%42,4
AK PARTİ birinci
5.868 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çüngüş ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,4 ile birinci; 5868 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 7.745 · Oy kullanan 6.549 (katılım %84,6) · Geçerli 5.868 · Geçersiz 681
Çüngüş Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.487 | %42,4 |
| YRP | 2.329 | %39,7 |
| DEM | 451 | %7,7 |
| CHP | 318 | %5,4 |
| HÜDA PAR | 119 | %2,0 |
| SAADET | 41 | %0,7 |
| TKP | 35 | %0,6 |
| DEVA | 29 | %0,5 |
| DSP | 18 | %0,3 |
| MHP | 13 | %0,2 |
| BTP | 12 | %0,2 |
| BBP | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
Seçilenler
- Cuma Karaman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Karakuzu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bayram Demir · YRP · listede 1. sıra
- Mustafa Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Abbas Polat · YRP · listede 2. sıra
- Celil Kocakaplan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Bozkuş · YRP · listede 3. sıra
- Feti Başkurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Yılmaz Kocakaplan · YRP · listede 4. sıra
- Mehmet Akdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ahmet Kocakurt · YRP · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çüngüş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaşak Mah. | 1 | 263 | %76,1 | AKP | %57,1 |
| Aktaş Mah. | 1 | 109 | %79,8 | YRP | %64,1 |
| Albayrak Mah. | 1 | 59 | %88,1 | YRP | %45,5 |
| Arpadere Mah. | 1 | 65 | %83,1 | AKP | %42,0 |
| Atalar Mah. | 2 | 532 | %82,0 | YRP | %48,7 |
| Avut Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %63,9 |
| Aydınlı Mah. | 1 | 273 | %89,4 | YRP | %55,8 |
| Balcılar Mah. | 1 | 230 | %90,9 | YRP | %50,3 |
| Camii Kebir Mah. | 1 | 278 | %86,0 | AKP | %61,0 |
| Camiisuk Mah. | 2 | 439 | %88,8 | AKP | %59,8 |
| Deveboynu Mah. | 1 | 193 | %80,8 | AKP | %79,1 |
| Değirmensuyu Mah. | 1 | 49 | %73,5 | AKP | %87,9 |
| Elmadere Mah. | 1 | 182 | %85,7 | YRP | %44,4 |
| Elyos Mah. | 1 | 137 | %73,7 | AKP | %54,4 |
| Gökçepelit Mah. | 1 | 40 | %80,0 | YRP | %71,4 |
| Güneydere Mah. | 1 | 115 | %70,4 | AKP | %52,1 |
| Handere Mah. | 1 | 44 | %63,6 | AKP | %56,0 |
| Hoya Mah. | 1 | 249 | %90,0 | AKP | %34,7 |
| Hindibaba Mah. | 2 | 340 | %80,9 | AKP | %41,3 |
| Karakaya Mah. | 1 | 140 | %85,7 | AKP | %51,3 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 774 | %84,8 | AKP | %46,3 |
| Kaynakköy Mah. | 1 | 56 | %76,8 | YRP | %45,2 |
| Keleşevleri Mah. | 1 | 168 | %89,3 | AKP | %56,0 |
| Koçören Mah. | 1 | 115 | %74,8 | AKP | %40,5 |
| Norşin Mah. | 1 | 40 | %87,5 | YRP | %50,0 |
| Ormançayı Mah. | 1 | 105 | %84,8 | YRP | %42,7 |
| Oyuklu Mah. | 1 | 215 | %85,1 | AKP | %40,6 |
| Polatuşağı Mah. | 1 | 92 | %85,9 | YRP | %51,5 |
| Sağtepe Mah. | 1 | 258 | %77,9 | YRP | %42,3 |
| Seferuşağı Mah. | 1 | 99 | %97,0 | YRP | %43,6 |
| Türkmen Mah. | 1 | 113 | %97,4 | YRP | %80,0 |
| Yaygınkonak Mah. | 1 | 118 | %87,3 | AKP | %46,0 |
| Yazyağmuru Mah. | 1 | 40 | %65,0 | AKP | %50,0 |
| Yenice Mah. | 1 | 12 | %108,3 | YRP | %70,0 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 663 | %90,8 | YRP | %52,9 |
| Yukarışeyhler Mah. | 3 | 711 | %87,6 | YRP | %43,7 |
| Çataldut Mah. | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %51,1 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 69 | %29,0 | AKP | %83,3 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 50 | %72,0 | AKP | %64,5 |
| İbikkaya Mah. | 1 | 173 | %87,9 | AKP | %42,1 |