%44,9
AK PARTİ birinci
54.578 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çubuk ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,9 ile birinci; 54.578 geçerli oy, katılım %81,9.
Kayıtlı seçmen 70.500 · Oy kullanan 57.735 (katılım %81,9) · Geçerli 54.578 · Geçersiz 3.157
Çubuk Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 24.528 | %44,9 |
| CHP | 13.985 | %25,6 |
| YRP | 12.407 | %22,7 |
| BBP | 1.249 | %2,3 |
| SAADET | 633 | %1,2 |
| İYİ | 626 | %1,2 |
| DEVA | 359 | %0,7 |
| MEMLEKET | 201 | %0,4 |
| YTP | 99 | %0,2 |
| BTP | 98 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 78 | %0,1 |
| MİLLET | 52 | %0,1 |
| TKP | 51 | %0,1 |
| DSP | 49 | %0,1 |
| VATAN | 46 | %0,1 |
| TİP | 37 | %0,1 |
| EMEP | 35 | %0,1 |
| SOL | 33 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,0 |
Seçilenler
- Cemal Tekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Emre Arslantaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Selman Yurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Lokman Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Raşit Burkay Özgün · CHP · listede 1. sıra
- Şirin Doğan · YRP · listede 1. sıra
- Tunahan Zengin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Recep Öz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Ali Rıza Gökoğlu · CHP · listede 2. sıra
- Semanur Olcay Deniz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- İsmail Sarıkaya · YRP · listede 2. sıra
- Emre Ateş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Dilek Uçar · CHP · listede 3. sıra
- Yaşar Tekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- İsa Özen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Ahmet Çiftci · YRP · listede 3. sıra
- Mehmet Ali Yasin · CHP · listede 4. sıra
- Ünsal Avan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Ömer Tiftikçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Ayhan Öztürk · YRP · listede 4. sıra
- Ahmet Kerim Bodur · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Cumhur Aydos · CHP · listede 5. sıra
- Selim Özdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Selahattin Koç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çubuk mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 68 | %101,5 | AKP | %79,4 |
| Akkuzulu Mah. | 6 | 2.051 | %87,8 | AKP | %61,9 |
| Atatürk Mah. | 21 | 6.917 | %80,0 | AKP | %49,4 |
| Avcıova Mah. | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %54,6 |
| Ağılcık Mah. | 1 | 318 | %94,3 | AKP | %58,6 |
| Aşağıemirler Mah. | 1 | 157 | %101,9 | CHP | %81,8 |
| Aşağıobruk Mah. | 1 | 31 | %109,7 | AKP | %71,0 |
| Aşağıçavundur Mah. | 4 | 1.273 | %80,1 | AKP | %48,9 |
| Barbaros Mah. | 16 | 5.394 | %80,8 | AKP | %47,5 |
| Camili Mah. | 1 | 152 | %98,7 | AKP | %66,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 41 | 13.937 | %78,8 | AKP | %41,7 |
| Dalyasan Mah. | 1 | 77 | %97,4 | CHP | %91,9 |
| Dağkalafat Mah. | 1 | 88 | %100,0 | CHP | %95,4 |
| Dedeler Mah. | 1 | 55 | %105,5 | AKP | %40,4 |
| Demirci Mah. | 1 | 136 | %99,3 | CHP | %69,2 |
| Dumlupınar Mah. | 3 | 902 | %87,8 | AKP | %54,9 |
| Durhasan Mah. | 1 | 107 | %101,9 | AKP | %67,7 |
| Esenboğa Merkez Mah. | 5 | 1.755 | %78,4 | AKP | %39,4 |
| Eskiçöte Mah. | 1 | 80 | %106,3 | CHP | %45,0 |
| Eğriekin Mah. | 1 | 80 | %105,0 | AKP | %64,2 |
| Fatih Mah. | 2 | 459 | %90,4 | AKP | %43,0 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 175 | %89,7 | AKP | %60,1 |
| Güldarpı Mah. | 2 | 522 | %93,3 | AKP | %42,5 |
| Gümüşyayla Mah. | 1 | 107 | %96,3 | AKP | %46,9 |
