%29,3
MHP birinci
76.605 geçerli oy · katılım %83,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozan ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %29,3 ile birinci; 76.605 geçerli oy, katılım %83,6.
Kayıtlı seçmen 99.199 · Oy kullanan 82.921 (katılım %83,6) · Geçerli 76.605 · Geçersiz 6.316
Kozan Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 22.408 | %29,3 |
| CHP | 17.935 | %23,4 |
| BBP | 15.309 | %20,0 |
| İYİ | 13.534 | %17,7 |
| YRP | 3.917 | %5,1 |
| ZAFER | 845 | %1,1 |
| SAADET | 781 | %1,0 |
| BTP | 595 | %0,8 |
| TİP | 260 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 253 | %0,3 |
| SOL | 217 | %0,3 |
| DEVA | 185 | %0,2 |
| TKP | 152 | %0,2 |
| EMEP | 119 | %0,2 |
| VATAN | 95 | %0,1 |
Seçilenler
- Alev Ataş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Nergiz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Özkan · CHP · listede 1. sıra
- Yusuf Eroğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Gamze Ataş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hakan Ağca · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdullah Avcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Halil Yağbasanlar · İYİ · listede 1. sıra
- Ceren Süleyman Gürlen · CHP · listede 2. sıra
- Tuğşad Açıkgöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Burak Erşik · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Düzgün · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hamza Gültekin · CHP · listede 3. sıra
- Bahadır Abdullah Ünler · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Muhammet Mustafa Tanrıverdi · İYİ · listede 2. sıra
- Mehmet Yiğit · CHP · listede 4. sıra
- Atalay Özer · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Enes Bekir Erkek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Mercan Eda Yıldırım · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Hasan Karakoç · CHP · listede 5. sıra
- Oşan Akçalı · İYİ · listede 3. sıra
- Veli Küçük · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Yasemin Baykan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Tarık Temur · CHP · listede 6. sıra
- Atilla Eroğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Veysel Şakir · BBP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Gülcan Erol · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Gökmen Sarıtaş · İYİ · listede 4. sıra
- Ayça Serbest · CHP · listede 8. sıra
- Murat Aydoğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Beyhan Küçük · CHP · listede 9. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kozan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acarmantaş Mah. | 3 | 746 | %96,3 | MHP | %35,1 |
