%41,3
CHP birinci
7.277 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alpu ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %41,3 ile birinci; 7277 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 8.785 · Oy kullanan 7.810 (katılım %88,9) · Geçerli 7.277 · Geçersiz 533
Alpu Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 3.007 | %41,3 |
| MHP | 2.711 | %37,3 |
| BBP | 693 | %9,5 |
| İYİ | 404 | %5,6 |
| YRP | 207 | %2,8 |
| ZAFER | 50 | %0,7 |
| DSP | 49 | %0,7 |
| SAADET | 48 | %0,7 |
| BTP | 46 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,2 |
| DEM | 12 | %0,2 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 |
| DEVA | 9 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| TİP | 3 | %0,0 |
Seçilenler
- İhsan Ceran · CHP · listede 1. sıra
- Serkan Adaş · CHP · listede 1. sıra
- Ferhat Güngör · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Çetinkaya · CHP · listede 2. sıra
- Murat Tepe · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Engin Bektaş · CHP · listede 3. sıra
- Mehmet Ali Mozak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Orhan Kırım · CHP · listede 4. sıra
- Selami Akan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ramazan Günbükü · CHP · listede 5. sıra
- Hasan Değirmendere · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alpu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktepe Mah. | 1 | 58 | %84,5 | CHP | %68,8 |
| Alapınar Mah. | 1 | 82 | %100,0 | MHP | %43,8 |
| Arıkaya Mah. | 1 | 198 | %93,4 | CHP | %46,1 |
| Ağaçhisar Mah. | 3 | 718 | %95,5 | MHP | %44,5 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 258 | %92,6 | CHP | %42,3 |
| Başören Mah. | 1 | 180 | %98,9 | MHP | %51,8 |
| Belkese Mah. | 1 | 90 | %100,0 | MHP | %40,0 |
| Bozan Mah. | 4 | 1.112 | %87,1 | CHP | %43,9 |
| Büğdüz Mah. | 1 | 167 | %89,2 | MHP | %50,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 140 | %89,3 | MHP | %54,2 |
| Esence Mah. | 1 | 56 | %100,0 | CHP | %59,6 |
| Fatih Mah. | 2 | 676 | %84,9 | MHP | %49,5 |
| Fevzi Paşa Mah. | 3 | 979 | %81,9 | CHP | %43,1 |
| Fevziye Mah. | 1 | 95 | %97,9 | CHP | %63,2 |
| Gökçekaya Mah. | 1 | 62 | %103,2 | CHP | %55,0 |
| Gökçeoğlu Mah. | 1 | 66 | %95,5 | CHP | %74,2 |
| Güroluk Mah. | 1 | 52 | %100,0 | CHP | %62,8 |
| Işıkören Mah. | 1 | 58 | %87,9 | CHP | %72,3 |
| Karacaören Mah. | 1 | 167 | %91,0 | MHP | %41,2 |
| Karakamış Mah. | 1 | 296 | %91,2 | CHP | %49,8 |
| Kemalpaşa Mah. | 2 | 515 | %87,2 | MHP | %45,0 |
| Koşmat Mah. | 1 | 127 | %89,8 | CHP | %89,4 |
| Mamure Mah. | 1 | 111 | %90,1 | MHP | %49,0 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 674 | %86,7 | CHP | %47,8 |
| Sakarıkaracaören Mah. | 1 | 228 | %93,0 | CHP | %50,3 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 135 | %97,8 | CHP | %83,6 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 104 | %82,7 | MHP | %48,1 |
| Uyuzhamamköyü Mah. | 1 | 184 | %90,8 | CHP | %43,3 |
| Yeşildon Mah. | 1 | 53 | %105,7 | CHP | %76,0 |
| Yunusemre Mah. | 3 | 857 | %82,5 | MHP | %45,5 |
| Çardakbaşı Mah. | 1 | 36 | %100,0 | CHP | %32,4 |
| Çerkez Çukurhisar Mah. | 1 | 67 | %91,0 | CHP | %61,8 |
| Özdenk Mah. | 1 | 184 | %96,2 | MHP | %48,8 |