%48,3
CHP birinci
9.551 geçerli oy · katılım %77,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,3 ile birinci; 9551 geçerli oy, katılım %77,9.
Kayıtlı seçmen 13.158 · Oy kullanan 10.249 (katılım %77,9) · Geçerli 9.551 · Geçersiz 698
Seçilenler
- Özgür Özbek · CHP · listede 1. sıra
- Tamer Özer · CHP · listede 1. sıra
- Halit Gökçe · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Aktürk · CHP · listede 2. sıra
- Tahsin Toksoy · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sinan Yeltürk · CHP · listede 3. sıra
- Şahin Olacam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Erkan Gökçe · CHP · listede 4. sıra
- Necip Baysal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Akar Aktürk · CHP · listede 5. sıra
- Yakup Kaya · CHP · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şenkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 59 | %71,2 | CHP | %76,9 |
| Akşar Mah. | 4 | 898 | %80,1 | AKP | %57,4 |
| Alıcık Mah. | 2 | 368 | %84,2 | CHP | %71,9 |
| Atyolu Mah. | 1 | 262 | %97,7 | CHP | %73,7 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 84 | %94,1 | CHP | %62,5 |
| Aşağı Mah. | 3 | 804 | %74,5 | CHP | %62,2 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 82 | %70,7 | AKP | %57,1 |
| Balkaya Mah. | 1 | 177 | %77,4 | CHP | %54,5 |
| Bereketli Mah. | 1 | 34 | %55,9 | CHP | %77,8 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 83 | %62,7 | AKP | %66,0 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 232 | %84,5 | CHP | %67,6 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 120 | %71,7 | AKP | %68,3 |
| Değirmenlidere Mah. | 2 | 398 | %75,1 | AKP | %54,6 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %60,0 |
| Dolunay Mah. | 1 | 254 | %82,7 | AKP | %55,5 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 97 | %70,1 | CHP | %65,0 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 110 | %47,3 | AKP | %62,0 |
| Esence Mah. | 1 | 47 | %74,5 | AKP | %86,7 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 132 | %85,6 | AKP | %52,0 |
| Evbakan Mah. | 1 | 143 | %73,4 | AKP | %62,9 |
| Gaziler Mah. | 1 | 261 | %74,0 | AKP | %50,3 |
| Gezenek Mah. | 1 | 46 | %89,1 | CHP | %50,0 |
| Göllet Mah. | 1 | 142 | %77,5 | AKP | %59,1 |
| Göreşken Mah. | 1 | 128 | %69,5 | CHP | %50,6 |
| Gözalan Mah. | 1 | 198 | %77,8 | AKP | %74,1 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 56 | %58,9 | AKP | %63,6 |
| Gülveren Mah. | 1 | 141 | %85,8 | CHP | %50,0 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 106 | %81,1 | AKP | %50,0 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 174 | %83,3 | CHP | %76,0 |
| Kaynak Mah. | 2 | 165 | %93,9 | CHP | %49,0 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 255 | %79,2 | AKP | %41,8 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 172 | %74,4 | AKP | %55,3 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 132 | %67,4 | CHP | %85,5 |
| Kireçli Mah. | 1 | 16 | %106,3 | CHP | %64,7 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 364 | %77,2 | CHP | %91,2 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 317 | %76,0 | AKP | %52,4 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 66 | %63,6 | AKP | %42,5 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.097 | %76,2 | CHP | %53,1 |
| Penek Mah. | 1 | 119 | %62,2 | AKP | %72,2 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 45 | %80,0 | AKP | %83,9 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 106 | %89,6 | CHP | %57,1 |
| Sındıran Mah. | 1 | 90 | %90,0 | CHP | %57,7 |
| Susuz Mah. | 1 | 230 | %77,8 | AKP | %48,5 |
| Söğütler Mah. | 1 | 302 | %89,1 | AKP | %52,0 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 133 | %85,0 | CHP | %52,7 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 26 | %84,6 | AKP | %68,2 |
| Teketaş Mah. | 1 | 96 | %69,8 | CHP | %63,1 |
| Turnalı Mah. | 1 | 116 | %78,5 | AKP | %63,4 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 58 | %93,1 | AKP | %60,8 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 85 | %91,8 | AKP | %65,4 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 85 | %74,1 | CHP | %53,6 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 223 | %70,9 | CHP | %62,8 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 110 | %90,9 | AKP | %51,1 |
| Yazılı Mah. | 1 | 75 | %85,3 | CHP | %39,3 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 36 | %83,3 | CHP | %72,4 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 81 | %81,5 | CHP | %61,9 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 68 | %79,4 | CHP | %55,6 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 574 | %80,7 | CHP | %97,5 |
| Yukarı Mah. | 3 | 737 | %73,0 | CHP | %59,9 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 92 | %67,4 | AKP | %56,9 |
| Yünören Mah. | 1 | 49 | %40,8 | AKP | %57,9 |
| Yürekli Mah. | 1 | 137 | %83,2 | AKP | %54,1 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 142 | %73,2 | CHP | %46,9 |
| Çamlıalan Mah. | 1 | 307 | %71,3 | CHP | %69,1 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 110 | %82,7 | AKP | %66,3 |
| Özyurt Mah. | 1 | 251 | %72,9 | YRP | %53,8 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 52 | %78,9 | CHP | %86,1 |
| İnceçay Mah. | 1 | 94 | %75,5 | AKP | %44,9 |
| İçmesu Mah. | 1 | 42 | %54,8 | CHP | %52,4 |
| İğdeli Mah. | 1 | 131 | %86,3 | AKP | %43,8 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 114 | %81,6 | AKP | %44,3 |