| Akarca Mah. | 1 | 152 | %98,0 | MHP | %24,8 |
| Akdam Mah. | 3 | 844 | %92,1 | İYİ | %29,6 |
| Akkaya Mah. | 1 | 212 | %95,3 | MHP | %43,5 |
| Akçalıuşağı Mah. | 2 | 464 | %80,2 | MHP | %27,3 |
| Alapınar Mah. | 1 | 105 | %100,0 | CHP | %42,0 |
| Andıl Mah. | 1 | 210 | %91,9 | MHP | %40,0 |
| Arslanlı Mah. | 3 | 649 | %93,8 | İYİ | %33,0 |
| Arslanpaşa Mah. | 10 | 3.279 | %81,4 | CHP | %29,9 |
| Aydın Mah. | 2 | 578 | %93,4 | MHP | %37,9 |
| Ayşehoca Mah. | 2 | 568 | %91,4 | CHP | %46,9 |
| Ağlıboğaz Mah. | 13 | 4.278 | %80,8 | MHP | %29,2 |
| Bağlar Mah. | 4 | 1.078 | %79,2 | MHP | %27,0 |
| Bağtepe Mah. | 3 | 721 | %93,9 | MHP | %38,9 |
| Bağözü Mah. | 1 | 201 | %90,6 | MHP | %32,3 |
| Boztahta Mah. | 2 | 504 | %79,8 | MHP | %33,1 |
| Bucak Mah. | 3 | 797 | %93,0 | MHP | %42,3 |
| Bulduklu Mah. | 1 | 343 | %91,8 | İYİ | %31,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.996 | %80,5 | MHP | %32,2 |
| Damyeri Mah. | 2 | 411 | %78,4 | İYİ | %36,2 |
| Doğanalanı Mah. | 2 | 419 | %92,8 | MHP | %34,3 |
| Duraluşağı Mah. | 1 | 148 | %99,3 | BBP | %43,0 |
| Durmuşlu Mah. | 2 | 448 | %97,1 | İYİ | %32,3 |
| Düzağaç Mah. | 1 | 323 | %82,4 | MHP | %27,5 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 400 | %98,8 | MHP | %40,2 |
| Dilekkaya Mah. | 1 | 323 | %89,8 | CHP | %53,9 |
| Enizçakırı Mah. | 1 | 306 | %98,7 | BBP | %31,1 |
| Ergenuşağı Mah. | 1 | 345 | %93,6 | CHP | %33,7 |
| Eskikabasakal Mah. | 2 | 541 | %92,2 | İYİ | %33,7 |
| Eskimantaş Mah. | 2 | 527 | %94,5 | CHP | %36,5 |
| Faydalı Mah. | 3 | 911 | %80,0 | CHP | %44,5 |
| Ferhatlı Mah. | 3 | 811 | %90,1 | MHP | %41,7 |
| Gazi Mah. | 3 | 1.018 | %90,9 | CHP | %52,2 |
| Gedikli Mah. | 2 | 437 | %87,9 | MHP | %41,9 |
| Gökgöz Mah. | 1 | 288 | %97,9 | BBP | %29,2 |
| Gökçeyol Mah. | 1 | 31 | %106,5 | MHP | %69,7 |
| Görbeyaz Mah. | 1 | 172 | %92,4 | HÜDA PAR | %44,1 |
| Güneri Mah. | 5 | 1.431 | %87,4 | BBP | %27,9 |
| Hacıbeyli Mah. | 2 | 631 | %86,2 | CHP | %49,0 |
| Hacımirzalı Mah. | 3 | 883 | %92,3 | MHP | %36,9 |
| Hacıuşağı Mah. | 1 | 342 | %80,4 | CHP | %37,7 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.119 | %91,8 | MHP | %41,1 |
| Ilıca Mah. | 3 | 767 | %94,3 | İYİ | %32,9 |
| Işıkkaya Mah. | 1 | 250 | %92,8 | BBP | %35,9 |
| Işıklı Mah. | 2 | 594 | %93,4 | İYİ | %30,6 |
| Kabaktepe Mah. | 1 | 41 | %80,5 | CHP | %35,5 |
| Kahveli Mah. | 1 | 264 | %93,2 | MHP | %37,7 |
| Kalkumaç Mah. | 1 | 145 | %89,7 | MHP | %43,6 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 178 | %97,2 | MHP | %43,0 |
| Karabucak Mah. | 1 | 275 | %88,0 | MHP | %31,8 |
| Karacaoğlan Mah. | 28 | 9.434 | %77,2 | MHP | %28,8 |
