%52,4
YENİDEN REFAH birinci
7.154 geçerli oy · katılım %81,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köprüköy ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında YENİDEN REFAH %52,4 ile birinci; 7154 geçerli oy, katılım %81,8.
Kayıtlı seçmen 9.275 · Oy kullanan 7.582 (katılım %81,8) · Geçerli 7.154 · Geçersiz 428
Köprüköy Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 3.748 | %52,4 |
| AKP | 2.742 | %38,3 |
| DEM | 164 | %2,3 |
| İYİ | 157 | %2,2 |
| SAADET | 101 | %1,4 |
| HÜDA PAR | 93 | %1,3 |
| CHP | 66 | %0,9 |
| DEVA | 40 | %0,6 |
| ZAFER | 28 | %0,4 |
| TKP | 9 | %0,1 |
| BTP | 6 | %0,1 |
Seçilenler
- Fevzi Güven · YRP · listede 1. sıra
- Saffan Hacıoğlu · YRP · listede 1. sıra
- Reşat Ceyhun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İlhan Araz · YRP · listede 2. sıra
- Memet Şirin Arpaci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ziyattin Özen · YRP · listede 3. sıra
- Ziyattin Yavuz · YRP · listede 4. sıra
- Mehmet Zeki Aslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Savcı Taşdan · YRP · listede 5. sıra
- Cafer Polat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Naim Karadaş · YRP · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Köprüköy mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akçam Mah. | 1 | 286 | %69,2 | YRP | %74,5 |
| Alaca Mah. | 2 | 628 | %72,0 | YRP | %56,4 |
| Ataköy Mah. | 1 | 19 | %47,4 | AKP | %22,2 |
| Ağcaşar Mah. | 2 | 412 | %73,8 | AKP | %55,9 |
| Aşağıkızılkale Mah. | 1 | 103 | %72,8 | SAADET | %52,1 |
| Aşağıçakmak Mah. | 1 | 29 | %100,0 | YRP | %60,0 |
| Buğdaylı Mah. | 1 | 269 | %89,2 | AKP | %48,0 |
| Camikebir Mah. | 1 | 93 | %108,6 | AKP | %57,0 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 66 | %89,4 | AKP | %53,5 |
| Duatepe Mah. | 1 | 168 | %76,8 | YRP | %66,4 |
| Dumankaya Mah. | 1 | 218 | %87,6 | AKP | %55,3 |
| Dilek Mah. | 1 | 76 | %77,6 | YRP | %48,3 |
| Emre Mah. | 2 | 395 | %88,1 | YRP | %46,1 |
| Eyüpler Mah. | 1 | 216 | %75,0 | YRP | %63,6 |
| Eğirmez Mah. | 1 | 215 | %94,0 | AKP | %50,0 |
| Geyikli Mah. | 1 | 94 | %76,6 | YRP | %62,9 |
| Gölçayır Mah. | 1 | 207 | %76,3 | YRP | %53,5 |
| Güzelhisar Mah. | 2 | 635 | %83,6 | YRP | %53,9 |
| Ilıcasu Mah. | 1 | 183 | %81,4 | AKP | %54,7 |
| Karataşlar Mah. | 1 | 132 | %78,0 | YRP | %91,7 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 364 | %87,4 | YRP | %85,7 |
| Kıyıkonak Mah. | 1 | 138 | %69,6 | AKP | %62,6 |
| Marifet Mah. | 1 | 143 | %85,3 | YRP | %62,9 |
| Mescitli Mah. | 1 | 173 | %79,2 | YRP | %57,8 |
| Ortaklar Mah. | 1 | 123 | %76,4 | AKP | %51,3 |
| Pekecik Mah. | 1 | 36 | %69,4 | AKP | %50,0 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 124 | %87,1 | YRP | %57,9 |
| Savatlı Mah. | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %78,6 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 229 | %80,4 | AKP | %44,2 |
| Topçu Mah. | 1 | 77 | %81,8 | YRP | %88,7 |
| Yapağılı Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %46,1 |
| Yağan Mah. | 5 | 1.374 | %87,4 | YRP | %51,5 |
| Yemlik Mah. | 1 | 25 | %84,0 | YRP | %60,0 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 35 | %94,3 | AKP | %63,6 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 80 | %98,8 | YRP | %64,5 |
| Yukarıkızılca Mah. | 1 | 92 | %89,1 | YRP | %58,4 |
| Yukarıkızılkale Mah. | 1 | 69 | %89,9 | YRP | %52,9 |
| Yukarısöğütlü Mah. | 1 | 29 | %86,2 | YRP | %69,6 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 351 | %87,2 | AKP | %59,0 |
| Çullu Mah. | 2 | 565 | %64,8 | YRP | %67,0 |
| Örentaş Mah. | 1 | 72 | %88,9 | YRP | %61,9 |
| Şehitler Mah. | 2 | 594 | %83,8 | AKP | %60,0 |