%46,8
MHP birinci
15.212 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaisalı ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında MHP %46,8 ile birinci; 15.212 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 18.136 · Oy kullanan 16.564 (katılım %91,3) · Geçerli 15.212 · Geçersiz 1.352
Karaisalı Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 7.116 | %46,8 |
| CHP | 2.807 | %18,5 |
| İYİ | 1.943 | %12,8 |
| YRP | 579 | %3,8 |
| SAADET | 312 | %2,1 |
| BBP | 128 | %0,8 |
| DEVA | 114 | %0,8 |
| ZAFER | 112 | %0,7 |
| VATAN | 101 | %0,7 |
| BTP | 69 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,2 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| MEMLEKET | 21 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 21 | %0,1 |
| SOL | 17 | %0,1 |
| TİP | 17 | %0,1 |
| EMEP | 11 | %0,1 |
Seçilenler
- Ali Cengiz Taşcı · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cemal Demirdağ · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Sezai Yılmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Durak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Abdulkadir Günaltın · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Hatice Efe · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mustafa Eren · CHP · listede 1. sıra
- Sedat Gök · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Gani Gürol Atasoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Gülhan Kasap · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Şaban Kaymak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Uğur Hakan Şeker · CHP · listede 2. sıra
- Mahmut Sarısoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Mehmet Ali Yasdıbaş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Mahmut Gökçe · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaisalı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 82 | %96,3 | MHP | %41,4 |
| Akçalı Mah. | 1 | 77 | %102,6 | MHP | %45,8 |
| Altınova Mah. | 1 | 230 | %93,5 | MHP | %40,8 |
| Ayakkıf Mah. | 1 | 257 | %94,6 | MHP | %65,6 |
| Aşağıbelemedik Mah. | 1 | 48 | %93,8 | MHP | %16,3 |
| Aşağıyörükler Mah. | 1 | 91 | %101,1 | CHP | %44,3 |
| Barakdağı Mah. | 1 | 266 | %90,6 | MHP | %61,9 |
| Başkıf Mah. | 1 | 166 | %92,8 | MHP | %48,6 |
| Bekirli Mah. | 1 | 341 | %96,5 | MHP | %49,0 |
| Beydemir Mah. | 1 | 345 | %92,2 | MHP | %49,6 |
| Bolacalı Mah. | 1 | 41 | %102,4 | CHP | %79,0 |
| Bucak Mah. | 1 | 299 | %94,7 | MHP | %42,4 |
| Demirçit Mah. | 1 | 59 | %89,8 | MHP | %64,2 |
| Durak Mah. | 1 | 188 | %83,0 | MHP | %52,3 |
| Döşekevi Mah. | 1 | 118 | %95,8 | CHP | %32,0 |
| Emelcik Mah. | 1 | 159 | %89,9 | MHP | %75,4 |
| Etekli Mah. | 2 | 586 | %89,1 | MHP | %58,3 |
| Eğlence Mah. | 1 | 309 | %83,8 | MHP | %44,2 |
| Fettahlı Mah. | 1 | 48 | %100,0 | MHP | %34,8 |
| Filikli Mah. | 1 | 111 | %95,5 | MHP | %39,8 |
| Gökhasanlı Mah. | 1 | 132 | %94,7 | MHP | %53,5 |
| Gülüşlü Mah. | 1 | 84 | %97,6 | MHP | %36,4 |
| Güvenç Mah. | 1 | 263 | %95,8 | MHP | %56,1 |
| Gildirli Mah. | 1 | 153 | %95,4 | MHP | %65,2 |
| Hacıkırı Mah. | 1 | 134 | %94,8 | MHP | %41,5 |
| Hacılı Mah. | 1 | 292 | %93,5 | MHP | %43,4 |
| Hacımusalı Mah. | 2 | 514 | %96,5 | MHP | %53,9 |
| Kaledağı Mah. | 1 | 321 | %93,5 | MHP | %60,3 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 117 | %94,9 | MHP | %33,3 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 22 | %104,6 | MHP | %75,0 |
| Karakılıç Mah. | 1 | 178 | %95,5 | MHP | %71,6 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 73 | %101,4 | MHP | %66,2 |
| Karapınar Mah. | 6 | 1.955 | %85,8 | MHP | %44,3 |
| Kırıklı Mah. | 2 | 497 | %97,0 | MHP | %73,1 |
| Kocaveliler Mah. | 1 | 191 | %85,3 | CHP | %35,7 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 121 | %95,9 | MHP | %50,9 |
| Kuzgun Mah. | 2 | 359 | %93,3 | MHP | %51,4 |
| Kuşcusofulu Mah. | 2 | 350 | %97,7 | CHP | %49,9 |
| Körüklü Mah. | 1 | 160 | %100,6 | MHP | %44,8 |
| Maraşlı Mah. | 1 | 219 | %95,0 | MHP | %42,2 |
| Merkezboztahta Mah. | 1 | 325 | %96,6 | MHP | %57,0 |
| Murtçukuru Mah. | 1 | 151 | %93,4 | MHP | %57,7 |
| Nergizlik Mah. | 1 | 200 | %80,5 | CHP | %66,9 |
| Nuhlu Mah. | 1 | 109 | %98,2 | MHP | %66,0 |
| Sadıkali Mah. | 1 | 160 | %100,6 | MHP | %74,0 |
| Sarımehmetli Mah. | 1 | 150 | %96,7 | MHP | %68,1 |
| Saypınar Mah. | 1 | 60 | %100,0 | CHP | %55,2 |
| Selampınar Mah. | 3 | 859 | %89,6 | MHP | %33,3 |
| Tatık Mah. | 1 | 61 | %96,7 | CHP | %64,9 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 144 | %96,5 | İYİ | %61,0 |
| Topkaralı Mah. | 1 | 67 | %101,5 | MHP | %56,5 |
| Torunsolaklı Mah. | 3 | 608 | %96,7 | MHP | %43,7 |
| Tümenli Mah. | 2 | 265 | %93,2 | MHP | %35,9 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 187 | %98,4 | MHP | %45,3 |
| Çakallı Mah. | 1 | 342 | %94,4 | MHP | %51,5 |
| Çatalan Mah. | 1 | 299 | %96,7 | MHP | %62,9 |
| Çeceli Mah. | 8 | 2.511 | %83,3 | MHP | %42,5 |
| Çevlik Mah. | 1 | 351 | %79,8 | MHP | %43,7 |
| Çocuklar Mah. | 1 | 114 | %97,4 | MHP | %74,5 |
| Çorlu Mah. | 2 | 418 | %93,3 | MHP | %45,4 |
| Çukur Mah. | 2 | 691 | %94,4 | MHP | %36,7 |
| Ömerli Mah. | 1 | 108 | %92,6 | CHP | %45,6 |