%67,4
CHP birinci
562.487 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankaya ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %67,4 ile birinci; 562.487 geçerli oy, katılım %80,2.
Kayıtlı seçmen 719.760 · Oy kullanan 577.408 (katılım %80,2) · Geçerli 562.487 · Geçersiz 14.921
Çankaya Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 378.948 | %67,4 |
| AKP | 86.404 | %15,4 |
| ZAFER | 31.182 | %5,5 |
| TİP | 18.626 | %3,3 |
| İYİ | 11.484 | %2,0 |
| YRP | 8.470 | %1,5 |
| DEM | 7.044 | %1,3 |
| TKP | 3.017 | %0,5 |
| DEVA | 2.460 | %0,4 |
| BBP | 2.345 | %0,4 |
| MEMLEKET | 2.324 | %0,4 |
| SAADET | 2.181 | %0,4 |
| BTP | 1.277 | %0,2 |
| YTP | 1.165 | %0,2 |
| VATAN | 944 | %0,2 |
| EMEP | 832 | %0,2 |
| SOL | 780 | %0,1 |
| DP | 769 | %0,1 |
| HKP | 431 | %0,1 |
| TKH | 373 | %0,1 |
| DSP | 356 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 289 | %0,1 |
| ANAP | 274 | %0,1 |
| MİLLET | 192 | %0,0 |
| AP | 171 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 149 | %0,0 |
Seçilenler
- Emre Doğan · CHP · listede 1. sıra
- Evrim Küçük · CHP · listede 1. sıra
- Anıl Çetin · CHP · listede 2. sıra
- Faruk Köylüoğlu · CHP · listede 2. sıra
- Berkay Gökçınar · CHP · listede 3. sıra
- Fırat Seyman · CHP · listede 3. sıra
- Fevzi Gümüş · CHP · listede 4. sıra
- Okan Culha · CHP · listede 4. sıra
- Coşkun Torun · CHP · listede 5. sıra
- Ertuğrul Cem Cihan · CHP · listede 5. sıra
- Mustafa Kemal Kömürcü · CHP · listede 6. sıra
- Hasan Alıcı · CHP · listede 7. sıra
- Gül Eda Hür · CHP · listede 8. sıra
- Tutku Kurt Bayyurt · CHP · listede 9. sıra
- Veli Şahin · CHP · listede 10. sıra
- Sami İşel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bektaş Demirer · CHP · listede 11. sıra
- Abidin Işıldak · CHP · listede 12. sıra
- Aziz Savaş · CHP · listede 13. sıra
- Ozan Ünlü · CHP · listede 14. sıra
- Sercan Kavak · CHP · listede 15. sıra
- Salih Elmas · CHP · listede 16. sıra
- Aydın Özsoy · CHP · listede 17. sıra
- Melek Güreş · CHP · listede 18. sıra
- Haldun Güler · CHP · listede 19. sıra
- İlke Berfin Ateş · CHP · listede 20. sıra
- Botan Cizreli · CHP · listede 21. sıra
- Dursun Çam · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Tolgay Yorulmaz · CHP · listede 22. sıra
- Ertok Erdal · CHP · listede 23. sıra
- Türkan Çınar · CHP · listede 24. sıra
- Suna Gürsoy · CHP · listede 25. sıra
- Coşkun Özbek · CHP · listede 26. sıra
- Veli Orhan · CHP · listede 27. sıra
- Gülüzar Üzgün · CHP · listede 28. sıra
