%36,0
AK PARTİ birinci
33.796 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İslahiye ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,0 ile birinci; 33.796 geçerli oy, katılım %80,9.
Kayıtlı seçmen 44.526 · Oy kullanan 36.033 (katılım %80,9) · Geçerli 33.796 · Geçersiz 2.237
İslahiye Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.150 | %36,0 |
| CHP | 10.034 | %29,7 |
| YRP | 7.975 | %23,6 |
| İYİ | 1.721 | %5,1 |
| DEM | 620 | %1,8 |
| ZAFER | 400 | %1,2 |
| DEVA | 375 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 86 | %0,3 |
| DSP | 68 | %0,2 |
| DP | 62 | %0,2 |
| TİP | 54 | %0,2 |
| BTP | 46 | %0,1 |
| GELECEK | 46 | %0,1 |
| MİLLET | 45 | %0,1 |
| TKP | 40 | %0,1 |
| ANAP | 38 | %0,1 |
| VATAN | 36 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Hamzaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Okutan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kiyasettin Temtek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Baştemur · CHP · listede 1. sıra
- Hasan Seyda Polat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Yusuf Bülbül · YRP · listede 1. sıra
- Ali Göl · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ali Gürocak · CHP · listede 2. sıra
- Ali Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ercan Temtek · YRP · listede 2. sıra
- İbrahim Yüksel · CHP · listede 3. sıra
- Songül Gür · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Tuğ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Abdullah Kaplan · CHP · listede 4. sıra
- Doğan Ümit Doğan · YRP · listede 3. sıra
- Haydar Yener · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Arif Yılmaz · CHP · listede 5. sıra
- İrfan Öztekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mehmet Kaya · YRP · listede 4. sıra
- Yasin Dağaslan · CHP · listede 6. sıra
- Özgür Kayaoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Murat Dursun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Ömer Horoz · CHP · listede 7. sıra
- Yusuf Karadaş · YRP · listede 5. sıra
- Yusuf Çiftçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İslahiye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akınyolu Mah. | 1 | 313 | %98,1 | AKP | %48,3 |
| Alaca Mah. | 1 | 160 | %97,5 | YRP | %39,2 |
| Altınüzüm Mah. | 5 | 1.716 | %80,9 | CHP | %47,4 |
| Arpalı Mah. | 1 | 220 | %93,2 | AKP | %39,1 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.725 | %77,8 | YRP | %32,6 |
| Aydınlık Mah. | 3 | 936 | %77,0 | CHP | %36,2 |
| Ağabey Mah. | 1 | 266 | %91,7 | CHP | %48,5 |
| Ağalarobası Mah. | 1 | 145 | %86,9 | AKP | %66,4 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 910 | %86,5 | CHP | %32,3 |
| Bayraktepe Mah. | 1 | 254 | %83,9 | CHP | %51,5 |
| Beyler Mah. | 9 | 2.666 | %76,9 | AKP | %34,1 |
| Boğaziçi Mah. | 7 | 2.273 | %82,7 | AKP | %34,3 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 254 | %80,3 | CHP | %50,0 |
| Burunsuzlar Mah. | 1 | 259 | %88,8 | AKP | %49,8 |
| Cevdetpaşa Mah. | 4 | 1.129 | %75,2 | YRP | %37,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 700 | %69,4 | AKP | %33,3 |
| Dervişpaşa Mah. | 4 | 1.152 | %71,9 | AKP | %35,8 |
