%42,4
AK PARTİ birinci
8.303 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çat ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,4 ile birinci; 8303 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 11.165 · Oy kullanan 8.992 (katılım %80,5) · Geçerli 8.303 · Geçersiz 689
Seçilenler
- Adem Kurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Enver Haciömeroğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahmut Yavaşçay · CHP · listede 1. sıra
- Kenan Dumanlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Abdulkadir Sünbül · CHP · listede 2. sıra
- Yakup Aktaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Gafur Kurt · CHP · listede 3. sıra
- Abdullah Sünbül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hüseyin Aktaş · CHP · listede 4. sıra
- Mehmet Menafoğulları · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Cevat Çimen · CHP · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ağaköy Mah. | 2 | 587 | %80,6 | AKP | %59,6 |
| Aşağıçat Mah. | 1 | 153 | %80,4 | AKP | %60,7 |
| Babaderesi Mah. | 1 | 52 | %75,0 | AKP | %50,0 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 309 | %89,6 | AKP | %34,2 |
| Bayındır Mah. | 1 | 60 | %60,0 | AKP | %36,4 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 90 | %93,3 | CHP | %59,7 |
| Başköy Mah. | 2 | 408 | %79,2 | AKP | %42,3 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 201 | %89,6 | AKP | %56,2 |
| Budaklar Mah. | 1 | 106 | %94,3 | CHP | %52,6 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 297 | %83,2 | AKP | %71,5 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 98 | %75,5 | CHP | %88,1 |
| Göbekören Mah. | 1 | 109 | %97,3 | CHP | %41,4 |
| Gökçeşeyh Mah. | 1 | 168 | %90,5 | AKP | %66,4 |
| Gölköy Mah. | 1 | 37 | %73,0 | AKP | %69,2 |
| Hatunköy Mah. | 1 | 62 | %54,8 | AKP | %62,5 |
| Kaplıca Mah. | 2 | 397 | %81,6 | CHP | %67,2 |
| Karabey Mah. | 1 | 158 | %77,2 | CHP | %64,9 |
| Karaca Mah. | 1 | 206 | %84,5 | CHP | %46,0 |
| Karaşeyh Mah. | 2 | 550 | %76,6 | CHP | %61,0 |
| Kızılca Mah. | 2 | 387 | %90,7 | AKP | %58,0 |
| Kumaşlı Mah. | 1 | 84 | %88,1 | CHP | %85,3 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 202 | %88,6 | CHP | %84,5 |
| Köseler Mah. | 1 | 163 | %65,6 | YRP | %35,9 |
| Mollaömer Mah. | 2 | 183 | %83,6 | AKP | %56,2 |
| Muratçayırı Mah. | 1 | 119 | %77,3 | CHP | %77,8 |
| Oyuklu Mah. | 4 | 1.308 | %73,1 | AKP | %44,7 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 328 | %83,2 | AKP | %70,9 |
| Saltaş Mah. | 1 | 281 | %69,8 | AKP | %42,2 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 96 | %93,8 | CHP | %84,2 |
| Sarıkaşık Mah. | 1 | 291 | %78,4 | AKP | %67,1 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 446 | %66,6 | CHP | %62,7 |
| Söbeçayır Mah. | 1 | 287 | %77,0 | AKP | %46,8 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 200 | %90,5 | AKP | %48,9 |
| Tuzlataşı Mah. | 1 | 224 | %54,0 | AKP | %36,2 |
| Tuzluca Mah. | 2 | 415 | %93,0 | CHP | %41,0 |
| Yarmak Mah. | 1 | 203 | %86,7 | AKP | %43,2 |
| Yavi Mah. | 2 | 659 | %89,4 | AKP | %52,9 |
| Yaylasuyu Mah. | 1 | 150 | %91,3 | AKP | %58,5 |
| Yukarıçat Mah. | 1 | 140 | %85,0 | AKP | %43,5 |
| Çayırtepe Mah. | 1 | 96 | %93,8 | AKP | %43,8 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 185 | %71,4 | CHP | %52,0 |
| Çimenözü Mah. | 1 | 150 | %82,7 | AKP | %39,5 |
| Çirişli Mah. | 1 | 74 | %81,1 | CHP | %58,6 |
| İşkinli Mah. | 1 | 173 | %68,2 | AKP | %58,7 |
| Şeyhhasan Mah. | 1 | 273 | %82,8 | AKP | %61,7 |