%54,4
DEM Parti birinci
40.580 geçerli oy · katılım %74,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Birecik ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %54,4 ile birinci; 40.580 geçerli oy, katılım %74,6.
Kayıtlı seçmen 57.669 · Oy kullanan 43.035 (katılım %74,6) · Geçerli 40.580 · Geçersiz 2.455
Birecik Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 22.072 | %54,4 |
| AKP | 11.573 | %28,5 |
| YRP | 2.850 | %7,0 |
| HÜDA PAR | 1.282 | %3,2 |
| CHP | 1.150 | %2,8 |
| İYİ | 516 | %1,3 |
| DEVA | 378 | %0,9 |
| SAADET | 246 | %0,6 |
| BBP | 232 | %0,6 |
| BTP | 108 | %0,3 |
| AB | 66 | %0,2 |
| MİLLET | 23 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Birecik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdallı Mah. | 1 | 106 | %78,3 | DEM | %65,4 |
| Akarçay Mah. | 1 | 350 | %82,0 | DEM | %86,8 |
| Akpınar Mah. | 1 | 170 | %69,4 | DEM | %68,5 |
| Almaşar Mah. | 1 | 357 | %88,5 | DEM | %66,0 |
| Altınova Mah. | 3 | 975 | %68,2 | AKP | %54,0 |
| Arslanlı Mah. | 1 | 146 | %65,8 | DEM | %75,8 |
| Ayran Mah. | 4 | 1.284 | %54,1 | DEM | %64,3 |
| Aşağı Fatmacık Mah. | 2 | 368 | %66,9 | AKP | %43,7 |
| Aşağı Habip Mah. | 1 | 269 | %81,4 | DEM | %49,8 |
| Aşağı Karkutlu Mah. | 1 | 297 | %83,2 | DEM | %82,1 |
| Aşağı Kuyucak Mah. | 1 | 280 | %91,4 | DEM | %68,6 |
| Aşağıalmaşar Mah. | 1 | 240 | %84,6 | DEM | %61,3 |
| Aşağıeşme Mah. | 1 | 343 | %81,9 | DEM | %68,6 |
| Bahçeönü Mah. | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %47,4 |
| Bağlarbaşı Mah. | 3 | 1.000 | %75,2 | DEM | %61,9 |
| Bentbahçesi Mah. | 1 | 234 | %82,9 | DEM | %80,6 |
| Bozdere Mah. | 2 | 497 | %82,5 | DEM | %80,9 |
| Boztepe Mah. | 1 | 137 | %88,3 | DEM | %61,4 |
| Böğürtlen Mah. | 1 | 287 | %73,9 | AKP | %49,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.155 | %77,8 | DEM | %61,9 |
| Cibinören Mah. | 1 | 126 | %86,5 | DEM | %47,4 |
| Dalocak Mah. | 1 | 232 | %51,3 | DEM | %39,5 |
| Damlıca Mah. | 1 | 170 | %91,2 | DEM | %46,7 |
| Dağören Mah. | 1 | 170 | %85,3 | DEM | %58,7 |
| Dışlık Mah. | 1 | 137 | %90,5 | DEVA | %34,5 |
| Dorucak Mah. | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %59,3 |
| Duyduk Mah. | 1 | 209 | %96,2 | DEM | %52,5 |
| Düzlüce Mah. | 1 | 117 | %85,5 | DEM | %70,0 |
| Diktepe Mah. | 1 | 170 | %79,4 | DEM | %56,3 |
| Divriği Mah. | 2 | 383 | %91,6 | DEM | %73,7 |
| Ekenek Mah. | 1 | 291 | %48,8 | DEM | %79,7 |
| Geçittepe Mah. | 1 | 116 | %84,5 | AKP | %44,2 |
| Göktepe Mah. | 1 | 195 | %76,4 | DEM | %66,4 |
| Günışığı Mah. | 1 | 129 | %98,5 | DEM | %57,0 |
| Güvenir Mah. | 1 | 163 | %76,7 | AKP | %42,0 |
