%38,1
MHP birinci
109.010 geçerli oy · katılım %75,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıçam ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %38,1 ile birinci; 109.010 geçerli oy, katılım %75,9.
Kayıtlı seçmen 153.837 · Oy kullanan 116.724 (katılım %75,9) · Geçerli 109.010 · Geçersiz 7.714
Sarıçam Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 41.570 | %38,1 |
| CHP | 38.933 | %35,7 |
| İYİ | 9.459 | %8,7 |
| YRP | 5.872 | %5,4 |
| BBP | 3.239 | %3,0 |
| ZAFER | 3.189 | %2,9 |
| SAADET | 2.359 | %2,2 |
| TİP | 780 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 749 | %0,7 |
| DP | 492 | %0,5 |
| MEMLEKET | 428 | %0,4 |
| DEVA | 414 | %0,4 |
| BTP | 317 | %0,3 |
| TKP | 275 | %0,3 |
| SOL | 245 | %0,2 |
| GELECEK | 170 | %0,2 |
| VATAN | 150 | %0,1 |
| EMEP | 110 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Karaca · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Burak Atçıoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Gizem Güneşer · CHP · listede 1. sıra
- Nebi Erdoğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Adnan Kocabey · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Akın Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Miraç Gurur Kaplan · CHP · listede 2. sıra
- Oğuz Memiş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Uğur Akpolat · CHP · listede 3. sıra
- Şahin Çetin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Derya Selim · CHP · listede 4. sıra
- Ayhan Bulan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Osman Curabaz · CHP · listede 5. sıra
- Mustafa Kaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hüseyin Arslan · CHP · listede 6. sıra
- Mehmet Akif Çörten · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- İbrahim Pehlivan · CHP · listede 7. sıra
- Mustafa Kızılelma · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Mustafa Aksoy · CHP · listede 8. sıra
- Vedat Karadağ · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Ramazan Baltacı · CHP · listede 9. sıra
- Bilal Güngörmüş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Aydın Çaba · CHP · listede 10. sıra
- Gürsoy Keklik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Şamil Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Hacı Veli Özdemir · CHP · listede 11. sıra
- Sabahattin Oğuz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Şule Güvenmez · CHP · listede 12. sıra
- Yasemen Yüksel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
- Büşra Bulut Akalın · CHP · listede 13. sıra
- Vahit Topalmahmutoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 15. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıçam mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıdere Mah. | 5 | 1.567 | %83,9 | MHP | %40,6 |
| Aflak Mah. | 1 | 128 | %99,2 | SAADET | %31,9 |
| Akkuyu Mah. | 3 | 762 | %91,7 | MHP | %45,5 |
| Avcılar Mah. | 3 | 531 | %95,5 | MHP | %56,8 |
| Aydınyurdu Mah. | 2 | 616 | %98,1 | MHP | %65,2 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 90 | %101,1 | CHP | %62,5 |
| Balcalı Mah. | 3 | 751 | %63,0 | CHP | %62,6 |
| Bayram Hacılı Mah. | 2 | 424 | %84,7 | CHP | %64,8 |
| Beyceli Mah. | 14 | 4.791 | %77,2 | MHP | %40,8 |
| Boynuyoğun Mah. | 4 | 1.278 | %78,7 | MHP | %42,9 |
| Boztepe Mah. | 2 | 401 | %94,8 | MHP | %59,3 |
| Buruk Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.531 | %87,0 | MHP | %37,3 |