| Hacılar Mah. | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %47,7 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 115 | %90,4 | AKP | %57,8 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 54 | %101,9 | CHP | %79,3 |
| Karadana Mah. | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %66,7 |
| Karaman Mah. | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %37,9 |
| Karataş Mah. | 1 | 55 | %92,7 | AKP | %76,5 |
| Karaçam Mah. | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %51,4 |
| Kargın Mah. | 1 | 171 | %89,5 | CHP | %92,7 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %77,6 |
| Kızılca Mah. | 1 | 348 | %98,0 | AKP | %63,8 |
| Kızılören Mah. | 1 | 51 | %86,3 | AKP | %81,8 |
| Kızılöz Mah. | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %53,7 |
| Kışlacık Mah. | 1 | 158 | %97,5 | AKP | %70,1 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 220 | %92,7 | AKP | %70,9 |
| Kutuören Mah. | 1 | 147 | %86,4 | AKP | %73,0 |
| Kuyumcu Mah. | 1 | 68 | %97,1 | CHP | %90,9 |
| Kösrelik Mah. | 1 | 189 | %100,5 | CHP | %92,9 |
| Küçükali Mah. | 1 | 53 | %103,8 | AKP | %75,0 |
| Mahmutoğlan Mah. | 1 | 115 | %97,4 | CHP | %86,0 |
| Melikşah Mah. | 2 | 450 | %85,6 | AKP | %52,0 |
| Meşeli Mah. | 1 | 135 | %97,8 | CHP | %97,7 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mah. | 3 | 1.040 | %82,4 | AKP | %52,2 |
| Mutlu Mah. | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %52,3 |
| Nusratlar Mah. | 1 | 77 | %105,2 | AKP | %70,7 |
| Okçular Mah. | 1 | 52 | %107,7 | AKP | %58,8 |
| Ovacık Mah. | 1 | 122 | %99,2 | CHP | %87,3 |
| Oyumiğde Mah. | 1 | 100 | %105,0 | AKP | %64,6 |
| Saraycık Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %60,8 |
| Sarıkoz Mah. | 1 | 52 | %103,9 | CHP | %83,3 |
| Sarısu Mah. | 2 | 159 | %101,9 | CHP | %92,6 |
| Sele Mah. | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %86,7 |
| Sığırlıhacı Mah. | 1 | 104 | %95,2 | AKP | %69,7 |
| Susuz Mah. | 1 | 166 | %95,2 | CHP | %73,0 |
| Sünlü Mah. | 2 | 433 | %85,5 | AKP | %53,8 |
| Tahtayazı Mah. | 1 | 250 | %88,0 | AKP | %57,2 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 317 | %91,5 | AKP | %36,0 |
| Tuğla Mah. | 1 | 41 | %102,4 | AKP | %38,5 |
| Uluağaç Mah. | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %73,5 |
| Yakuphasan Mah. | 1 | 138 | %94,9 | AKP | %53,2 |
| Yavuzselim Mah. | 37 | 12.714 | %79,2 | AKP | %39,6 |
| Yaylak Mah. | 1 | 36 | %86,1 | AKP | %65,5 |
| Yazır Mah. | 1 | 217 | %96,3 | AKP | %56,4 |
| Yazlıca Mah. | 1 | 15 | %126,7 | AKP | %58,8 |
| Yenice Mah. | 3 | 745 | %88,5 | AKP | %45,0 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %79,5 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 42 | 14.267 | %79,1 | AKP | %45,3 |
| Yıldırımaydoğan Mah. | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %64,9 |
| Yıldırımelören Mah. | 1 | 133 | %79,7 | AKP | %88,5 |
| Yıldırımevci Mah. | 1 | 59 | %79,7 | AKP | %68,1 |
| Yılmazköy Mah. | 1 | 95 | %104,2 | AKP | %53,2 |
| Yukarı Çavundur Mah. | 2 | 458 | %95,9 | AKP | %50,1 |
| Yukarıemirler Mah. | 1 | 124 | %99,2 | CHP | %92,6 |
| Yukarıobruk Mah. | 1 | 36 | %86,1 | AKP | %65,5 |
| Yiğitli Mah. | 1 | 81 | %102,5 | YRP | %33,8 |
| Çatokcular Mah. | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %50,6 |
| Çitköy Mah. | 1 | 70 | %107,1 | CHP | %91,2 |
| Ömercik Mah. | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %73,3 |
| Özlüce Mah. | 1 | 57 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| İkipınar Mah. | 1 | 147 | %78,9 | AKP | %77,1 |
| İmamhüseyin Mah. | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %70,4 |