Mudanya · Belediye meclisi üyeliği
%53,6
CHP birinci
69.369 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mudanya ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %53,6 ile birinci; 69.369 geçerli oy, katılım %81,1.
Mudanya
Kayıtlı seçmen 88.759 · Oy kullanan 71.951 (katılım %81,1) · Geçerli 69.369 · Geçersiz 2.582
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 37.202 | %53,6 |
| AKP | 23.774 | %34,3 |
| ZAFER | 2.319 | %3,3 |
| İYİ | 2.155 | %3,1 |
| YRP | 1.205 | %1,7 |
| SAADET | 406 | %0,6 |
| MEMLEKET | 370 | %0,5 |
| DEM | 355 | %0,5 |
| BTP | 303 | %0,4 |
| TİP | 249 | %0,4 |
| DEVA | 199 | %0,3 |
| DSP | 145 | %0,2 |
| EMEP | 140 | %0,2 |
| BBP | 118 | %0,2 |
| TKP | 108 | %0,2 |
| DP | 83 | %0,1 |
| VATAN | 68 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 40 | %0,1 |
| TKH | 37 | %0,1 |
| MİLLET | 37 | %0,1 |
| AP | 29 | %0,0 |
| SOL | 27 | %0,0 |
Seçilenler
- Baran Güneş · CHP · listede 1. sıra
- Mustafa Orkun Gazioğlu · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Tuncay İşmar · CHP · listede 2. sıra
- Tahammül İlhan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Görkem Kaya · CHP · listede 2. sıra
- Leyla Olğaç Kamalı · CHP · listede 3. sıra
- Volkan Keçici · CHP · listede 3. sıra
- Behlül Erkin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Jale Büyükurgancı · CHP · listede 4. sıra
- Hasan Cumhur Aksan · CHP · listede 5. sıra
- Hanifi Yazar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Belgin Tanyeri · CHP · listede 6. sıra
- Enver Üçüncü · CHP · listede 7. sıra
- Volkan Biçer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Volkan Özbek · CHP · listede 8. sıra
- Emre Akdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Murat Kara · CHP · listede 9. sıra
- Medet Çelik · CHP · listede 10. sıra
- Erkut Seymenler · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Gülben Erol · CHP · listede 11. sıra
- Neriman Arat · CHP · listede 12. sıra
- Çilem Palancı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Erdoğan Yıldız · CHP · listede 13. sıra
- Tuncay Kocabıyık · CHP · listede 14. sıra
- Yusuf Alper Ömeroğulları · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Nilgün Arslanoğlu · CHP · listede 15. sıra
- Cihan Gür · CHP · listede 16. sıra
- Adnan Gül · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Güven Günsan · CHP · listede 17. sıra
- Kaan Akbulut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Şafak Arslaner Kaltu · CHP · listede 18. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköy Mah. | 2 | 392 | %95,4 | CHP | %60,4 |
| Altıntaş Mah. | 2 | 477 | %87,0 | CHP | %50,4 |
| Aydınpınar Mah. | 3 | 827 | %83,3 | CHP | %60,6 |
| Bademli Mah. | 12 | 3.900 | %80,4 | CHP | %65,3 |
| Balabancık Mah. | 1 | 315 | %94,0 | AKP | %53,0 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 391 | %94,4 | AKP | %43,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 459 | %91,7 | CHP | %55,0 |
| Emirleryenicesi Mah. | 1 | 93 | %91,4 | AKP | %62,7 |
| Esence Mah. | 3 | 916 | %84,3 | CHP | %52,2 |
| Evciler Mah. | 1 | 183 | %82,5 | AKP | %54,2 |
| Eğerce Mah. | 2 | 363 | %89,0 | AKP | %47,8 |
| Göynüklü Mah. | 4 | 1.249 | %85,9 | AKP | %48,0 |
| Güzelyalı Burgaz Mah. | 17 | 5.886 | %78,8 | CHP | %49,8 |
| Güzelyalı Eğitim Mah. | 31 | 10.506 | %79,5 | CHP | %49,7 |
| Güzelyalı Siteler Mah. | 25 | 8.410 | %81,1 | CHP | %52,0 |
| Güzelyalı Yalı Mah. | 21 | 7.153 | %75,0 | CHP | %55,9 |
| Halitpaşa Mah. | 39 | 13.327 | %78,1 | CHP | %59,5 |
| Hançerli Mah. | 1 | 288 | %95,5 | CHP | %58,3 |
| Hasanbey Mah. | 10 | 3.203 | %81,7 | CHP | %50,1 |
| Hasköy Mah. | 3 | 853 | %92,9 | CHP | %47,3 |
| Işıklı Mah. | 1 | 343 | %95,3 | CHP | %48,8 |
| Kaymakoba Mah. | 1 | 286 | %91,6 | AKP | %56,9 |
| Kumyaka Mah. | 2 | 629 | %83,2 | CHP | %61,8 |
| Küçükyenice Mah. | 1 | 207 | %96,6 | CHP | %51,6 |
| Mesudiye Mah. | 2 | 547 | %89,6 | CHP | %47,4 |
| Mürsel Mah. | 5 | 1.703 | %84,6 | CHP | %70,0 |
| Mütareke Mah. | 2 | 538 | %90,5 | CHP | %57,6 |
| Mirzaoba Mah. | 2 | 450 | %96,2 | CHP | %54,1 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 171 | %93,0 | CHP | %63,2 |
| Söğütpınar Mah. | 1 | 251 | %87,7 | AKP | %47,2 |
| Tirilye Mah. | 4 | 1.242 | %85,9 | CHP | %59,7 |
| Yalıçiftlik Mah. | 2 | 389 | %91,0 | CHP | %71,7 |
| Yaman Mah. | 1 | 98 | %99,0 | AKP | %45,2 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 126 | %96,8 | CHP | %72,3 |
| Yeni Mah. | 19 | 6.508 | %78,0 | CHP | %54,2 |
| Yörükali Mah. | 2 | 509 | %88,6 | AKP | %53,4 |
| Yörükyenicesi Mah. | 1 | 307 | %94,8 | AKP | %56,6 |
| Çamlık Mah. | 1 | 93 | %93,6 | CHP | %46,8 |
| Çayönü Mah. | 1 | 231 | %96,5 | AKP | %54,4 |
| Çağrışan Mah. | 9 | 3.009 | %80,0 | CHP | %65,9 |
| Çekrice Mah. | 1 | 330 | %92,7 | AKP | %60,3 |
| Çepni Mah. | 2 | 568 | %93,1 | CHP | %58,3 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 159 | %99,4 | CHP | %72,9 |
| Ömerbey Mah. | 19 | 6.568 | %78,7 | CHP | %54,2 |
| Ülkü Mah. | 3 | 787 | %94,4 | AKP | %72,5 |
| İpekyayla Mah. | 1 | 305 | %95,7 | AKP | %67,6 |
| Şükrüçavuş Mah. | 10 | 3.214 | %83,4 | CHP | %46,3 |