%51,3
CHP birinci
9.674 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seyitgazi ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %51,3 ile birinci; 9674 geçerli oy, katılım %92,3.
Kayıtlı seçmen 11.331 · Oy kullanan 10.462 (katılım %92,3) · Geçerli 9.674 · Geçersiz 788
Seyitgazi Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.964 | %51,3 |
| MHP | 3.972 | %41,1 |
| YRP | 237 | %2,5 |
| İYİ | 235 | %2,4 |
| ZAFER | 47 | %0,5 |
| GELECEK | 45 | %0,5 |
| BTP | 24 | %0,3 |
| DEM | 17 | %0,2 |
| DEVA | 15 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| EMEP | 12 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,1 |
| TİP | 11 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
Seçilenler
- Murat Uygun · CHP · listede 1. sıra
- Tamer Günaydın · CHP · listede 1. sıra
- Ferhat Özdöngül · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Uygar Ünlüce · CHP · listede 2. sıra
- Kerim Çavdar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Çakır · CHP · listede 3. sıra
- Halis Şen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa İrfan Kara · CHP · listede 4. sıra
- Harun Özalp · CHP · listede 5. sıra
- Ethem Yıldız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Seydi Fidan · CHP · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Seyitgazi mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaklı Mah. | 1 | 84 | %90,5 | CHP | %75,0 |
| Akin Mah. | 1 | 267 | %97,4 | CHP | %69,2 |
| Aslanbeyli Mah. | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %95,6 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 361 | %90,0 | CHP | %52,3 |
| Aşağısöğüt Mah. | 1 | 58 | %98,3 | CHP | %52,7 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 435 | %92,4 | MHP | %59,4 |
| Beykışla Mah. | 1 | 62 | %96,8 | MHP | %53,7 |
| Beşsaray Mah. | 1 | 34 | %94,1 | MHP | %61,3 |
| Büyükdere Mah. | 1 | 75 | %85,3 | CHP | %90,2 |
| Büyükyayla Mah. | 1 | 61 | %85,3 | CHP | %80,4 |
| Cevizli Mah. | 2 | 541 | %93,0 | CHP | %51,5 |
| Derebenek Mah. | 3 | 460 | %92,8 | CHP | %48,5 |
| Değişören Mah. | 1 | 83 | %90,4 | CHP | %61,1 |
| Doğançayır Mah. | 3 | 733 | %93,9 | CHP | %92,9 |
| Fethiye Mah. | 1 | 55 | %103,6 | CHP | %53,1 |
| Gemiç Mah. | 1 | 124 | %100,0 | CHP | %43,1 |
| Göcenoluk Mah. | 1 | 125 | %94,4 | MHP | %61,4 |
| Gökbahçe Mah. | 1 | 352 | %91,8 | MHP | %67,5 |
| Göknebi Mah. | 1 | 58 | %94,8 | MHP | %58,5 |
| Gökçegüney Mah. | 1 | 32 | %103,1 | CHP | %40,0 |
| Gümüşbel Mah. | 1 | 120 | %99,2 | MHP | %56,9 |
| Karacalık Mah. | 1 | 64 | %95,3 | CHP | %63,8 |
| Karaören Mah. | 2 | 498 | %94,6 | MHP | %55,3 |
| Kesenler Mah. | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %61,1 |
| Kırka Mah. | 7 | 2.410 | %88,5 | CHP | %49,3 |
| Kümbet Mah. | 2 | 362 | %90,3 | MHP | %47,6 |
| Numanoluk Mah. | 1 | 179 | %98,9 | CHP | %50,3 |
| Oynaş Mah. | 1 | 48 | %102,1 | MHP | %75,6 |
| Salihler Mah. | 1 | 53 | %98,1 | CHP | %90,2 |
| Sancar Mah. | 1 | 142 | %97,2 | CHP | %54,1 |
| Sandıközü Mah. | 1 | 101 | %98,0 | MHP | %67,0 |
| Sarayören Mah. | 1 | 290 | %92,8 | MHP | %57,7 |
| Sarıcailyas Mah. | 1 | 126 | %99,2 | MHP | %47,5 |
| Taşlıkköy Mah. | 1 | 107 | %87,9 | CHP | %58,9 |
| Yapıldak Mah. | 1 | 238 | %92,4 | MHP | %54,8 |
| Yarbasan Mah. | 1 | 28 | %103,6 | CHP | %81,5 |
| Yazıdere Mah. | 1 | 181 | %94,5 | MHP | %49,1 |
| Yenikent Mah. | 1 | 84 | %94,1 | CHP | %78,5 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %56,5 |
| Yukarısöğüt Mah. | 1 | 72 | %93,1 | MHP | %50,9 |
| Yunus Mah. | 2 | 502 | %89,2 | CHP | %46,4 |
| Çatören Mah. | 1 | 48 | %100,0 | CHP | %60,9 |
| Çukurağıl Mah. | 1 | 63 | %88,9 | MHP | %68,6 |
| Çukurca Mah. | 1 | 72 | %94,4 | MHP | %65,1 |
| Çürüttüm Mah. | 1 | 31 | %90,3 | CHP | %88,0 |
| Örencik Mah. | 1 | 116 | %95,7 | CHP | %49,5 |
| Üçsaray Mah. | 1 | 164 | %98,2 | CHP | %97,5 |
| İdrisyayla Mah. | 1 | 91 | %96,7 | CHP | %42,2 |
| İkizoluk Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %64,2 |
| İkiçeşme Mah. | 3 | 745 | %88,9 | CHP | %53,7 |
| Şükranlı Mah. | 1 | 108 | %96,3 | CHP | %53,6 |