%56,1
DEM Parti birinci
57.722 geçerli oy · katılım %71,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ergani ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %56,1 ile birinci; 57.722 geçerli oy, katılım %71,9.
Kayıtlı seçmen 89.422 · Oy kullanan 64.310 (katılım %71,9) · Geçerli 57.722 · Geçersiz 6.588
Ergani Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 32.406 | %56,1 |
| AKP | 10.321 | %17,9 |
| HÜDA PAR | 6.911 | %12,0 |
| YRP | 2.757 | %4,8 |
| CHP | 2.452 | %4,3 |
| DEVA | 1.096 | %1,9 |
| SAADET | 422 | %0,7 |
| İYİ | 340 | %0,6 |
| DSP | 295 | %0,5 |
| TKP | 204 | %0,4 |
| BTP | 187 | %0,3 |
| MİLLİ YOL | 169 | %0,3 |
| BBP | 102 | %0,2 |
| VATAN | 60 | %0,1 |
Seçilenler
- Berfin Orak Kaya · DEM
- İlhan Öncü · DEM
- Birsen Azak Bayar · DEM
- Canan Efe Şahin · DEM
- Kasım Tekdemir · DEM
- Şeneser Karaduman · DEM
- Deniz Yalçin · DEM
- Abdullah Duman · DEM
- Ramazan Altaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Gamze Ersöz · DEM
- Mustafa Karaman · DEM
- Hicran Karadağ · DEM
- Engin Sönmez · DEM
- Fatoş Şen · DEM
- Mehmet Zeki Kurt · DEM
- Aziz Polat · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Şafak Demiroğlu · DEM
- Necmi Şahin · DEM
- Fırat Karaduman · DEM
- Lami Özer · DEM
- Mehmet Talayha · DEM
- Erdoğan Çelik · DEM
- Zülküf Tanoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Murat Kılıç · DEM
- Ramazan Güzel · DEM
- Reşit Bagürlü · DEM
- Haci Üçer · DEM
- Mehmet Yaman · DEM
- Abdulletif Atlıhan · DEM
- Mustafa İçli · HÜDA PAR · listede 1. sıra
- Songül Batır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ergani mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 13 | 4.275 | %63,9 | DEM | %61,0 |
| Ahmetli Mah. | 4 | 1.248 | %89,0 | DEM | %59,0 |
| Akçakale Mah. | 4 | 999 | %75,1 | DEM | %49,3 |
| Akçoban Mah. | 2 | 371 | %67,4 | DEM | %51,5 |
| Alitaşı Mah. | 2 | 581 | %84,9 | DEM | %71,8 |
| Armutova Mah. | 1 | 354 | %93,5 | DEM | %34,3 |
| Azıklı Mah. | 1 | 277 | %84,8 | DEM | %60,1 |
| Aziziye Mah. | 5 | 1.688 | %69,3 | DEM | %56,9 |
| Aşağıbitikçi Mah. | 2 | 420 | %94,8 | DEM | %67,7 |
| Aşağıkuyulu Mah. | 2 | 477 | %84,9 | AKP | %60,5 |
| Bademli Mah. | 1 | 181 | %57,5 | DEM | %55,3 |
| Bagür Mah. | 14 | 4.720 | %71,2 | DEM | %70,3 |
| Bahçekaşı Mah. | 1 | 23 | %139,1 | DEM | %44,8 |
| Bereketli Mah. | 2 | 429 | %81,1 | DEM | %57,8 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 76 | %86,8 | DEM | %59,4 |
