%49,3
MHP birinci
3.131 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Almus ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %49,3 ile birinci; 3131 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 3.824 · Oy kullanan 3.286 (katılım %85,9) · Geçerli 3.131 · Geçersiz 155
Seçilenler
- Bekir Özer · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.959 · Oy kullanan 1.807 (katılım %92,2) · Geçerli 1.741 · Geçersiz 66
Almus - Kınık Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 927 | %53,3 |
| TİP | 804 | %46,2 |
| AKP | 7 | %0,4 |
| MHP | 3 | %0,2 |
Almus - Kınık: seçilenler
- Hacı Yusuf Geçene · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.465 · Oy kullanan 1.072 (katılım %73,2) · Geçerli 973 · Geçersiz 99
Almus - Gölgeli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 935 | %96,1 |
| AKP | 26 | %2,7 |
| MHP | 12 | %1,2 |
Almus - Gölgeli: seçilenler
- Hayati Turan · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.155 · Oy kullanan 1.943 (katılım %90,2) · Geçerli 1.847 · Geçersiz 96
Almus - Çevreli Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 765 | %41,4 |
| AKP | 692 | %37,5 |
| İYİ | 382 | %20,7 |
| SAADET | 8 | %0,4 |
Almus - Çevreli: seçilenler
- Sadiertan Soysal · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.533 · Oy kullanan 2.262 (katılım %89,3) · Geçerli 2.180 · Geçersiz 82
Almus - Ataköy Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.546 | %70,9 |
| TİP | 593 | %27,2 |
| AKP | 21 | %1,0 |
| MHP | 17 | %0,8 |
| SAADET | 3 | %0,1 |
Almus - Ataköy: seçilenler
- Ömer Bayrak · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.242 · Oy kullanan 1.993 (katılım %88,9) · Geçerli 1.883 · Geçersiz 110
Almus - Akarçay Görümlü Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.077 | %57,2 |
| TİP | 767 | %40,7 |
| MHP | 30 | %1,6 |
| AKP | 9 | %0,5 |
Almus - Akarçay Görümlü: seçilenler
- Ali Güneş · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Almus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarçay Görümlü-Akarçay Armutalan Mah. | 1 | 290 | %91,4 | CHP | %51,8 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay İstiklal Mah. | 1 | 274 | %85,4 | CHP | %53,7 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay Şehit Turan Yıldız Mah. | 1 | 309 | %90,6 | CHP | %76,3 |
| Akarçay Görümlü-Akarçay Şenyurt Mah. | 2 | 397 | %87,7 | CHP | %55,5 |
| Akarçay Görümlü-Atatürk Mah. | 1 | 259 | %90,4 | CHP | %58,4 |
| Akarçay Görümlü-Cumhuriyet Mah. | 1 | 249 | %89,6 | CHP | %60,9 |
| Akarçay Görümlü-İnönü Mah. | 1 | 192 | %85,9 | CHP | %52,2 |
| Akarçay Görümlü-Şehit Tuncay Çoban Mah. | 1 | 272 | %89,7 | TİP | %48,9 |
| Ataköy-Ata Mah. | 2 | 566 | %89,1 | CHP | %58,0 |
| Ataköy-Bahçeköy Mah. | 2 | 469 | %89,6 | CHP | %91,8 |
| Ataköy-Katranlık Mah. | 1 | 121 | %80,2 | CHP | %88,2 |
| Ataköy-Kuruseki Mah. | 1 | 274 | %92,7 | CHP | %84,5 |
| Ataköy-Sağırlar Mah. | 1 | 111 | %90,1 | CHP | %71,7 |
| Ataköy-Yeni Mah. | 2 | 577 | %89,1 | CHP | %56,3 |
| Ataköy-Çambulak Mah. | 2 | 415 | %89,9 | CHP | %69,5 |
| Erek Mah. | 2 | 655 | %86,7 | MHP | %52,9 |
| Esentepe Mah. | 2 | 662 | %79,6 | AKP | %53,1 |
| Gölgeli-Atatürk Mah. | 2 | 458 | %64,9 | CHP | %98,9 |
| Gölgeli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 281 | %66,9 | CHP | %95,8 |
| Gölgeli-Hürriyet Mah. | 2 | 448 | %75,5 | CHP | %97,2 |
| Gölgeli-Salkavak Mah. | 1 | 278 | %89,6 | CHP | %91,1 |
| Kınık-Cumhuriyet Mah. | 1 | 224 | %89,7 | TİP | %71,6 |
| Kınık-Gevrek Mah. | 3 | 951 | %93,7 | CHP | %68,5 |
| Kınık-Hürriyet Mah. | 1 | 163 | %86,5 | TİP | %60,4 |
| Kınık-Kurtuluş Mah. | 1 | 251 | %91,6 | TİP | %80,6 |
| Kınık-Yuvaköy Mah. | 2 | 370 | %93,0 | CHP | %56,5 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 655 | %86,4 | MHP | %56,0 |
| Siteler Mah. | 2 | 597 | %88,8 | AKP | %52,7 |
| Çevreli-Aydınlar Mah. | 3 | 722 | %89,8 | MHP | %42,3 |
| Çevreli-Birlik Mah. | 3 | 799 | %91,0 | AKP | %36,7 |
| Çevreli-Hürriyet Mah. | 2 | 634 | %89,6 | MHP | %48,4 |
| Ötükent Mah. | 2 | 469 | %89,8 | AKP | %50,5 |
| İstiklal Mah. | 3 | 786 | %85,8 | AKP | %49,9 |