| Değirmencik Mah. | 4 | 1.336 | %82,2 | AKP | %42,8 |
| Elbistanhüyüğü Mah. | 1 | 134 | %90,3 | AKP | %55,0 |
| Erenler Mah. | 2 | 492 | %67,3 | CHP | %54,1 |
| Esenler Mah. | 1 | 237 | %97,9 | AKP | %45,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.489 | %79,3 | YRP | %41,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 3 | 808 | %79,5 | CHP | %37,8 |
| Göltepe Mah. | 6 | 1.783 | %76,8 | AKP | %36,9 |
| Güllühüyük Mah. | 1 | 198 | %87,9 | CHP | %37,8 |
| Güngören Mah. | 1 | 197 | %97,0 | AKP | %59,7 |
| Haci Ali Öztürk Mah. | 3 | 791 | %62,8 | AKP | %37,8 |
| Hanağzı Mah. | 1 | 176 | %96,6 | YRP | %41,5 |
| Hasanlök Mah. | 2 | 405 | %90,1 | AKP | %44,0 |
| Haydarkenli Mah. | 2 | 480 | %97,1 | AKP | %51,8 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.503 | %78,8 | CHP | %35,8 |
| Kabaklar Mah. | 1 | 176 | %81,8 | CHP | %77,2 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 195 | %96,4 | AKP | %45,6 |
| Kale Mah. | 1 | 187 | %93,6 | AKP | %52,0 |
| Karacaören Mah. | 1 | 267 | %95,9 | AKP | %40,9 |
| Karakaya Mah. | 1 | 200 | %87,0 | YRP | %55,0 |
| Karapınar Mah. | 1 | 91 | %89,0 | AKP | %48,1 |
| Karapolat Mah. | 1 | 136 | %98,5 | YRP | %47,0 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 688 | %90,8 | AKP | %35,4 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 431 | %84,2 | AKP | %58,6 |
| Kırıkçalı Mah. | 1 | 283 | %86,9 | AKP | %41,8 |
| Kozdere Mah. | 3 | 806 | %83,5 | CHP | %46,2 |
| Koçcağız Mah. | 1 | 144 | %86,8 | AKP | %37,4 |
| Kuşçumustafa Mah. | 1 | 42 | %85,7 | CHP | %83,3 |
| Köklü Mah. | 1 | 166 | %89,8 | AKP | %39,2 |
| Ortaklı Mah. | 2 | 433 | %91,9 | YRP | %47,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 3 | 997 | %69,2 | CHP | %31,3 |
| Serinevler Mah. | 3 | 915 | %77,2 | AKP | %35,6 |
| Sulumağara Mah. | 5 | 1.736 | %82,3 | AKP | %37,1 |
| Tandır Mah. | 1 | 255 | %85,5 | AKP | %32,9 |
| Telli Mah. | 1 | 141 | %92,9 | CHP | %43,7 |
| Türkbahçe Mah. | 2 | 406 | %84,0 | CHP | %38,8 |
| Yağızlar Mah. | 1 | 328 | %95,1 | AKP | %36,8 |
| Yelliburun Mah. | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %70,1 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.029 | %79,2 | AKP | %38,4 |
| Yeniceli Mah. | 2 | 378 | %68,5 | YRP | %50,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 124 | %85,5 | CHP | %42,7 |
| Yesemek Mah. | 1 | 324 | %95,1 | AKP | %52,2 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 138 | %81,9 | AKP | %41,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 8 | 2.683 | %81,3 | AKP | %39,7 |
| Yukarıbilenler Mah. | 2 | 489 | %79,1 | AKP | %45,4 |
| Zincirli Mah. | 1 | 182 | %93,4 | AKP | %40,3 |
| Çamlıca Mah. | 4 | 1.211 | %64,2 | CHP | %36,2 |
| Çerçili Mah. | 1 | 233 | %95,3 | CHP | %38,8 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %51,7 |
| Çolaklar Mah. | 1 | 114 | %91,2 | AKP | %57,6 |
| Çubuk Mah. | 1 | 159 | %95,6 | YRP | %34,0 |
| Örtülü Mah. | 1 | 218 | %95,4 | AKP | %40,9 |
| İdilli Mah. | 1 | 239 | %83,3 | AKP | %52,0 |
| Şahmaran Mah. | 1 | 301 | %93,0 | AKP | %34,4 |
| Şerikanlı Mah. | 2 | 404 | %94,8 | CHP | %40,6 |