Lice · Belediye meclisi üyeliği
%84,6
DEM Parti birinci
12.961 geçerli oy · katılım %77,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lice ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %84,6 ile birinci; 12.961 geçerli oy, katılım %77,1.
Lice
Kayıtlı seçmen 18.589 · Oy kullanan 14.336 (katılım %77,1) · Geçerli 12.961 · Geçersiz 1.375
Seçilenler
- Berna Yiğitel · DEM
- Velat Esen · DEM
- Fırat Demir · DEM
- Güzel Kırhan · DEM
- Ferhat Pekol · DEM
- Minevş Peker · DEM
- Mahrem Bulut · DEM
- Gülistan Erdal · DEM
- Mehmet Salim Baygeldi · DEM
- Remziye Çelik · DEM
- Hamdusena Aksoy · DEM
- Netice Gerş · DEM
- Osman Ağın · DEM
- Reşit Barış · DEM
- Mehmet Can Saçal · DEM
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abalı Mah. | 1 | 95 | %81,1 | DEM | %91,8 |
| Akçabudak Mah. | 1 | 68 | %52,9 | DEM | %66,7 |
| Arıklı Mah. | 1 | 46 | %69,6 | DEM | %96,4 |
| Baharlar Mah. | 1 | 151 | %58,9 | DEM | %93,2 |
| Bayırlı Mah. | 1 | 127 | %89,0 | DEM | %74,5 |
| Bağlan Mah. | 1 | 189 | %78,8 | DEM | %77,1 |
| Budak Mah. | 1 | 208 | %82,7 | DEM | %93,2 |
| Birlik Mah. | 1 | 213 | %70,0 | DEM | %92,0 |
| Camikebir Mah. | 1 | 130 | %69,2 | DEM | %86,6 |
| Dallıca Mah. | 2 | 410 | %56,8 | DEM | %94,3 |
| Damar Mah. | 1 | 14 | %121,4 | DEM | %88,2 |
| Daralan Mah. | 1 | 311 | %64,0 | DEM | %90,1 |
| Delvan Mah. | 1 | 192 | %70,8 | DEM | %90,8 |
| Dernek Mah. | 3 | 713 | %81,6 | DEM | %92,9 |
| Dolunay Mah. | 1 | 293 | %87,4 | DEM | %91,7 |
| Duru Mah. | 3 | 719 | %87,8 | DEM | %85,6 |
| Dibek Mah. | 1 | 114 | %66,7 | DEM | %83,6 |
| Ecemiş Mah. | 1 | 134 | %42,5 | DEM | %62,0 |
| Ergin Mah. | 1 | 91 | %59,3 | DEM | %96,3 |
| Esenler Mah. | 1 | 243 | %81,1 | DEM | %87,0 |
| Gökçe Mah. | 1 | 183 | %62,3 | DEM | %78,6 |
| Güldiken Mah. | 1 | 254 | %82,7 | DEM | %79,1 |
| Gürbeyli Mah. | 1 | 102 | %79,4 | DEM | %82,5 |
| Güçlü Mah. | 1 | 42 | %88,1 | DEM | %78,8 |
| Hedik Mah. | 1 | 350 | %88,6 | DEM | %82,4 |
| Kabakaya Mah. | 1 | 210 | %80,5 | DEM | %87,8 |
| Kali Mah. | 2 | 669 | %77,3 | DEM | %91,0 |
| Karahasan Mah. | 3 | 963 | %70,2 | DEM | %92,6 |
| Kelvan Mah. | 3 | 749 | %76,0 | DEM | %87,9 |
| Kılıçlı Mah. | 1 | 178 | %87,6 | DEM | %72,9 |
| Kıpçak Mah. | 2 | 384 | %62,2 | DEM | %78,8 |
| Kıralan Mah. | 1 | 220 | %90,0 | DEM | %97,6 |
| Kıyı Mah. | 1 | 214 | %58,9 | DEM | %71,4 |
| Kumluca Mah. | 1 | 159 | %93,7 | DEM | %84,6 |
| Kutlu Mah. | 1 | 255 | %85,5 | DEM | %97,5 |
| Körtük Mah. | 2 | 450 | %76,2 | DEM | %91,6 |
| Mulla Mah. | 2 | 572 | %78,2 | DEM | %93,9 |
| Muradiye Mah. | 1 | 68 | %91,2 | DEM | %98,4 |
| Müminağa Mah. | 2 | 398 | %80,9 | DEM | %93,1 |
| Ortaç Mah. | 1 | 109 | %70,6 | DEM | %98,6 |
| Oyuklu Mah. | 3 | 777 | %78,3 | AKP | %69,5 |
| Savat Mah. | 2 | 415 | %92,8 | DEM | %88,8 |
| Saydamlı Mah. | 1 | 65 | %58,5 | DEM | %54,8 |
| Serin Mah. | 1 | 61 | %67,2 | DEM | %97,4 |
| Sığınak Mah. | 1 | 137 | %90,5 | DEM | %88,5 |
| Tepe Mah. | 1 | 180 | %85,6 | DEM | %77,2 |
| Tuzla Mah. | 1 | 105 | %92,4 | DEM | %88,5 |
| Türeli Mah. | 1 | 185 | %82,7 | DEM | %92,5 |
| Ulucak Mah. | 1 | 27 | %66,7 | DEM | %87,5 |
| Uçarlı Mah. | 1 | 329 | %81,5 | DEM | %84,9 |
| Yalaza Mah. | 1 | 143 | %55,9 | DEM | %98,7 |
| Yalımlı Mah. | 1 | 43 | %55,8 | DEM | %77,3 |
| Yamaçlı Mah. | 1 | 24 | %100,0 | DEM | %95,5 |
| Yaprak Mah. | 1 | 319 | %76,2 | DEM | %54,2 |
| Yenişehir Mah. | 2 | 626 | %77,6 | DEM | %74,2 |
| Yeşilburç Mah. | 2 | 406 | %76,9 | DEM | %93,2 |
| Yolçatı Mah. | 1 | 84 | %83,3 | DEM | %98,6 |
| Yorulmaz Mah. | 1 | 45 | %60,0 | DEM | %88,5 |
| Yünlüce Mah. | 1 | 229 | %85,6 | DEM | %83,0 |
| Zümrüt Mah. | 2 | 633 | %80,4 | DEM | %82,7 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 239 | %79,5 | DEM | %95,5 |
| Çarşı Mah. | 2 | 366 | %79,0 | DEM | %93,9 |
| Çavundur Mah. | 1 | 135 | %85,2 | DEM | %95,5 |
| Çağdaş Mah. | 1 | 121 | %88,4 | DEM | %95,1 |
| Çeper Mah. | 2 | 382 | %82,7 | DEM | %94,9 |
| Çıralı Mah. | 1 | 150 | %48,0 | DEM | %97,1 |
| Örtülü Mah. | 1 | 118 | %89,0 | DEM | %84,0 |
| Üçdamlar Mah. | 3 | 800 | %66,9 | DEM | %53,6 |
| Şaar Mah. | 1 | 353 | %82,7 | DEM | %96,1 |
| Şenlik Mah. | 1 | 102 | %91,2 | DEM | %97,8 |