 | AKP | %50,0 |
| Menderes Mah. | 13 | 4.127 | %81,9 | AKP | %38,4 |
| Mercanlı Mah. | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %69,8 |
| Mevlana Mah. | 11 | 3.555 | %79,9 | CHP | %32,6 |
| Mihrap Mah. | 1 | 163 | %95,7 | CHP | %40,9 |
| Mimar Sinan Mah. | 25 | 8.553 | %77,7 | CHP | %34,5 |
| Nahırtepe Mah. | 1 | 19 | %100,0 | CHP | %52,6 |
| Namık Kemal Mah. | 10 | 3.352 | %72,2 | CHP | %44,8 |
| Pazar Camii Mah. | 2 | 449 | %82,0 | AKP | %34,3 |
| Saha Mah. | 2 | 643 | %83,8 | CHP | %35,9 |
| Salkım Mah. | 3 | 716 | %87,0 | AKP | %43,3 |
| Samandöken Mah. | 1 | 175 | %84,6 | YRP | %46,0 |
| Samanlı Mah. | 1 | 34 | %94,1 | CHP | %40,0 |
| Saray Mah. | 1 | 344 | %91,0 | AKP | %41,8 |
| Sarıkoç Mah. | 1 | 157 | %96,2 | AKP | %50,3 |
| Sekili Mah. | 3 | 944 | %82,9 | AKP | %39,7 |
| Suboyu Mah. | 3 | 941 | %89,5 | AKP | %42,6 |
| Sultan Abdülhamit Mah. | 19 | 6.227 | %79,3 | CHP | %39,5 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 76 | %100,0 | CHP | %43,4 |
| Tahtani Mah. | 3 | 1.028 | %85,6 | CHP | %43,6 |
| Tanır Mah. | 1 | 58 | %87,9 | CHP | %38,3 |
| Tatlıcak Mah. | 4 | 810 | %88,4 | AKP | %47,3 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 179 | %88,3 | YRP | %48,0 |
| Toydemir Mah. | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %39,7 |
| Tuluktaş Mah. | 1 | 103 | %85,4 | CHP | %72,9 |
| Turlu Mah. | 1 | 251 | %93,6 | AKP | %52,2 |
| Turnalı Mah. | 1 | 19 | %115,8 | CHP | %66,7 |
| Uluyatır Mah. | 4 | 1.367 | %86,3 | CHP | %53,7 |
| Yarımtepe Mah. | 1 | 164 | %90,2 | AKP | %53,6 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %70,9 |
| Yağmuralan Mah. | 1 | 261 | %80,5 | CHP | %48,2 |
| Yeniyapan Mah. | 1 | 121 | %91,7 | CHP | %42,7 |
| Yeniyazı Mah. | 3 | 1.003 | %94,9 | AKP | %43,6 |
| Yeşilevler Mah. | 2 | 514 | %93,4 | AKP | %34,9 |
| Yolçatı Mah. | 1 | 58 | %100,0 | YRP | %69,0 |
| Yukarıbayındır Mah. | 1 | 252 | %86,9 | CHP | %79,5 |
| Yukarıçardak Mah. | 1 | 163 | %100,0 | CHP | %47,1 |
| Yunus Emre Mah. | 4 | 1.146 | %80,8 | CHP | %44,1 |
| Zeytinlik Mah. | 3 | 796 | %84,2 | AKP | %40,8 |
| Çakmaktepe Mah. | 1 | 127 | %100,8 | CHP | %65,3 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 322 | %90,4 | CHP | %32,1 |
| Çatalca Mah. | 1 | 118 | %96,6 | CHP | %61,7 |
| Özyurt Mah. | 1 | 83 | %68,7 | YRP | %37,7 |
| İkizce Mah. | 2 | 441 | %78,5 | AKP | %49,7 |
| İntepe Mah. | 1 | 212 | %94,3 | AKP | %47,1 |
| İstasyon Mah. | 4 | 1.211 | %80,4 | CHP | %39,7 |
| İstiklal Mah. | 6 | 1.984 | %81,7 | AKP | %36,0 |
| Şahinbey Mah. | 6 | 1.906 | %78,3 | AKP | %38,6 |
| Şıhlar Mah. | 2 | 386 | %84,2 | AKP | %43,6 |