%54,9
MHP birinci
85.261 geçerli oy · katılım %80,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tokat Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %54,9 ile birinci; 85.261 geçerli oy, katılım %80,7.
Kayıtlı seçmen 109.810 · Oy kullanan 88.646 (katılım %80,7) · Geçerli 85.261 · Geçersiz 3.385
Tokat Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 46.778 | %54,9 |
| AKP | 25.732 | %30,2 |
| CHP | 7.980 | %9,4 |
| YRP | 1.583 | %1,9 |
| İYİ | 1.101 | %1,3 |
| SAADET | 918 | %1,1 |
| DEVA | 366 | %0,4 |
| MİLLET | 285 | %0,3 |
| DEM | 104 | %0,1 |
| BTP | 96 | %0,1 |
| TKH | 49 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 47 | %0,1 |
| ANAP | 46 | %0,1 |
| HKP | 41 | %0,1 |
| YTP | 17 | %0,0 |
| DSP | 15 | %0,0 |
| HAK-PAR | 15 | %0,0 |
Seçilenler
- Mehmet Kemal Yazıcıoğlu · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.857 · Oy kullanan 1.756 (katılım %94,6) · Geçerli 1.682 · Geçersiz 74
Tokat Merkez - Emirseyit Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 745 | %44,3 |
| AKP | 585 | %34,8 |
| YRP | 335 | %19,9 |
| SAADET | 17 | %1,0 |
Tokat Merkez - Emirseyit: seçilenler
- Hüseyin Sağdıç · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.680 · Oy kullanan 2.582 (katılım %96,3) · Geçerli 2.529 · Geçersiz 53
Tokat Merkez - Çat Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 923 | %36,5 |
| MHP | 806 | %31,9 |
| AKP | 792 | %31,3 |
| SAADET | 8 | %0,3 |
Tokat Merkez - Çat: seçilenler
- Ali Pelit · YRP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.912 · Oy kullanan 1.734 (katılım %90,7) · Geçerli 1.659 · Geçersiz 75
Tokat Merkez - Çamlıbel Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 443 | %26,7 |
| YRP | 431 | %26,0 |
| MHP | 235 | %14,2 |
| BBP | 198 | %11,9 |
| CHP | 93 | %5,6 |
Tokat Merkez - Çamlıbel: seçilenler
- Adem Akgül · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.864 · Oy kullanan 1.763 (katılım %94,6) · Geçerli 1.720 · Geçersiz 43
Tokat Merkez - Güryıldız Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 659 | %38,3 |
| MHP | 455 | %26,5 |
| BBP | 382 | %22,2 |
| İYİ | 196 | %11,4 |
| CHP | 15 | %0,9 |
| YRP | 11 | %0,6 |
| SAADET | 2 | %0,1 |
Tokat Merkez - Güryıldız: seçilenler
- Habib Han · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tokat Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdeğirmen Mah. | 4 | 1.394 | %80,9 | MHP | %60,9 |
| Altıyüzevler Mah. | 11 | 3.797 | %77,6 | MHP | %57,8 |
| Alipaşa Mah. | 6 | 2.015 | %78,3 | MHP | %57,4 |
| Bahçelievler Mah. | 15 | 4.910 | %81,3 | MHP | %54,3 |
| Bedestenlioğlu Mah. | 4 | 1.143 | %79,0 | MHP | %56,6 |
| Büyük Beybağı Mah. | 10 | 3.314 | %82,9 | MHP | %55,4 |
| Camiikebir Mah. | 2 | 465 | %94,6 | MHP | %59,6 |
| Cemalettin Mah. | 3 | 718 | %85,2 | MHP | %59,8 |
| Derbent Mah. | 5 | 1.604 | %87,0 | MHP | %57,3 |