| Büyük Baklalı Mah. | 3 | 744 | %91,8 | MHP | %51,5 |
| Cerenli Mah. | 1 | 331 | %93,1 | MHP | %42,1 |
| Cihadiye Mah. | 4 | 1.348 | %94,1 | MHP | %45,5 |
| Dağcı Mah. | 9 | 2.387 | %57,2 | CHP | %35,9 |
| Dutluca Mah. | 1 | 128 | %103,9 | MHP | %46,7 |
| Elif Su Uludağ Mah. | 20 | 6.733 | %65,5 | CHP | %36,7 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 8 | 2.645 | %66,9 | CHP | %46,8 |
| Esentepe Mah. | 12 | 3.952 | %78,8 | MHP | %41,0 |
| Eğeciuşağı Mah. | 1 | 200 | %99,5 | CHP | %40,0 |
| Gökbuket Mah. | 1 | 325 | %95,4 | CHP | %43,1 |
| Göztepe Mah. | 6 | 1.817 | %79,6 | CHP | %41,6 |
| Gültepe Mah. | 50 | 17.035 | %68,9 | CHP | %40,3 |
| Hakkıbeyli Mah. | 1 | 349 | %91,7 | MHP | %64,8 |
| Hasanbeyli Mah. | 2 | 439 | %97,0 | MHP | %63,1 |
| Hocallı Mah. | 2 | 437 | %96,8 | MHP | %42,3 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.402 | %76,9 | CHP | %40,9 |
| Karayusuflu Mah. | 1 | 257 | %94,6 | MHP | %47,6 |
| Karaömerli Mah. | 1 | 191 | %97,9 | CHP | %55,3 |
| Kargakekeç Mah. | 1 | 207 | %90,8 | MHP | %53,1 |
| Karlık Mah. | 2 | 504 | %93,3 | MHP | %49,4 |
| Kaşobası Mah. | 1 | 240 | %98,8 | CHP | %46,0 |
| Kemalpaşa Mah. | 11 | 3.587 | %70,7 | CHP | %44,3 |
| Kepeztepe Mah. | 1 | 316 | %100,0 | CHP | %48,3 |
| Kılbaş Mah. | 1 | 159 | %100,0 | MHP | %41,7 |
| Kılıçlı Mah. | 5 | 1.729 | %93,6 | MHP | %43,2 |
| Kızılkaş Mah. | 4 | 1.172 | %93,2 | CHP | %40,0 |
| Kösefakılı Mah. | 1 | 63 | %96,8 | MHP | %58,3 |
| Küçükbaklalı Mah. | 2 | 561 | %92,5 | CHP | %46,2 |
| Maltepe Mah. | 1 | 150 | %98,7 | CHP | %50,4 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 33 | 11.060 | %74,8 | MHP | %38,9 |
| Menekşe Mah. | 2 | 475 | %82,3 | CHP | %41,7 |
| Mustafalar Mah. | 3 | 985 | %96,0 | MHP | %57,8 |
| Müminli Mah. | 3 | 1.057 | %90,0 | MHP | %33,0 |
| Orhangazi Mah. | 25 | 8.633 | %78,0 | MHP | %40,3 |
| Osmangazi Mah. | 20 | 6.992 | %70,6 | CHP | %40,4 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 2 | 556 | %94,6 | MHP | %40,8 |
| Sarıçam Mah. | 2 | 634 | %96,4 | DP | %28,4 |
| Sofudede Mah. | 6 | 1.852 | %78,7 | MHP | %38,2 |
| Suluca Mah. | 10 | 3.238 | %73,1 | MHP | %38,8 |
| Turunçlu Mah. | 1 | 232 | %97,8 | MHP | %42,1 |
| Yarımca Mah. | 2 | 557 | %98,4 | MHP | %46,4 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 18 | 6.050 | %78,8 | MHP | %41,3 |
| Yağızlar Mah. | 2 | 642 | %93,5 | MHP | %63,7 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.194 | %72,3 | CHP | %46,5 |
| Yeniyayla Mah. | 2 | 594 | %89,4 | CHP | %43,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 28 | 9.480 | %74,8 | MHP | %39,3 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 21 | 7.207 | %77,0 | MHP | %39,5 |
| Yürekli Mah. | 9 | 2.305 | %56,8 | İYİ | %35,1 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 234 | %94,4 | MHP | %50,2 |
| Çarkıpare Mah. | 20 | 6.920 | %69,8 | CHP | %43,4 |
| Çaylı Mah. | 1 | 158 | %97,5 | MHP | %34,8 |
| Çınarlı Mah. | 5 | 1.594 | %80,3 | CHP | %47,8 |
| Çirişgediği Mah. | 1 | 196 | %94,9 | MHP | %39,0 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 352 | %93,2 | MHP | %35,9 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 242 | %93,0 | CHP | %47,6 |
| İstiklal Mah. | 18 | 6.056 | %72,3 | MHP | %42,5 |
| Şahintepe Mah. | 24 | 8.064 | %76,3 | MHP | %38,2 |