İpekyolu · Belediye başkanı
%58,5
DEM Parti birinci
135.376 geçerli oy · katılım %63,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İpekyolu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %58,5 ile birinci; 135.376 geçerli oy, katılım %63,6.
İpekyolu
Kayıtlı seçmen 233.000 · Oy kullanan 148.071 (katılım %63,6) · Geçerli 135.376 · Geçersiz 12.695
Seçilenler
- Cevdet Altındağ · DEM
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 414 | %53,9 | DEM | %61,3 |
| Alipaşa Mah. | 52 | 17.943 | %61,6 | DEM | %37,7 |
| Arıtoprak Mah. | 2 | 551 | %84,6 | DEM | %44,4 |
| Ağzıkara Mah. | 2 | 595 | %71,6 | AKP | %40,3 |
| Aşağıgölalan Mah. | 1 | 133 | %54,9 | DEM | %41,2 |
| Aşağıçitli Mah. | 1 | 240 | %47,1 | DEM | %61,5 |
| Bahçıvan Mah. | 26 | 8.996 | %55,2 | DEM | %50,1 |
| Baklatepe Mah. | 1 | 255 | %52,6 | DEM | %44,8 |
| Bakraçlı Mah. | 2 | 687 | %84,4 | DEM | %41,8 |
| Beşçatak Mah. | 1 | 240 | %82,5 | DEM | %25,9 |
| Bostaniçi Mah. | 60 | 19.825 | %67,3 | DEM | %72,4 |
| Buzhane Mah. | 8 | 2.730 | %69,3 | DEM | %57,8 |
| Cevdet Paşa Mah. | 43 | 14.278 | %65,2 | DEM | %64,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.010 | %63,4 | DEM | %53,3 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 205 | %52,2 | DEM | %49,5 |
| Değirmenarkı Mah. | 1 | 219 | %58,9 | AKP | %31,0 |
| Değirmenköy Mah. | 3 | 980 | %44,0 | DEM | %43,5 |
| Dibekli Mah. | 1 | 187 | %82,9 | DEM | %52,9 |
| Erçek Mah. | 8 | 2.313 | %72,2 | DEM | %47,0 |
| Esenler Mah. | 11 | 3.513 | %70,9 | DEM | %68,5 |
| Gövelek Mah. | 2 | 603 | %91,0 | DEM | %50,7 |
| Hacıbekir Mah. | 35 | 11.971 | %70,9 | DEM | %84,0 |
| Hafiziye Mah. | 36 | 12.010 | %62,7 | DEM | %48,8 |
| Halilağa Mah. | 50 | 16.729 | %61,5 | DEM | %50,5 |
| Hatuniye Mah. | 19 | 6.356 | %64,0 | DEM | %51,7 |
| Ilıkaynak Mah. | 2 | 430 | %47,4 | DEM | %58,4 |
| Irgat Mah. | 1 | 243 | %49,0 | AKP | %39,3 |
| Karagündüz Mah. | 2 | 500 | %66,0 | AKP | %65,8 |
| Karakoç Mah. | 2 | 534 | %65,2 | DEM | %41,5 |
| Karpuzalanı Mah. | 7 | 2.230 | %66,1 | DEM | %50,5 |
| Karşıyaka Mah. | 38 | 12.694 | %66,3 | DEM | %66,9 |
| Kavuncu Mah. | 5 | 1.432 | %73,1 | DEM | %54,3 |
| Kaymaklı Mah. | 2 | 377 | %84,1 | DEM | %61,3 |
| Kevenli Mah. | 14 | 4.311 | %60,4 | DEM | %63,4 |
| Kıratlı Mah. | 3 | 763 | %79,2 | DEM | %36,2 |
| Köşebaşı Mah. | 2 | 392 | %63,5 | AKP | %33,8 |
| Ortanca Mah. | 3 | 1.009 | %76,9 | DEM | %46,5 |
| Sarmaç Mah. | 1 | 282 | %64,9 | DEM | %37,0 |
| Selimbey Mah. | 44 | 14.805 | %59,7 | DEM | %47,5 |
| Serhat Mah. | 23 | 7.719 | %63,8 | DEM | %59,9 |
| Seyit Fehim Arvasi Mah. | 33 | 11.204 | %66,1 | DEM | %75,4 |
| Vali Mithat Bey Mah. | 45 | 15.513 | %57,4 | DEM | %47,6 |
| Yalı Mah. | 19 | 6.247 | %61,2 | DEM | %58,6 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 296 | %82,4 | AKP | %42,3 |
| Yatıksırt Mah. | 2 | 574 | %52,4 | DEM | %71,0 |
| Yeni Mah. | 34 | 11.336 | %66,6 | DEM | %74,7 |
| Yukarıgölalan Mah. | 1 | 263 | %54,0 | DEM | %63,6 |
| Yukarıgüneyce Mah. | 1 | 88 | %69,3 | DEM | %51,9 |
| Çalımlı Mah. | 3 | 605 | %74,2 | DEM | %60,3 |
| Şerefiye Mah. | 33 | 11.170 | %56,1 | DEM | %54,6 |