Bolu Merkez · Belediye meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiBolu Merkez ilçesi
%47,7
CHP birinci
100.815 geçerli oy · katılım %81,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bolu Merkez ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %47,7 ile birinci; 100.815 geçerli oy, katılım %81,4.
Bolu Merkez
Kayıtlı seçmen 129.129 · Oy kullanan 105.045 (katılım %81,4) · Geçerli 100.815 · Geçersiz 4.230
Seçilenler
- Hüseyin Ekrem Serin · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Tuna Özcan · CHP · listede 1. sıra
- Cahit Görüş · CHP · listede 2. sıra
- Resmiye Kahruman · CHP · listede 2. sıra
- Hüseyin Nadi Okur · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ömer Polat · CHP · listede 3. sıra
- Zuhal Işın · CHP · listede 3. sıra
- Ahmet Fidan · CHP · listede 4. sıra
- Erol Özak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Cihan Tutal · CHP · listede 5. sıra
- Fırat Çıngı · CHP · listede 6. sıra
- Oğuzhan Özçelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Buse Özkan · CHP · listede 7. sıra
- Murat Ceylan · CHP · listede 8. sıra
- Fatih Kutlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Şerafettin Özdemir · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Özgür Kesemen · CHP · listede 9. sıra
- Erdal Sak · CHP · listede 10. sıra
- Selami Konyalıoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ali Sarıyıldız · CHP · listede 11. sıra
- İlhan Çalışkan · CHP · listede 12. sıra
- Ayşe Bozacı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Süleyman Can · CHP · listede 13. sıra
- Okay Özcan · CHP · listede 14. sıra
- Alaattin Karakaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Nurettin Güler · CHP · listede 15. sıra
- Aydan Özdemir · CHP · listede 16. sıra
- Hasip Eskioğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Hülya Berberoğlu · CHP · listede 17. sıra
- Fahri Zafer Bekler · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Korkmaz · CHP · listede 18. sıra
Bolu Merkez - Karacasu
Bolu Merkez - Karacasu: seçilenler
- Kemal Güngör · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Özmen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Erdal Erbayoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Vedat Arıkan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İlhami Üremiş · CHP · listede 1. sıra
- Sedat Turan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şeref Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Barış Mutlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Nizam Bulut · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 3 | 1.037 | %83,3 | CHP | %48,7 |
| Aktaş Mah. | 13 | 4.457 | %80,9 | CHP | %49,6 |
| Alpağut Mah. | 12 | 4.088 | %82,4 | CHP | %56,6 |
| Alpağutbey Mah. | 8 | 2.780 | %83,6 | CHP | %49,4 |
| Aşağısoku Mah. | 8 | 2.694 | %82,6 | CHP | %46,3 |
| Bahçelievler Mah. | 14 | 4.721 | %79,0 | CHP | %54,1 |
| Beşkavaklar Mah. | 19 | 6.443 | %80,7 | CHP | %54,5 |
| Borazanlar Mah. | 26 | 8.713 | %80,7 | CHP | %52,8 |
| Büyükcami Mah. | 1 | 101 | %76,2 | CHP | %42,0 |
| Dağkent Mah. | 8 | 2.409 | %80,8 | CHP | %45,0 |
| Dodurga Mah. | 2 | 514 | %86,8 | CHP | %40,6 |
| Gölyüzü Mah. | 9 | 2.838 | %81,9 | CHP | %45,6 |
| Karacaağaç Mah. | 2 | 468 | %92,5 | CHP | %42,1 |
| Karacasu-Ilıcakınık Mah. | 1 | 263 | %88,6 | AKP | %47,7 |
| Karacasu-Karacasu Fatih Mah. | 6 | 1.764 | %87,5 | AKP | %44,2 |
| Karaköy Mah. | 3 | 766 | %76,6 | CHP | %50,6 |
| Karamanlı Mah. | 12 | 4.166 | %78,6 | CHP | %53,7 |
| Karaçayır Mah. | 11 | 3.776 | %76,8 | CHP | %50,0 |
| Kasaplar Mah. | 2 | 474 | %88,8 | CHP | %44,1 |
| Kılıçarslan Mah. | 13 | 4.476 | %82,8 | CHP | %54,4 |
| Kuruçay Mah. | 3 | 590 | %80,0 | CHP | %37,6 |
| Köroğlu Mah. | 10 | 3.392 | %83,2 | CHP | %45,3 |
| Kültür Mah. | 23 | 7.908 | %81,2 | CHP | %43,1 |
| Kürkçüler Mah. | 6 | 1.849 | %83,0 | CHP | %45,0 |
| Küçükberk Mah. | 1 | 336 | %92,3 | CHP | %53,0 |
| Ovadüzü Mah. | 2 | 541 | %92,8 | CHP | %47,2 |
| Paşaköy Mah. | 5 | 1.481 | %84,5 | CHP | %47,4 |
| Salıbeyler Mah. | 1 | 355 | %89,3 | CHP | %48,1 |
| Sandallar Mah. | 2 | 453 | %87,9 | CHP | %43,3 |
| Sarıcalar Mah. | 1 | 295 | %92,2 | CHP | %43,7 |
| Sağlık Mah. | 56 | 18.856 | %80,6 | CHP | %40,2 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.338 | %76,5 | CHP | %51,9 |
| Seyit Mah. | 3 | 956 | %88,1 | CHP | %39,4 |
| Sümer Mah. | 20 | 6.773 | %79,1 | CHP | %48,2 |
| Tabaklar Mah. | 15 | 4.954 | %74,0 | CHP | %54,8 |
| Tepecik Mah. | 12 | 3.968 | %84,1 | CHP | %40,5 |
| Umutkent Mah. | 4 | 1.152 | %84,4 | CHP | %51,7 |
| Yaşamkent Mah. | 7 | 2.297 | %81,7 | CHP | %53,3 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 541 | %93,9 | CHP | %49,0 |
| Yukarısoku Mah. | 4 | 1.189 | %92,8 | CHP | %42,9 |
| Çakmaklar Mah. | 3 | 709 | %88,3 | CHP | %58,3 |
| Çıkınlar Mah. | 16 | 5.348 | %83,1 | CHP | %44,3 |
| Çivril Mah. | 2 | 367 | %93,5 | MHP | %33,4 |
| İhsaniye Mah. | 8 | 2.574 | %83,2 | CHP | %46,1 |
| İzzet Baysal Mah. | 18 | 5.986 | %80,9 | CHP | %47,4 |