Afyonkarahisar · Belediye meclisi üyeliği
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiAfyonkarahisar ili
%36,1
AK PARTİ birinci
335.349 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Afyonkarahisar ilinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,1 ile birinci; 335.349 geçerli oy, katılım %84,6.
Afyonkarahisar
Kayıtlı seçmen 416.902 · Oy kullanan 352.778 (katılım %84,6) · Geçerli 335.349 · Geçersiz 17.429
İlçeler
| İlçe | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|
| Afyonkarahisar Merkez | 169.242 | %82,0 | CHP | %42,1 |
| Bolvadin | 22.612 | %84,2 | MHP | %38,4 |
| Çay | 10.890 | %85,8 | İYİ | %30,2 |
| Dazkırı | 4.531 | %90,6 | AKP | %39,6 |
| Dinar | 20.216 | %83,8 | CHP | %44,5 |
| Emirdağ | 17.390 | %68,2 | AKP | %37,8 |
| İhsaniye | 3.158 | %89,8 | AKP | %35,0 |
| Sandıklı | 25.172 | %80,9 | AKP | %36,0 |
| Sinanpaşa | 2.917 | %90,9 | MHP | %46,4 |
| Sultandağı | 4.295 | %83,5 | MHP | %35,7 |
| Şuhut | 10.786 | %84,5 | MHP | %44,4 |
| Başmakçı | 3.917 | %90,9 | CHP | %37,1 |
| Bayat | 3.274 | %86,7 | AKP | %38,7 |
| İscehisar | 9.697 | %88,3 | AKP | %32,1 |
| Çobanlar | 6.427 | %91,6 | AKP | %56,9 |
| Evciler | 2.681 | %88,5 | CHP | %52,2 |
| Hocalar | 1.764 | %91,2 | AKP | %43,4 |
| Kızılören | 1.209 | %82,5 | MHP | %47,0 |
| Afyonkarahisar Merkez - Gebeceler | 2.424 | %95,8 | AKP | %37,3 |
| Afyonkarahisar Merkez - Çıkrık | 1.744 | %96,4 | MHP | %40,9 |
| Afyonkarahisar Merkez - Sülün | 2.135 | %94,6 | AKP | %36,9 |
| Afyonkarahisar Merkez - Sülümenli | 2.775 | %93,2 | MHP | %33,9 |
| Afyonkarahisar Merkez - Susuz | 3.550 | %95,9 | MHP | %48,8 |
| Afyonkarahisar Merkez - Salar | 3.243 | %92,4 | YRP | %38,0 |
| Afyonkarahisar Merkez - Nuribey | 2.347 | %93,4 | AKP | %40,5 |
| Afyonkarahisar Merkez - Işıklar | 5.059 | %94,8 | AKP | %52,1 |
| Afyonkarahisar Merkez - Fethibey | 2.098 | %96,8 | MHP | %44,9 |
| Afyonkarahisar Merkez - Erkmen | 6.088 | %81,2 | AKP | %42,0 |
| Afyonkarahisar Merkez - Değirmenayvalı | 2.050 | %95,2 | AKP | %59,7 |
| Afyonkarahisar Merkez - Çayırbağ | 2.995 | %95,7 | AKP | %56,3 |
| Afyonkarahisar Merkez - Kocatepe | 2.296 | %94,1 | AKP | %44,7 |
| Afyonkarahisar Merkez - Beyyazı | 2.396 | %96,4 | MHP | %53,2 |
| Bolvadin - Özburun | 1.618 | %74,9 | MHP | %37,8 |
| Bolvadin - Dişli | 2.341 | %92,3 | MHP | %56,2 |
| Çay - Pazarağaç | 1.966 | %96,8 | AKP | %52,6 |
| Çay - Karamıkkaracaören | 1.952 | %90,5 | YRP | %32,8 |
| Dinar - Tatarlı | 2.163 | %96,2 | MHP | %57,4 |
| Dinar - Haydarlı | 1.555 | %82,4 | AKP | %59,8 |
| Emirdağ - Davulga | 1.857 | %53,9 | AKP | %51,1 |
| Emirdağ - Gömü | 1.698 | %65,1 | MHP | %52,4 |
| İhsaniye - Döğer | 4.341 | %96,3 | AKP | %50,1 |
| İhsaniye - Yaylabağı | 1.772 | %96,0 | AKP | %53,6 |
| İhsaniye - Kayıhan | 1.988 | %96,8 | AKP | %40,7 |
| İhsaniye - Gazlıgöl | 1.827 | %93,4 | AKP | %62,1 |
| Sandıklı - Akharım | 1.967 | %94,7 | AKP | %51,6 |
| Sinanpaşa - Düzağaç | 1.769 | %91,8 | MHP | %44,7 |
| Sinanpaşa - Kırka | 1.557 | %90,9 | AKP | %68,1 |
| Sinanpaşa - Tınaztepe | 2.222 | %88,6 | AKP | %56,4 |
| Sinanpaşa - Taşoluk | 2.696 | %90,5 | MHP | %52,4 |
| Sinanpaşa - Serban | 1.271 | %84,8 | AKP | %46,4 |
| Sinanpaşa - Küçükhüyük | 1.497 | %93,5 | MHP | %36,1 |
| Sinanpaşa - Kılıçarslan | 2.016 | %89,9 | AKP | %53,6 |
| Sinanpaşa - Akören | 2.267 | %94,7 | MHP | %46,0 |
| Sinanpaşa - Ahmetpaşa | 2.383 | %91,8 | MHP | %34,2 |
| Sinanpaşa - Güney | 1.727 | %90,3 | AKP | %59,8 |
| Sultandağı - Yeşilçiftlik | 1.850 | %88,6 | CHP | %47,6 |
| Sultandağı - Dereçine | 1.846 | %94,1 | İYİ | %42,0 |
| Şuhut - Karaadilli | 1.938 | %95,1 | CHP | %55,3 |
| İscehisar - Seydiler | 1.467 | %95,4 | AKP | %51,3 |
| Çobanlar - Kocaöz | 1.973 | %96,6 | AKP | %40,6 |