Ortahisar · Belediye başkanı
%49,7
CHP birinci
165.460 geçerli oy · katılım %74,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ortahisar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %49,7 ile birinci; 165.460 geçerli oy, katılım %74,5.
Ortahisar
Kayıtlı seçmen 232.602 · Oy kullanan 173.320 (katılım %74,5) · Geçerli 165.460 · Geçersiz 7.860
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 Nolu Beşirli Mah. | 22 | 7.660 | %72,9 | CHP | %64,4 |
| 1 Nolu Bostancı Mah. | 5 | 1.527 | %80,8 | CHP | %48,1 |
| 1 Nolu Erdoğdu Mah. | 15 | 5.084 | %69,8 | CHP | %46,5 |
| 2 Nolu Beşirli Mah. | 34 | 11.541 | %74,0 | CHP | %61,5 |
| 2 Nolu Bostancı Mah. | 7 | 2.336 | %70,9 | AKP | %48,2 |
| 2 Nolu Erdoğdu Mah. | 26 | 8.819 | %75,1 | CHP | %52,3 |
| 3 Nolu Erdoğdu Mah. | 29 | 9.922 | %73,5 | CHP | %55,3 |
| Akkaya Mah. | 3 | 737 | %93,2 | AKP | %50,5 |
| Akoluk Mah. | 5 | 1.426 | %83,2 | CHP | %45,5 |
| Aktoprak Mah. | 2 | 456 | %89,5 | CHP | %45,5 |
| Akyazı Mah. | 7 | 2.447 | %72,8 | CHP | %49,5 |
| Aydınlıkevler Mah. | 27 | 9.090 | %74,8 | CHP | %51,9 |
| Ayvalı Mah. | 2 | 576 | %95,0 | AKP | %45,9 |
| Ağıllı Mah. | 2 | 389 | %95,9 | AKP | %68,5 |
| Bahçecik Mah. | 24 | 8.106 | %72,9 | CHP | %45,2 |
| Bengisu Mah. | 4 | 1.120 | %82,3 | AKP | %51,0 |
| Beştaş Mah. | 2 | 585 | %84,8 | AKP | %44,8 |
| Boztepe Mah. | 16 | 5.353 | %66,7 | CHP | %44,7 |
| Bulak Mah. | 2 | 656 | %87,2 | AKP | %53,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.205 | %74,9 | CHP | %56,6 |
| Değirmendere Mah. | 5 | 1.722 | %71,5 | AKP | %50,3 |
| Dolaylı Mah. | 5 | 1.485 | %89,4 | AKP | %49,4 |
| Doğançay Mah. | 2 | 638 | %91,1 | AKP | %67,0 |
| Düzyurt Mah. | 5 | 1.532 | %87,0 | CHP | %49,2 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.448 | %73,4 | CHP | %44,7 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 287 | %72,1 | AKP | %55,7 |
| Fatih Mah. | 19 | 6.507 | %72,4 | CHP | %52,1 |
| Fatih Sultan Mah. | 1 | 330 | %90,0 | AKP | %58,3 |
| Gazipaşa Mah. | 8 | 2.557 | %70,7 | CHP | %53,0 |
| Geçit Mah. | 1 | 324 | %87,7 | AKP | %48,4 |
| Gölçayır Mah. | 4 | 1.250 | %87,9 | CHP | %57,6 |
| Gözalan Mah. | 2 | 517 | %92,1 | AKP | %50,1 |
| Gülbaharhatun Mah. | 5 | 1.575 | %71,1 | CHP | %50,7 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 330 | %77,6 | AKP | %71,9 |
| Gürbulak Mah. | 4 | 1.205 | %87,9 | CHP | %43,6 |
| Hızırbey Mah. | 5 | 1.638 | %75,8 | CHP | %52,7 |
| Kalkınma Mah. | 9 | 3.129 | %66,7 | AKP | %45,5 |
| Kamışlı Mah. | 2 | 514 | %73,0 | CHP | %58,3 |
| Kanuni Mah. | 5 | 1.454 | %74,9 | CHP | %46,3 |
