%49,2
CHP birinci
9.132 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kalecik ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %49,2 ile birinci; 9132 geçerli oy, katılım %91,0.
Kayıtlı seçmen 10.897 · Oy kullanan 9.915 (katılım %91,0) · Geçerli 9.132 · Geçersiz 783
Kalecik Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 4.491 | %49,2 |
| MHP | 3.465 | %37,9 |
| İYİ | 627 | %6,9 |
| YRP | 202 | %2,2 |
| ZAFER | 110 | %1,2 |
| SAADET | 38 | %0,4 |
| BBP | 37 | %0,4 |
| MİLLET | 30 | %0,3 |
| DP | 23 | %0,3 |
| BTP | 21 | %0,2 |
| EMEP | 16 | %0,2 |
| TKP | 14 | %0,2 |
| MEMLEKET | 11 | %0,1 |
| DEVA | 10 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,1 |
| TİP | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
Seçilenler
- Lokman Ulaş · CHP · listede 1. sıra
- Selim Karakoç · CHP · listede 1. sıra
- Ramazan Burak Arpacı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Zafer Kocakuşak · CHP · listede 2. sıra
- Ali Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Kök · CHP · listede 3. sıra
- Haşim Nuri Yıldız · CHP · listede 4. sıra
- Ömer Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Milas Ekizce · CHP · listede 5. sıra
- Hasan Kaya Karakoç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Kemal Aykar · CHP · listede 6. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kalecik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Mah. | 1 | 102 | %102,9 | CHP | %98,1 |
| Ahikemalşenyurt Mah. | 2 | 643 | %85,4 | CHP | %61,0 |
| Ahiler Yenice Mah. | 1 | 63 | %111,1 | MHP | %53,2 |
| Akcataş Mah. | 1 | 67 | %86,6 | CHP | %42,9 |
| Akkaynak Mah. | 1 | 135 | %94,8 | CHP | %54,3 |
| Akkuzulu Mah. | 1 | 128 | %89,8 | CHP | %64,7 |
| Aktepe Mah. | 1 | 72 | %98,6 | CHP | %50,7 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 82 | %93,9 | MHP | %62,5 |
| Alibeyli Mah. | 1 | 206 | %95,2 | CHP | %60,4 |
| Arkbürk Mah. | 1 | 76 | %88,2 | CHP | %47,6 |
| Beykavağı Mah. | 1 | 98 | %95,9 | CHP | %53,4 |
| Buğra Mah. | 1 | 145 | %99,3 | MHP | %49,6 |
| Cuma Saray Mah. | 2 | 447 | %82,8 | CHP | %58,1 |
| Dağdemir Mah. | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %48,8 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 201 | %96,0 | İYİ | %53,4 |
| Değirmenkaya Mah. | 1 | 227 | %97,4 | MHP | %42,1 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 86 | %96,5 | CHP | %84,3 |
| Eskiköy Mah. | 1 | 201 | %93,0 | MHP | %49,7 |
| Eşmedere Mah. | 1 | 52 | %90,4 | MHP | %57,1 |
| Gökdere Mah. | 1 | 214 | %96,7 | CHP | %57,7 |
| Gökçeören Mah. | 1 | 139 | %94,2 | MHP | %55,2 |
| Gölköy Mah. | 1 | 181 | %94,5 | CHP | %60,7 |
| Gümüşpınar Mah. | 1 | 90 | %100,0 | CHP | %57,3 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 194 | %87,1 | CHP | %53,6 |
| Halilağa Tabakhane Mah. | 1 | 67 | %98,5 | CHP | %53,5 |
| Halitcevriaslangil Mah. | 6 | 1.953 | %83,1 | CHP | %57,6 |
| Hançılı Mah. | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %86,8 |
| Hasayaz Mah. | 1 | 164 | %96,3 | CHP | %46,4 |
| Karahöyük Mah. | 1 | 203 | %95,1 | MHP | %46,2 |
| Karalar Mah. | 1 | 61 | %108,2 | CHP | %73,3 |
| Karatepe Mah. | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %65,0 |
| Karkın Mah. | 1 | 45 | %102,2 | İYİ | %54,8 |
| Keklicek Mah. | 1 | 48 | %104,2 | MHP | %45,5 |
| Kılçak Mah. | 1 | 221 | %95,9 | MHP | %47,1 |
| Kınık Mah. | 1 | 197 | %93,9 | MHP | %61,3 |
| Kızılkaya Mah. | 1 | 62 | %90,3 | MHP | %44,7 |
| Koyunbaba Mah. | 1 | 249 | %96,8 | MHP | %64,2 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 104 | %97,1 | MHP | %55,8 |
| Mahmutlar Mah. | 1 | 164 | %96,3 | MHP | %49,7 |
| Samanlık Mah. | 2 | 380 | %97,4 | CHP | %61,5 |
| Satılar Mah. | 1 | 205 | %94,2 | MHP | %61,9 |
| Tavşancık Mah. | 1 | 77 | %93,5 | CHP | %87,5 |
| Tilki Mah. | 1 | 29 | %93,1 | MHP | %50,0 |
| Uyurca Mah. | 1 | 69 | %82,6 | İYİ | %42,9 |
| Yalımköy Mah. | 1 | 25 | %108,0 | MHP | %59,3 |
| Yenidoğan Yeşilyurt Mah. | 1 | 162 | %82,1 | CHP | %60,6 |
| Yeniçöte Mah. | 1 | 251 | %99,2 | MHP | %40,6 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 60 | %101,7 | MHP | %44,4 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 124 | %90,3 | CHP | %56,1 |
| Yurtyenice Mah. | 1 | 161 | %93,8 | MHP | %57,6 |
| Yüzbey Mah. | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %92,3 |
| Çandır Mah. | 1 | 323 | %91,0 | CHP | %46,7 |
| Çanşa Kale Mah. | 3 | 976 | %86,7 | CHP | %52,2 |
| Çaykaya Mah. | 1 | 156 | %86,5 | MHP | %48,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 148 | %94,6 | CHP | %58,7 |
| Şemsettin Mah. | 1 | 94 | %90,4 | MHP | %60,5 |
| Şeyhmahmut Mah. | 1 | 10 | %110,0 | CHP | %100,0 |