%35,6
AK PARTİ birinci
19.767 geçerli oy · katılım %81,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niksar ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %35,6 ile birinci; 19.767 geçerli oy, katılım %81,8.
Kayıtlı seçmen 25.500 · Oy kullanan 20.847 (katılım %81,8) · Geçerli 19.767 · Geçersiz 1.080
Niksar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.034 | %35,6 |
| MHP | 6.246 | %31,6 |
| CHP | 3.719 | %18,8 |
| İYİ | 1.891 | %9,6 |
| YRP | 632 | %3,2 |
| SAADET | 116 | %0,6 |
| BTP | 25 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 23 | %0,1 |
| DEVA | 21 | %0,1 |
| ANAP | 19 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,1 |
Seçilenler
- Semih Tepebaşı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.606 · Oy kullanan 1.514 (katılım %94,3) · Geçerli 1.443 · Geçersiz 71
Niksar - Gürçeşme Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 779 | %54,0 |
| YRP | 576 | %39,9 |
| SAADET | 27 | %1,9 |
| CHP | 22 | %1,5 |
| MHP | 22 | %1,5 |
| İYİ | 17 | %1,2 |
Niksar - Gürçeşme: seçilenler
- Mehmet Çorak · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.104 · Oy kullanan 1.957 (katılım %93,0) · Geçerli 1.798 · Geçersiz 159
Niksar - Yolkonak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 712 | %39,6 |
| AKP | 482 | %26,8 |
| DP | 280 | %15,6 |
| CHP | 210 | %11,7 |
| YRP | 91 | %5,1 |
| İYİ | 14 | %0,8 |
| SAADET | 9 | %0,5 |
Niksar - Yolkonak: seçilenler
- Süleyman Özgür · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.716 · Oy kullanan 1.541 (katılım %89,8) · Geçerli 1.410 · Geçersiz 131
Niksar - Gökçeli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 544 | %38,6 |
| YRP | 447 | %31,7 |
| İYİ | 202 | %14,3 |
| MHP | 153 | %10,9 |
| CHP | 42 | %3,0 |
| SAADET | 22 | %1,6 |
Niksar - Gökçeli: seçilenler
- Ayhan Öztürk · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.467 · Oy kullanan 1.175 (katılım %80,1) · Geçerli 1.130 · Geçersiz 45
Niksar - Yazıcık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 589 | %52,1 |
| TİP | 524 | %46,4 |
| MHP | 6 | %0,5 |
| AKP | 5 | %0,4 |
| İYİ | 3 | %0,3 |
| SAADET | 2 | %0,2 |
| YRP | 1 | %0,1 |
Niksar - Yazıcık: seçilenler
- Tuncer Uzunoğlu · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.765 · Oy kullanan 1.546 (katılım %87,6) · Geçerli 1.435 · Geçersiz 111
Niksar - Serenli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 991 | %69,1 |
| AKP | 375 | %26,1 |
| YRP | 31 | %2,2 |
| İYİ | 25 | %1,7 |
| SAADET | 13 | %0,9 |
Niksar - Serenli: seçilenler
- Nurettin Keleş · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niksar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 5 | 1.435 | %82,3 | AKP | %37,1 |