| Güzelyurt Mah. | 4 | 1.115 | %91,3 | DEM | %54,6 |
| Han Mah. | 1 | 303 | %89,1 | DEM | %33,3 |
| Haydarahmet Mah. | 1 | 204 | %92,7 | DEM | %61,1 |
| Hoca Şerif Mah. | 3 | 724 | %70,9 | DEM | %46,7 |
| Ilgar Mah. | 1 | 184 | %94,6 | DEVA | %42,8 |
| Karababa Mah. | 1 | 156 | %55,1 | DEM | %59,8 |
| Karşıyaka Mah. | 10 | 3.180 | %77,1 | DEM | %60,5 |
| Keskince Mah. | 1 | 163 | %88,3 | AKP | %44,8 |
| Kocaali Mah. | 1 | 215 | %69,8 | DEM | %54,1 |
| Konak Mah. | 2 | 390 | %85,4 | DEM | %84,8 |
| Kural Mah. | 6 | 1.930 | %63,0 | DEM | %71,5 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 3.961 | %71,7 | DEM | %65,0 |
| Kurucahöyük Mah. | 1 | 344 | %97,7 | DEM | %56,6 |
| Kömağıl Mah. | 1 | 215 | %59,5 | DEM | %68,3 |
| Mengelli Mah. | 1 | 119 | %83,2 | AKP | %50,5 |
| Merkez Mah. | 5 | 1.539 | %73,1 | DEM | %49,0 |
| Meteler Mah. | 1 | 141 | %78,7 | DEM | %49,5 |
| Meyanca Mah. | 1 | 143 | %83,9 | DEM | %61,5 |
| Meydan Mah. | 45 | 14.650 | %70,3 | DEM | %44,5 |
| Mezra Mah. | 23 | 7.666 | %77,7 | DEM | %55,3 |
| Orta Fatmacık Mah. | 1 | 55 | %101,8 | YRP | %50,0 |
| Saha Mah. | 5 | 1.650 | %70,8 | DEM | %62,2 |
| Sancak Mah. | 4 | 1.082 | %71,7 | DEM | %49,9 |
| Sekili Mah. | 1 | 112 | %44,6 | AKP | %77,6 |
| Sumaklı Mah. | 1 | 93 | %80,7 | HÜDA PAR | %42,3 |
| Surtepe Mah. | 1 | 224 | %75,9 | DEM | %48,1 |
| Söğürtlen Mah. | 2 | 422 | %48,3 | DEM | %54,3 |
| Tüten Mah. | 1 | 341 | %81,5 | DEM | %55,9 |
| Uğurcuk Mah. | 2 | 359 | %87,5 | DEM | %45,5 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 467 | %92,1 | DEM | %84,1 |
| Yeniakpınar Mah. | 1 | 50 | %88,0 | YRP | %69,8 |
| Yılmaz Mah. | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %64,7 |
| Yukarı Karabaş Mah. | 1 | 156 | %67,3 | DEM | %58,0 |
| Yukarıhabib Mah. | 1 | 165 | %67,9 | DEM | %55,0 |
| Yukarıyeniçağ Mah. | 1 | 192 | %70,3 | DEM | %56,5 |
| Yukarıincirli Mah. | 1 | 270 | %73,3 | DEM | %62,4 |
| Yuvacık Mah. | 2 | 609 | %90,2 | DEM | %46,0 |
| Ziyaret Mah. | 1 | 30 | %120,0 | AKP | %63,9 |
| Çoğan Mah. | 2 | 527 | %93,2 | DEM | %50,9 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 410 | %71,2 | DEM | %85,7 |
| Çiçekalan Mah. | 1 | 162 | %61,7 | DEM | %75,0 |
| Özveren Mah. | 1 | 338 | %64,5 | DEM | %47,5 |
| Ünsal Mah. | 1 | 224 | %78,1 | DEM | %46,1 |
| İnceler Mah. | 1 | 71 | %54,9 | BBP | %36,8 |
| İncirli Mah. | 1 | 150 | %86,0 | AKP | %77,3 |
| İncirlidere Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %95,0 |
| İnnaplı Mah. | 2 | 476 | %88,5 | DEM | %77,2 |
| Şekerköy Mah. | 2 | 383 | %87,5 | DEM | %49,4 |