- Çelebi Yiğit · CHP · listede 29. sıra
- Yaprak Çolak · CHP · listede 30. sıra
- Aykut Canikli · CHP · listede 31. sıra
- Zehra Eriç · CHP · listede 32. sıra
- Nevruz Elmadağ · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Alaattin Erdoğan · CHP · listede 33. sıra
- Eynar Şen · CHP · listede 34. sıra
- Ferizan Fırat · CHP · listede 35. sıra
- Sinan Uslu · CHP · listede 36. sıra
- Ahmet Ağırman · CHP · listede 37. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çankaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 13 | 4.221 | %78,1 | CHP | %72,2 |
| 50.Yıl Mah. | 1 | 258 | %81,0 | CHP | %54,6 |
| Ahlatlıbel Mah. | 26 | 9.011 | %72,5 | CHP | %37,7 |
| Akarlar Mah. | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %56,1 |
| Akpınar Mah. | 28 | 9.689 | %80,6 | CHP | %59,3 |
| Alacaatlı Mah. | 95 | 33.093 | %82,3 | CHP | %71,4 |
| Anıttepe Mah. | 11 | 3.536 | %80,0 | CHP | %70,9 |
| Arka Topraklık Mah. | 6 | 1.886 | %75,5 | CHP | %53,2 |
| Ata Mah. | 27 | 9.150 | %82,1 | CHP | %64,3 |
| Aydınlar Mah. | 14 | 4.641 | %79,3 | CHP | %62,3 |
| Ayrancı Mah. | 40 | 13.765 | %79,6 | CHP | %71,8 |
| Aziziye Mah. | 26 | 8.808 | %79,0 | CHP | %73,8 |
| Aşağı Öveçler Mah. | 19 | 6.532 | %79,8 | CHP | %60,4 |
| Aşağı İmrahor Mah. | 1 | 131 | %90,1 | AKP | %41,6 |
| Aşıkpaşa Mah. | 20 | 6.744 | %77,4 | CHP | %58,0 |
| Bademlidere Mah. | 5 | 1.738 | %77,2 | CHP | %59,5 |
| Bahçelievler Mah. | 26 | 8.704 | %78,3 | CHP | %73,0 |
| Balgat Mah. | 8 | 2.513 | %78,2 | CHP | %55,7 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.465 | %77,3 | CHP | %76,5 |
| Bayraktar Mah. | 11 | 3.527 | %77,7 | CHP | %69,1 |
| Bağcılar Mah. | 8 | 2.511 | %79,9 | CHP | %69,4 |
| Beytepe Mah. | 38 | 12.984 | %81,3 | CHP | %63,7 |
| Boztepe Mah. | 3 | 774 | %75,5 | AKP | %46,1 |
| Büyükesat Mah. | 19 | 6.364 | %78,9 | CHP | %73,0 |
| Birlik Mah. | 69 | 23.821 | %81,5 | CHP | %69,5 |
| Cebeci Mah. | 11 | 3.684 | %75,9 | CHP | %65,1 |
| Cevizlidere Mah. | 30 | 10.204 | %80,3 | CHP | %55,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 83 | %73,5 | CHP | %66,7 |
| Devlet Mah. | 3 | 1.026 | %74,8 | CHP | %67,0 |
| Dodurga Mah. | 29 | 9.628 | %83,6 | CHP | %71,9 |
| Doğuş Mah. | 7 | 2.199 | %80,0 | CHP | %72,0 |
| Dumlupınar Mah. | 21 | 7.284 | %83,4 | CHP | %67,8 |
| Dilekler Mah. | 1 | 185 | %68,1 | CHP | %59,4 |
| Ehlibeyt Mah. | 7 | 2.355 | %81,8 | CHP | %69,0 |
| Emek Mah. | 52 | 17.689 | %80,4 | CHP | %68,8 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 15 | 5.034 | %74,4 | CHP | %62,6 |