| Karakaya Mah. | 3 | 790 | %91,8 | AKP | %46,1 |
| Karlık Mah. | 3 | 941 | %94,6 | AKP | %44,9 |
| Karşıyaka Mah. | 18 | 6.187 | %74,5 | CHP | %53,8 |
| Kavala Mah. | 4 | 1.207 | %83,8 | CHP | %58,1 |
| Kaymaklı Mah. | 8 | 2.800 | %75,7 | CHP | %44,9 |
| Kemerkaya Mah. | 4 | 1.147 | %74,5 | CHP | %57,4 |
| Konaklar Mah. | 9 | 3.095 | %68,7 | AKP | %44,6 |
| Kozluca Mah. | 1 | 131 | %64,1 | AKP | %72,8 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 741 | %77,9 | CHP | %47,4 |
| Kutlugün Mah. | 4 | 1.242 | %87,3 | AKP | %46,3 |
| Kireçhane Mah. | 3 | 790 | %87,2 | AKP | %50,9 |
| Okçular Mah. | 4 | 1.005 | %88,7 | AKP | %54,0 |
| Ortahisar Mah. | 3 | 729 | %77,8 | CHP | %54,1 |
| Pazarkapı Mah. | 2 | 528 | %77,1 | CHP | %47,3 |
| Pelitli Mah. | 34 | 11.489 | %68,6 | AKP | %45,7 |
| Pınaraltı Mah. | 1 | 342 | %78,4 | AKP | %73,9 |
| Sanayi Mah. | 3 | 1.052 | %73,8 | AKP | %44,1 |
| Sayvan Mah. | 2 | 493 | %87,4 | AKP | %67,0 |
| Sevimli Mah. | 1 | 275 | %88,0 | AKP | %60,4 |
| Soğuksu Mah. | 28 | 9.148 | %72,2 | CHP | %54,4 |
| Subaşı Mah. | 3 | 819 | %91,7 | AKP | %42,0 |
| Toklu Mah. | 18 | 5.960 | %74,0 | CHP | %48,8 |
| Tosköy Mah. | 2 | 629 | %72,5 | AKP | %56,7 |
| Uğurlu Mah. | 4 | 1.328 | %88,5 | CHP | %51,2 |
| Yalı Mah. | 7 | 2.128 | %78,1 | CHP | %52,5 |
| Yalıncak Mah. | 16 | 5.256 | %74,3 | CHP | %50,8 |
| Yenicuma Mah. | 14 | 4.742 | %69,2 | CHP | %46,8 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 518 | %76,5 | AKP | %51,7 |
| Yenimahalle Mah. | 4 | 1.142 | %74,1 | CHP | %59,5 |
| Yeşilbük Mah. | 3 | 955 | %89,5 | CHP | %72,8 |
| Yeşilhisar Mah. | 1 | 306 | %93,5 | AKP | %49,8 |
| Yeşilköy Mah. | 12 | 3.624 | %70,9 | CHP | %43,4 |
| Yeşilova Mah. | 4 | 1.044 | %85,4 | AKP | %44,6 |
| Yeşiltepe Mah. | 19 | 6.311 | %74,6 | CHP | %50,6 |
| Yeşilvadi Mah. | 1 | 220 | %94,1 | AKP | %66,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 3 | 1.027 | %92,1 | CHP | %46,5 |
| Çamoba Mah. | 2 | 455 | %87,7 | AKP | %58,5 |
| Çarşı Mah. | 3 | 928 | %72,8 | CHP | %55,7 |
| Çağlayan Mah. | 12 | 2.272 | %85,1 | AKP | %47,3 |
| Çukurçayır Mah. | 67 | 22.250 | %72,9 | CHP | %53,9 |
| Çömlekçi Mah. | 1 | 204 | %52,9 | CHP | %50,5 |
| Çilekli Mah. | 3 | 1.033 | %82,6 | AKP | %44,1 |
| Çimenli Mah. | 4 | 1.369 | %79,6 | CHP | %48,4 |
| Özbirlik Mah. | 1 | 161 | %81,4 | AKP | %58,1 |
| Üniversite Mah. | 19 | 6.375 | %65,6 | CHP | %47,8 |
| İncesu Mah. | 2 | 453 | %82,8 | CHP | %68,0 |
| İnönü Mah. | 22 | 7.359 | %71,6 | CHP | %54,5 |
| İskenderpaşa Mah. | 4 | 1.125 | %78,5 | CHP | %50,4 |