| Devegörmez Mah. | 12 | 3.918 | %82,3 | MHP | %55,9 |
| Doğancıbağları Mah. | 2 | 377 | %89,1 | MHP | %52,8 |
| Doğukent Mah. | 9 | 2.974 | %79,0 | MHP | %55,9 |
| Emirseyit-Bahçelievler Mah. | 3 | 915 | %93,3 | AKP | %46,5 |
| Emirseyit-Bozatalan Mah. | 2 | 567 | %94,2 | MHP | %86,9 |
| Emirseyit-Güneşli Mah. | 2 | 375 | %98,1 | AKP | %47,5 |
| Erenler Mah. | 4 | 1.196 | %83,4 | MHP | %54,7 |
| Esentepe Mah. | 28 | 9.776 | %79,4 | MHP | %56,3 |
| Geyras Mah. | 1 | 302 | %95,7 | MHP | %55,9 |
| Gezirlik Mah. | 3 | 845 | %79,4 | MHP | %45,9 |
| Gülbaharhatun Mah. | 13 | 4.382 | %78,9 | MHP | %51,0 |
| Güneşli Mah. | 7 | 2.293 | %80,6 | MHP | %53,5 |
| Güryıldız-Ali Yücel Mah. | 1 | 340 | %94,1 | AKP | %40,4 |
| Güryıldız-Bahçelievler Mah. | 2 | 463 | %94,8 | AKP | %36,7 |
| Güryıldız-Kanalaltı Mah. | 1 | 232 | %94,4 | AKP | %54,0 |
| Güryıldız-Küçükyıldız Mah. | 1 | 343 | %95,6 | MHP | %46,1 |
| Güryıldız-Şht.Abdullah Özer Mah. | 2 | 486 | %94,0 | BBP | %38,3 |
| Hocaahmet Mah. | 3 | 953 | %87,4 | MHP | %57,0 |
| Kabe-İ Mescid Mah. | 2 | 461 | %82,2 | MHP | %52,5 |
| Kaleardı Mah. | 4 | 1.226 | %80,3 | MHP | %53,5 |
| Karşıyaka Mah. | 30 | 10.212 | %78,3 | MHP | %53,3 |
| Kaşıkcıbağları Mah. | 9 | 2.823 | %78,8 | MHP | %50,3 |
| Kemer Mah. | 3 | 801 | %84,9 | MHP | %51,9 |
| Kümbet Mah. | 7 | 2.367 | %80,2 | MHP | %52,8 |
| Küçükbey Bağı Mah. | 6 | 2.064 | %81,6 | MHP | %57,3 |
| Mahmutpaşa Mah. | 12 | 4.187 | %83,5 | MHP | %58,7 |
| Mehmetpaşa Mah. | 6 | 1.974 | %83,8 | MHP | %63,8 |
| Oğulbey Mah. | 2 | 655 | %88,2 | CHP | %52,5 |
| Perakende Mah. | 12 | 3.940 | %79,6 | MHP | %61,6 |
| Semerkant Mah. | 4 | 1.310 | %80,2 | MHP | %54,6 |
| Seyitnecmettin Mah. | 2 | 644 | %91,8 | MHP | %58,3 |
| Soğukpınar Mah. | 10 | 3.427 | %83,1 | MHP | %59,9 |
| Topçam Mah. | 19 | 6.337 | %79,6 | MHP | %60,3 |
| Topçubağı Mah. | 6 | 2.042 | %84,0 | MHP | %57,3 |
| Yarahmet Mah. | 3 | 1.009 | %77,3 | MHP | %53,2 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.717 | %80,5 | MHP | %51,1 |
| Yeniyurt Mah. | 5 | 1.425 | %71,7 | MHP | %50,7 |
| Yeşilırmak Mah. | 23 | 7.870 | %78,2 | MHP | %44,6 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 402 | %94,0 | MHP | %44,9 |
| Çamlıbel-Akın Mah. | 2 | 542 | %93,4 | YRP | %24,3 |
| Çamlıbel-Aktepe Mah. | 2 | 449 | %95,3 | AKP | %31,6 |
| Çamlıbel-Behram Mah. | 1 | 210 | %93,3 | YRP | %48,7 |
| Çamlıbel-Karasu Mah. | 2 | 380 | %73,4 | AKP | %42,1 |
| Çamlıbel-Yunusemre Mah. | 1 | 253 | %97,2 | MHP | %37,8 |
| Çamlıbel-Çekerek Mah. | 1 | 78 | %101,3 | YRP | %34,3 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 3 | 988 | %97,3 | YRP | %58,9 |
| Çat-Karşıyaka Mah. | 4 | 1.066 | %96,3 | MHP | %40,9 |
| Çat-Merkez Mah. | 2 | 626 | %95,1 | AKP | %46,3 |
| Çay Mah. | 8 | 2.524 | %84,6 | MHP | %56,8 |
| Örtmeliönü Mah. | 3 | 1.017 | %88,6 | MHP | %57,8 |