| Erzurum Mah. | 6 | 1.787 | %74,2 | CHP | %59,1 |
| Esatoğlu Mah. | 9 | 2.828 | %77,4 | CHP | %74,2 |
| Eti Mah. | 2 | 675 | %73,5 | CHP | %62,3 |
| Evciler Mah. | 1 | 135 | %100,7 | AKP | %70,3 |
| Fakülteler Mah. | 12 | 3.890 | %74,4 | CHP | %66,5 |
| Fidanlık Mah. | 3 | 943 | %73,5 | CHP | %66,0 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 9 | 2.848 | %77,0 | CHP | %75,4 |
| Gökkuşağı Mah. | 19 | 6.512 | %81,1 | CHP | %53,4 |
| Göktürk Mah. | 9 | 2.928 | %84,1 | CHP | %59,5 |
| Güvenevler Mah. | 22 | 7.394 | %79,9 | CHP | %74,1 |
| Güzeltepe Mah. | 14 | 4.788 | %80,2 | CHP | %75,9 |
| Harbiye Mah. | 47 | 15.817 | %79,5 | CHP | %66,2 |
| Huzur Mah. | 39 | 13.500 | %78,6 | CHP | %62,2 |
| Hilal Mah. | 15 | 5.021 | %79,8 | CHP | %67,3 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 259 | %93,8 | CHP | %46,3 |
| Karapınar Mah. | 21 | 7.218 | %79,6 | CHP | %61,0 |
| Karataş Mah. | 2 | 577 | %91,9 | CHP | %47,4 |
| Kavaklıdere Mah. | 14 | 4.740 | %74,5 | CHP | %70,4 |
| Kazım Özalp Mah. | 11 | 3.661 | %77,3 | CHP | %73,7 |
| Keklik Pınarı Mah. | 33 | 11.220 | %79,5 | CHP | %63,0 |
| Kırkkonaklar Mah. | 42 | 14.527 | %80,1 | CHP | %64,7 |
| Kızılay Mah. | 3 | 814 | %65,4 | CHP | %69,4 |
| Kızılırmak Mah. | 15 | 4.914 | %81,2 | CHP | %59,9 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 537 | %76,4 | CHP | %66,0 |
| Konutkent Mah. | 23 | 7.893 | %81,4 | CHP | %76,2 |
| Korkutreis Mah. | 3 | 781 | %68,8 | CHP | %58,7 |
| Koru Mah. | 34 | 11.631 | %84,8 | CHP | %78,4 |
| Kömürcü Mah. | 1 | 98 | %104,1 | AKP | %62,2 |
| Kültür Mah. | 9 | 2.920 | %74,5 | CHP | %69,6 |
| Küçükesat Mah. | 7 | 2.166 | %82,3 | CHP | %72,8 |
| Malazgirt Mah. | 15 | 4.960 | %81,2 | CHP | %60,3 |
| Maltepe Mah. | 21 | 6.996 | %79,3 | CHP | %69,2 |
| Mebusevleri Mah. | 9 | 3.096 | %80,3 | CHP | %56,1 |
| Metin Akkuş Mah. | 7 | 2.307 | %81,5 | CHP | %71,8 |
| Metin Oktay Mah. | 12 | 4.028 | %79,5 | CHP | %63,8 |
| Meşrutiyet Mah. | 2 | 391 | %73,2 | CHP | %66,2 |
| Muhsin Ertuğrul Mah. | 8 | 2.499 | %77,2 | CHP | %72,0 |
| Murat Mah. | 8 | 2.663 | %78,2 | CHP | %64,5 |
| Mustafa Kemal Mah. | 16 | 5.553 | %81,2 | CHP | %64,6 |
| Mutlukent Mah. | 46 | 15.534 | %81,8 | CHP | %74,4 |
| Mürsel Uluç Mah. | 42 | 14.364 | %78,6 | CHP | %67,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 8 | 2.592 | %80,5 | CHP | %59,7 |
| Naci Çakır Mah. | 21 | 7.107 | %80,0 | CHP | %67,9 |
| Nasuh Akar Mah. | 9 | 2.956 | %80,9 | CHP | %58,2 |