| Karacaören Mah. | 1 | 292 | %96,9 | MHP | %44,3 |
| Karahamzalı Mah. | 1 | 297 | %92,6 | CHP | %30,3 |
| Karanebili Mah. | 1 | 120 | %93,3 | İYİ | %38,0 |
| Kemerköy Mah. | 1 | 123 | %87,8 | CHP | %47,1 |
| Kıbrıslar Mah. | 1 | 170 | %92,4 | BBP | %40,7 |
| Kızıllar Mah. | 2 | 684 | %91,5 | MHP | %40,8 |
| Kızlarsekisi Mah. | 1 | 270 | %92,6 | BBP | %49,8 |
| Kuytucak Mah. | 2 | 606 | %95,4 | BBP | %31,2 |
| Kuyubeli Mah. | 1 | 265 | %83,0 | MHP | %31,8 |
| Kuyuluk Mah. | 1 | 205 | %88,8 | BBP | %25,4 |
| Köseli Mah. | 1 | 286 | %93,0 | MHP | %33,6 |
| Mahmutlu Mah. | 7 | 2.171 | %77,0 | CHP | %31,5 |
| Mahyalar Mah. | 1 | 214 | %95,8 | MHP | %34,0 |
| Marankeçili Mah. | 1 | 211 | %73,9 | MHP | %39,6 |
| Minnetli Mah. | 1 | 222 | %90,5 | BBP | %28,8 |
| Oruçlu Mah. | 1 | 296 | %94,3 | MHP | %49,8 |
| Orçan Mah. | 2 | 381 | %95,0 | MHP | %31,5 |
| Pekmezci Mah. | 2 | 384 | %90,1 | CHP | %37,1 |
| Postkabasakal Mah. | 2 | 499 | %92,0 | CHP | %30,0 |
| Salmanlı Mah. | 1 | 336 | %95,5 | YRP | %31,0 |
| Tavşantepe Mah. | 13 | 4.148 | %79,3 | MHP | %24,9 |
| Taş Mah. | 2 | 424 | %84,0 | CHP | %28,4 |
| Tepecikören Mah. | 3 | 959 | %95,2 | MHP | %52,6 |
| Tufanlı Mah. | 1 | 252 | %94,1 | MHP | %41,2 |
| Tufanpaşa Mah. | 28 | 9.110 | %77,1 | CHP | %28,6 |
| Turgutlu Mah. | 4 | 1.060 | %87,6 | MHP | %37,7 |
| Turunçlu Mah. | 2 | 384 | %96,1 | İYİ | %47,1 |
| Türkeli Mah. | 25 | 8.227 | %78,2 | MHP | %28,2 |
| Varsaklar Mah. | 12 | 4.144 | %80,5 | BBP | %27,1 |
| Velicanlı Mah. | 1 | 216 | %88,4 | BBP | %28,8 |
| Yanalerik Mah. | 1 | 167 | %95,2 | İYİ | %24,8 |
| Yarımoğlu Mah. | 1 | 352 | %80,1 | CHP | %42,1 |
| Yassıçalı Mah. | 2 | 665 | %93,4 | İYİ | %26,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 278 | %92,5 | CHP | %44,8 |
| Yukarıkeçili Mah. | 1 | 257 | %87,2 | MHP | %51,0 |
| Yüksekören Mah. | 2 | 587 | %89,1 | BBP | %45,5 |
| Zerdali Mah. | 2 | 439 | %98,6 | BBP | %31,1 |
| Çamdere Mah. | 2 | 551 | %96,9 | MHP | %31,9 |
| Çamlarca Mah. | 1 | 132 | %100,0 | MHP | %34,7 |
| Çanaklı Mah. | 16 | 5.499 | %78,2 | MHP | %31,5 |
| Çandık Mah. | 2 | 475 | %97,3 | MHP | %42,2 |
| Çelenuşağı Mah. | 1 | 101 | %86,1 | CHP | %30,8 |
| Çobanpınarı Mah. | 1 | 287 | %91,6 | CHP | %33,9 |
| Çokak Mah. | 1 | 181 | %83,4 | CHP | %50,4 |
| Çukurören Mah. | 2 | 409 | %97,1 | MHP | %40,8 |
| Çulluuşağı Mah. | 2 | 377 | %92,8 | MHP | %33,0 |
| Çürüklü Mah. | 2 | 390 | %96,9 | CHP | %33,2 |
| Örendere Mah. | 1 | 222 | %95,1 | MHP | %43,7 |
| Özbaşı Mah. | 1 | 115 | %93,0 | BBP | %42,3 |
| İdemköy Mah. | 2 | 486 | %94,0 | İYİ | %31,4 |
| Şerifli Mah. | 1 | 244 | %91,4 | MHP | %30,9 |
| Şevkiye Mah. | 19 | 6.091 | %80,6 | MHP | %28,0 |