%39,5
AK PARTİ birinci
51.762 geçerli oy · katılım %76,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Canik ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %39,5 ile birinci; 51.762 geçerli oy, katılım %76,3.
Kayıtlı seçmen 72.463 · Oy kullanan 55.312 (katılım %76,3) · Geçerli 51.762 · Geçersiz 3.550
Canik Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 20.446 | %39,5 |
| YRP | 10.771 | %20,8 |
| CHP | 9.015 | %17,4 |
| İYİ | 5.563 | %10,8 |
| BBP | 3.106 | %6,0 |
| ZAFER | 961 | %1,9 |
| SAADET | 652 | %1,3 |
| MEMLEKET | 425 | %0,8 |
| DEVA | 275 | %0,5 |
| BTP | 109 | %0,2 |
| GELECEK | 101 | %0,2 |
| DEM | 96 | %0,2 |
| DP | 79 | %0,2 |
| DSP | 59 | %0,1 |
| ANAP | 57 | %0,1 |
| HKP | 47 | %0,1 |
Seçilenler
- İbrahim Sandıkçı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Canik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Mah. | 1 | 307 | %93,8 | AKP | %60,9 |
| Alibeyli Mah. | 1 | 343 | %86,3 | AKP | %48,0 |
| Ambarpınar Mah. | 2 | 361 | %96,4 | BBP | %62,9 |
| Atatürk Mah. | 2 | 646 | %83,8 | AKP | %50,4 |
| Avluca Mah. | 1 | 131 | %100,8 | AKP | %65,8 |
| Başalan Mah. | 3 | 779 | %83,7 | BBP | %44,1 |
| Başkonak Mah. | 1 | 265 | %75,5 | AKP | %39,7 |
| Belediye Evleri Mah. | 17 | 5.932 | %71,3 | AKP | %36,9 |
| Demirci Mah. | 2 | 447 | %95,1 | AKP | %48,3 |
| Dereler Mah. | 3 | 849 | %88,5 | AKP | %48,7 |
| Devgeriş Mah. | 4 | 933 | %86,0 | CHP | %44,0 |
| Düvecik Mah. | 3 | 916 | %84,4 | AKP | %35,3 |
| Düzardıç Mah. | 3 | 562 | %84,9 | BBP | %49,2 |
| Düzören Mah. | 1 | 288 | %98,3 | BBP | %49,4 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 31 | 10.597 | %71,8 | AKP | %43,2 |
| Gecehan Mah. | 1 | 226 | %92,9 | BBP | %42,5 |
| Gödekli Mah. | 2 | 649 | %89,8 | AKP | %46,5 |
| Gökçepınar Mah. | 1 | 313 | %72,5 | AKP | %79,4 |
| Gölalan Mah. | 2 | 428 | %96,3 | AKP | %33,6 |
| Gültepe Mah. | 1 | 166 | %92,8 | AKP | %66,0 |
| Gürgenyatak Mah. | 2 | 379 | %78,9 | AKP | %38,9 |
| Hacı İsmail Mah. | 5 | 1.552 | %83,1 | AKP | %35,8 |
| Hacınaipli Mah. | 2 | 607 | %95,4 | BBP | %73,3 |
| Hasköy Mah. | 26 | 8.383 | %73,6 | AKP | %33,9 |
| Hilaltepe Mah. | 1 | 201 | %90,1 | AKP | %58,5 |
| Kaleboğazı Mah. | 1 | 208 | %94,7 | AKP | %63,6 |
| Karşıyaka Mah. | 29 | 10.147 | %70,1 | AKP | %38,8 |
| Kaşyayla Mah. | 1 | 259 | %94,2 | AKP | %49,1 |
| Kestanepınar Mah. | 1 | 204 | %87,8 | AKP | %62,9 |
| Kızıloğlak Mah. | 1 | 242 | %94,2 | AKP | %42,2 |
| Kozlu Mah. | 1 | 289 | %70,2 | CHP | %33,9 |
| Kuzey Yıldızı Mah. | 19 | 6.309 | %74,7 | AKP | %42,7 |
| Muratlı Mah. | 1 | 174 | %97,1 | AKP | %47,7 |
| Sarıbıyık Mah. | 1 | 227 | %96,5 | CHP | %37,1 |
| Soğuksu Mah. | 6 | 1.903 | %60,1 | AKP | %35,2 |
| Tekkiraz Mah. | 1 | 131 | %69,5 | AKP | %52,4 |
| Teknepınar Mah. | 5 | 1.594 | %79,1 | AKP | %40,1 |
| Toptepe Mah. | 6 | 1.837 | %81,9 | AKP | %32,8 |
| Toygar Mah. | 1 | 174 | %95,4 | AKP | %55,7 |
| Tuzaklı Mah. | 1 | 336 | %94,1 | AKP | %41,3 |
| Uludağ Mah. | 17 | 5.727 | %74,2 | AKP | %41,4 |
| Uluçayır Mah. | 2 | 426 | %95,1 | BBP | %46,7 |
| Yavuz Selim Mah. | 8 | 2.632 | %80,7 | AKP | %31,7 |
| Yayla Mah. | 2 | 406 | %72,2 | AKP | %62,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 225 | %96,4 | AKP | %62,2 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 698 | %71,8 | AKP | %33,5 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 196 | %98,0 | AKP | %47,6 |
| Çamalan Mah. | 1 | 286 | %90,6 | AKP | %37,1 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %40,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 232 | %91,4 | AKP | %38,9 |
| İkiyüz Evler Mah. | 3 | 833 | %88,4 | AKP | %45,8 |
| İmamlar Mah. | 2 | 374 | %93,9 | AKP | %38,6 |