| Oran Mah. | 27 | 8.901 | %80,9 | CHP | %72,8 |
| Orta İmrahor Mah. | 1 | 253 | %93,3 | AKP | %49,6 |
| Osman Temiz Mah. | 22 | 7.554 | %81,5 | CHP | %70,4 |
| Oğuzlar Mah. | 16 | 5.587 | %78,3 | CHP | %54,3 |
| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 46 | 15.752 | %84,6 | CHP | %78,5 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 12 | 4.057 | %79,5 | CHP | %74,8 |
| Sancak Mah. | 25 | 8.461 | %80,7 | CHP | %68,4 |
| Sağlık Mah. | 2 | 473 | %70,4 | CHP | %57,1 |
| Seyranbağları Mah. | 16 | 5.421 | %76,9 | CHP | %64,6 |
| Sokullu Mehmet Paşa Mah. | 20 | 6.777 | %78,3 | CHP | %61,9 |
| Söğütözü Mah. | 8 | 2.772 | %80,7 | CHP | %59,5 |
| Tınaztepe Mah. | 13 | 4.442 | %74,8 | CHP | %70,4 |
| Tohumlar Mah. | 1 | 231 | %92,6 | AKP | %63,5 |
| Topraklık Mah. | 3 | 1.055 | %75,2 | CHP | %58,4 |
| Umut Mah. | 17 | 5.675 | %78,7 | CHP | %67,8 |
| Yakupabdal Mah. | 9 | 2.912 | %83,3 | AKP | %46,3 |
| Yayla Mah. | 1 | 186 | %97,3 | AKP | %70,4 |
| Yaşamkent Mah. | 52 | 18.033 | %83,7 | CHP | %75,6 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 496 | %91,5 | AKP | %52,9 |
| Yıldızevler Mah. | 29 | 9.884 | %80,4 | CHP | %73,4 |
| Yukarı Bahçelievler Mah. | 36 | 12.117 | %79,7 | CHP | %71,8 |
| Yukarı Dikmen Mah. | 20 | 6.863 | %80,6 | CHP | %69,7 |
| Yukarı Öveçler Mah. | 9 | 3.038 | %83,4 | CHP | %62,6 |
| Yücetepe Mah. | 11 | 3.783 | %80,0 | CHP | %72,1 |
| Zafertepe Mah. | 5 | 1.747 | %79,2 | CHP | %51,3 |
| Çamlıtepe Mah. | 14 | 4.802 | %77,0 | CHP | %61,4 |
| Çankaya Mah. | 16 | 5.309 | %79,2 | CHP | %71,0 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 271 | %97,1 | AKP | %60,1 |
| Çayyolu Mah. | 16 | 5.444 | %83,6 | CHP | %73,0 |
| Çukurambar Mah. | 30 | 9.949 | %83,6 | CHP | %60,6 |
| Çiğdem Mah. | 31 | 10.479 | %84,7 | CHP | %69,5 |
| Ön Cebeci Mah. | 11 | 3.673 | %77,9 | CHP | %67,5 |
| Öveçler Mah. | 21 | 6.989 | %81,9 | CHP | %60,7 |
| Ümit Mah. | 33 | 11.529 | %84,5 | CHP | %76,3 |
| Üniversiteler Mah. | 32 | 10.399 | %80,3 | CHP | %70,2 |
| İleri Mah. | 10 | 3.175 | %73,4 | CHP | %58,3 |
| İlkadım Mah. | 30 | 10.378 | %80,6 | CHP | %66,4 |
| İlkbahar Mah. | 35 | 12.122 | %75,7 | CHP | %69,0 |
| İlker Mah. | 7 | 2.388 | %83,5 | CHP | %74,3 |
| İncesu Mah. | 8 | 2.574 | %72,0 | CHP | %62,5 |
| İşçi Blokları Mah. | 44 | 14.622 | %80,5 | CHP | %66,6 |
| Şehit Cengiz Karaca Mah. | 18 | 6.052 | %81,1 | CHP | %62,1 |
| Şehit Cevdet Özdemir Mah. | 20 | 6.744 | %79,4 | CHP | %63,6 |