| Bozyer Mah. | 2 | 390 | %74,1 | DEM | %61,9 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 72 | %87,5 | DEM | %50,0 |
| Buzluca Mah. | 1 | 347 | %89,9 | DEM | %46,8 |
| Caferan Mah. | 1 | 198 | %99,0 | AKP | %43,5 |
| Canveren Mah. | 2 | 378 | %94,7 | DEM | %54,3 |
| Coşkun Mah. | 1 | 252 | %95,2 | DEM | %63,7 |
| Cömert Mah. | 2 | 376 | %88,0 | DEM | %68,6 |
| Dallıdağ Mah. | 1 | 163 | %89,0 | DEM | %44,3 |
| Dağarası Mah. | 1 | 337 | %72,7 | DEM | %55,0 |
| Demirli Mah. | 1 | 290 | %82,4 | AKP | %84,4 |
| Dereboyu Mah. | 2 | 557 | %83,7 | HÜDA PAR | %42,2 |
| Deringöze Mah. | 1 | 69 | %72,5 | DEM | %73,3 |
| Develi Mah. | 2 | 447 | %94,6 | AKP | %34,0 |
| Devletkuşu Mah. | 1 | 89 | %75,3 | AKP | %37,5 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 81 | %86,4 | DEM | %56,1 |
| Doğanköy Mah. | 2 | 700 | %85,4 | DEM | %57,7 |
| Dibektaş Mah. | 2 | 359 | %74,7 | DEM | %77,6 |
| Dicle Mah. | 45 | 14.955 | %63,8 | DEM | %56,5 |
| Fatih Mah. | 12 | 3.986 | %66,9 | DEM | %60,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.706 | %74,6 | DEM | %65,5 |
| Gökiçi Mah. | 1 | 193 | %94,8 | AKP | %87,4 |
| Gözekaya Mah. | 2 | 659 | %64,3 | DEM | %33,3 |
| Gözlü Mah. | 2 | 476 | %78,6 | HÜDA PAR | %59,3 |
| Gülerce Mah. | 1 | 198 | %102,0 | DEM | %47,5 |
| Güneştepe Mah. | 1 | 156 | %69,9 | DEM | %69,5 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 198 | %89,9 | DEM | %66,1 |
| Giraylar Mah. | 1 | 199 | %83,4 | DEM | %48,0 |
| Hançerli Mah. | 1 | 243 | %56,8 | DEM | %45,4 |
| Hendekköy Mah. | 2 | 646 | %93,2 | DEM | %74,5 |
| Hilar Mah. | 1 | 79 | %94,9 | DEM | %58,6 |
| Karaburçak Mah. | 2 | 404 | %78,5 | AKP | %45,4 |
| Karpuzlu Mah. | 2 | 438 | %82,7 | HÜDA PAR | %53,2 |
| Karşıbağlar Mah. | 1 | 153 | %66,0 | DEM | %36,5 |
| Kavaklı Mah. | 2 | 394 | %86,3 | AKP | %34,6 |
| Kavurmaküpü Mah. | 1 | 42 | %85,7 | DEM | %53,3 |
| Kayan Mah. | 1 | 153 | %70,6 | DEM | %41,2 |
| Kemaliye Mah. | 9 | 2.920 | %66,2 | DEM | %58,6 |
| Kemertaş Mah. | 11 | 3.556 | %69,8 | DEM | %51,2 |
| Kesentaş Mah. | 2 | 404 | %77,7 | DEM | %58,1 |
| Kıralan Mah. | 1 | 111 | %91,0 | DEM | %44,1 |
| Kocaali Mah. | 1 | 258 | %29,8 | DEM | %63,6 |
| Kortaş Mah. | 2 | 570 | %87,4 | AKP | %41,9 |
| Koyunalan Mah. | 1 | 282 | %93,6 | DEM | %72,1 |
| Kumçi Mah. | 1 | 223 | %77,1 | DEVA | %53,5 |
| Kömürtaş Mah. | 2 | 503 | %87,3 | DEM | %45,4 |
| Makam Dağı Mah. | 11 | 3.717 | %68,3 | DEM | %49,4 |
| Morkoyun Mah. | 2 | 470 | %90,6 | AKP | %45,4 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 1.029 | %75,5 | DEM | %56,7 |
