Uşak Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiUşak Merkez ilçesi
%40,9
CHP birinci
133.925 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uşak Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %40,9 ile birinci; 133.925 geçerli oy, katılım %81,3.
Uşak Merkez
Kayıtlı seçmen 171.674 · Oy kullanan 139.556 (katılım %81,3) · Geçerli 133.925 · Geçersiz 5.631
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 54.817 | %40,9 |
| AKP | 32.555 | %24,3 |
| İYİ | 22.446 | %16,8 |
| MHP | 16.908 | %12,6 |
| YRP | 2.232 | %1,7 |
| ZAFER | 912 | %0,7 |
| SAADET | 912 | %0,7 |
| BBP | 781 | %0,6 |
| DEM | 741 | %0,6 |
| BTP | 259 | %0,2 |
| DP | 221 | %0,2 |
| DEVA | 196 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 180 | %0,1 |
| MEMLEKET | 160 | %0,1 |
| YTP | 143 | %0,1 |
| MİLLET | 128 | %0,1 |
| DSP | 107 | %0,1 |
| VATAN | 63 | %0,1 |
| TKH | 48 | %0,0 |
| HAK-PAR | 42 | %0,0 |
| HKP | 37 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akse Mah. | 2 | 603 | %87,9 | CHP | %62,7 |
| Atatürk Mah. | 50 | 16.775 | %81,3 | CHP | %41,7 |
| Aybey Mah. | 15 | 4.948 | %79,8 | CHP | %30,9 |
| Bozkurt Mah. | 4 | 1.092 | %91,0 | CHP | %31,4 |
| Bölme Mah. | 4 | 1.067 | %84,2 | CHP | %36,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 75 | 25.075 | %80,5 | CHP | %49,9 |
| Durak Mah. | 10 | 3.260 | %79,0 | CHP | %43,6 |
| Dikilitaş Mah. | 36 | 12.053 | %82,9 | CHP | %30,1 |
| Elmalıdere Mah. | 19 | 6.193 | %82,2 | CHP | %40,9 |
| Fatih Mah. | 44 | 14.816 | %81,6 | CHP | %43,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 29 | 9.816 | %79,9 | CHP | %39,2 |
| Hacıkadem Mah. | 1 | 217 | %94,0 | AKP | %38,9 |
| Işık Mah. | 9 | 3.122 | %84,1 | CHP | %35,0 |
| Kalfa Mah. | 1 | 349 | %95,4 | CHP | %63,4 |
| Karaağaç Mah. | 31 | 10.190 | %84,4 | AKP | %30,1 |
| Kemalöz Mah. | 89 | 29.532 | %80,8 | CHP | %43,0 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.622 | %73,7 | CHP | %54,3 |
| Kurşunluk Mah. | 6 | 1.865 | %84,3 | CHP | %38,6 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 555 | %87,4 | CHP | %36,9 |
| Köme Mah. | 3 | 916 | %77,2 | CHP | %41,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 22 | 7.475 | %84,2 | CHP | %34,8 |
| Muharremşah Mah. | 3 | 798 | %92,2 | CHP | %43,6 |
| Ovademirler Mah. | 3 | 991 | %90,5 | CHP | %39,7 |
| Sarayaltı Mah. | 18 | 6.198 | %80,7 | CHP | %37,1 |
| Yeşil Karaağaç Mah. | 1 | 331 | %82,8 | CHP | %37,5 |
| Özdemir Mah. | 2 | 436 | %93,6 | CHP | %38,6 |
| Ünalan Mah. | 30 | 9.752 | %74,9 | CHP | %44,9 |
| İkisaray Mah. | 1 | 161 | %96,3 | CHP | %54,1 |
| İslice Mah. | 5 | 1.466 | %76,0 | CHP | %52,0 |