| Akpınar Mah. | 2 | 601 | %80,2 | AKP | %43,7 |
| Aydınlıkevler Mah. | 2 | 376 | %89,9 | AKP | %39,9 |
| Ayvaz Mah. | 4 | 1.364 | %74,6 | AKP | %33,9 |
| Bahçelievler Mah. | 7 | 2.451 | %81,4 | MHP | %48,8 |
| Bağlar Mah. | 6 | 2.093 | %78,0 | CHP | %32,7 |
| Bengiler Mah. | 4 | 1.193 | %81,1 | AKP | %34,9 |
| Cedit Mah. | 4 | 1.136 | %83,0 | AKP | %42,7 |
| Cepnibey Mah. | 1 | 302 | %86,4 | AKP | %37,1 |
| Dönekse Mah. | 2 | 504 | %95,0 | CHP | %69,2 |
| Fatih Mah. | 6 | 1.845 | %78,8 | MHP | %46,3 |
| G.Osmanpaşa Mah. | 5 | 1.622 | %79,8 | AKP | %39,5 |
| Gaziahmet Mah. | 2 | 421 | %88,8 | AKP | %43,0 |
| Gökçeli-Bahçelievler Mah. | 2 | 375 | %92,0 | AKP | %45,6 |
| Gökçeli-Ballıca Mah. | 1 | 108 | %99,1 | AKP | %59,6 |
| Gökçeli-Gözpınar Mah. | 2 | 451 | %88,5 | YRP | %51,7 |
| Gökçeli-Yakınca Mah. | 2 | 365 | %89,6 | YRP | %65,6 |
| Gökçeli-Yeni Mah. | 2 | 417 | %87,1 | AKP | %42,5 |
| Gürçeşme-Buz Mah. | 1 | 273 | %95,6 | YRP | %56,4 |
| Gürçeşme-Eskidir Mah. | 2 | 481 | %93,8 | AKP | %55,2 |
| Gürçeşme-Gazi Osman Paşa Mah. | 2 | 498 | %96,6 | AKP | %63,7 |
| Gürçeşme-Yapraklı Mah. | 1 | 354 | %90,7 | AKP | %52,4 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 107 | %86,9 | MHP | %30,2 |
| Hayderbey Mah. | 1 | 305 | %92,5 | CHP | %55,1 |
| Kayapaşa Mah. | 5 | 1.620 | %81,2 | AKP | %39,8 |
| Kılıçarslan Mah. | 1 | 348 | %82,5 | AKP | %51,1 |
| Kırkkızlar Mah. | 3 | 982 | %84,7 | AKP | %38,3 |
| Kumçiftlik Mah. | 1 | 187 | %94,1 | AKP | %46,6 |
| Kültür Mah. | 7 | 2.158 | %79,1 | AKP | %34,6 |
| Melikgazi Mah. | 3 | 873 | %84,3 | AKP | %38,9 |
| Serenli-Ayvaköy Mah. | 2 | 390 | %89,0 | MHP | %78,4 |
| Serenli-Beyazıt Mah. | 1 | 258 | %87,2 | MHP | %70,1 |
| Serenli-Fatih Mah. | 3 | 720 | %86,4 | MHP | %65,1 |
| Serenli-Gazi Osman Paşa Mah. | 1 | 243 | %86,4 | MHP | %59,4 |
| Serenli-Tamlar Mah. | 1 | 154 | %92,2 | MHP | %76,8 |
| Yazıcık-Kültür Mah. | 2 | 682 | %80,9 | CHP | %59,1 |
| Yazıcık-Yeni Mah. | 1 | 344 | %75,3 | TİP | %58,1 |
| Yazıcık-Yeşilçam Mah. | 1 | 156 | %91,0 | TİP | %58,0 |
| Yazıcık-Şafak Mah. | 1 | 285 | %77,9 | CHP | %54,5 |
| Yolkonak-Hasyer Mah. | 2 | 564 | %91,8 | MHP | %34,8 |
| Yolkonak-Katipgölü Mah. | 1 | 323 | %92,0 | CHP | %28,8 |
| Yolkonak-Merkez Mah. | 2 | 627 | %93,8 | MHP | %73,8 |
| Yolkonak-Yeşilyurt Mah. | 2 | 590 | %93,9 | AKP | %52,6 |
| Yusufşah Mah. | 2 | 552 | %77,9 | AKP | %36,0 |
| Çengelli Mah. | 1 | 164 | %91,5 | MHP | %40,3 |
| İsmetpaşa Mah. | 6 | 1.885 | %84,5 | MHP | %47,9 |
| Şair Emrah Mah. | 3 | 976 | %84,7 | AKP | %45,2 |