| Olgun Mah. | 2 | 392 | %89,3 | DEM | %70,4 |
| Ortaağaç Mah. | 1 | 357 | %87,1 | DEM | %54,2 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 76 | %85,5 | DEM | %57,1 |
| Otluca Mah. | 1 | 128 | %82,0 | DEM | %57,7 |
| Pamukpınar Mah. | 1 | 297 | %60,9 | DEM | %50,3 |
| Pınarkaya Mah. | 1 | 238 | %81,5 | DEM | %82,4 |
| Sabırlı Mah. | 1 | 99 | %59,6 | DEM | %71,7 |
| Sallar Mah. | 1 | 134 | %73,1 | DEM | %53,9 |
| Sallıca Mah. | 1 | 146 | %95,9 | DEM | %51,5 |
| Salihli Mah. | 2 | 652 | %81,1 | DEM | %74,0 |
| Sanayi Mah. | 16 | 5.483 | %65,8 | DEM | %63,5 |
| Saray Mah. | 6 | 2.032 | %73,3 | DEM | %53,1 |
| Savaş Mah. | 1 | 149 | %68,5 | HÜDA PAR | %45,0 |
| Selmanköy Mah. | 3 | 825 | %83,6 | DEM | %51,8 |
| Sökündüzü Mah. | 1 | 143 | %74,8 | DEM | %65,6 |
| Tevekli Mah. | 1 | 153 | %43,8 | DEM | %62,5 |
| Usluca Mah. | 1 | 75 | %69,3 | DEM | %71,4 |
| Yakacık Mah. | 1 | 199 | %85,4 | DEM | %41,3 |
| Yamaçlar Mah. | 1 | 235 | %67,2 | DEM | %51,3 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 175 | %86,3 | DEM | %32,7 |
| Yayvantepe Mah. | 1 | 40 | %75,0 | AKP | %58,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 225 | %94,7 | DEM | %60,9 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 118 | %63,6 | AKP | %45,1 |
| Yolbulan Mah. | 2 | 447 | %84,6 | DEM | %55,7 |
| Yolköprü Mah. | 1 | 118 | %89,8 | DEM | %55,6 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 154 | %93,5 | DEM | %46,4 |
| Yukarıbitikçi Mah. | 2 | 413 | %93,2 | AKP | %28,7 |
| Yukarıkarpuzlu Mah. | 1 | 226 | %74,8 | DEM | %49,0 |
| Yukarıkuyulu Mah. | 2 | 435 | %68,5 | DEM | %50,4 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 425 | %79,5 | DEM | %32,4 |
| Çakartaş Mah. | 1 | 305 | %88,5 | YRP | %62,7 |
| Çakırfakır Mah. | 1 | 172 | %64,5 | DEM | %72,0 |
| Çayırdere Mah. | 2 | 677 | %87,9 | DEM | %74,8 |
| Çayköy Mah. | 1 | 167 | %89,2 | AKP | %36,6 |
| Çukurdere Mah. | 1 | 197 | %86,8 | DEM | %52,9 |
| Çimlihöyük Mah. | 1 | 348 | %61,5 | HÜDA PAR | %52,7 |
| Çiçeközü Mah. | 1 | 276 | %86,6 | DEM | %70,3 |
| Özbilek Mah. | 2 | 385 | %88,3 | DEM | %46,1 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 103 | %93,2 | HÜDA PAR | %42,0 |
| Üçkardeş Mah. | 1 | 122 | %92,6 | DEM | %79,4 |
| İncehıdır Mah. | 3 | 997 | %56,3 | DEM | %55,2 |
| İstasyon Mah. | 12 | 4.164 | %66,0 | DEM | %63,9 |
| Şölen Mah. | 4 | 1.096 | %87,1 | DEM | %48,6 |
| Şirinevler Mah. | 16 | 5.279 | %68,7 | DEM | %67,4 |