Atakum · Belediye başkanı
%46,5
CHP birinci
125.974 geçerli oy · katılım %74,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Atakum ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %46,5 ile birinci; 125.974 geçerli oy, katılım %74,9.
Atakum
Kayıtlı seçmen 175.082 · Oy kullanan 131.082 (katılım %74,9) · Geçerli 125.974 · Geçersiz 5.108
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akalan Mah. | 2 | 464 | %95,7 | AKP | %46,3 |
| Aksu Mah. | 1 | 355 | %91,6 | AKP | %45,3 |
| Alanlı Mah. | 8 | 2.717 | %74,4 | CHP | %41,3 |
| Aslandamı Mah. | 1 | 152 | %97,4 | AKP | %53,3 |
| Atakent Mah. | 60 | 20.763 | %75,1 | CHP | %48,1 |
| Atatepe Mah. | 8 | 2.571 | %78,9 | CHP | %42,7 |
| Ayvalı Mah. | 1 | 79 | %79,8 | AKP | %55,0 |
| Balaç Mah. | 8 | 2.592 | %76,8 | CHP | %39,3 |
| Beypınar Mah. | 3 | 844 | %75,7 | AKP | %34,3 |
| Büyükkolpınar Mah. | 7 | 2.387 | %81,1 | CHP | %43,7 |
| Büyükoyumca Mah. | 13 | 4.273 | %76,1 | CHP | %50,1 |
| Camii Mah. | 4 | 1.205 | %75,5 | AKP | %47,8 |
| Cumhurıyet Mah. | 59 | 20.001 | %73,3 | CHP | %50,7 |
| Denizevleri Mah. | 8 | 2.511 | %71,1 | CHP | %64,6 |
| Elmaçukuru Mah. | 1 | 296 | %89,2 | AKP | %56,8 |
| Erikli Mah. | 2 | 407 | %85,0 | AKP | %76,6 |
| Esenevler Mah. | 44 | 15.195 | %74,9 | CHP | %49,6 |
| Güneyköy Mah. | 1 | 149 | %99,3 | AKP | %66,9 |
| Güzelyalı Mah. | 8 | 2.677 | %72,7 | CHP | %62,1 |
| Güzelyurt Mah. | 4 | 1.353 | %84,4 | AKP | %47,9 |
| Kabadüz Mah. | 1 | 268 | %87,7 | AKP | %64,4 |
| Kamalı Mah. | 3 | 804 | %92,3 | AKP | %51,4 |
| Karakavuk Mah. | 2 | 389 | %95,4 | AKP | %47,0 |
| Karaoyumca Mah. | 1 | 280 | %93,9 | AKP | %48,9 |
| Kasnakçımermer Mah. | 1 | 222 | %95,5 | AKP | %63,7 |
| Kayagüney Mah. | 2 | 486 | %77,0 | AKP | %39,9 |
| Kesili Mah. | 1 | 145 | %91,0 | AKP | %50,0 |
| Kulacadağ Mah. | 2 | 360 | %96,7 | AKP | %43,1 |
| Kurugökçe Mah. | 2 | 553 | %89,5 | AKP | %65,7 |
| Körfez Mah. | 31 | 10.584 | %61,7 | CHP | %48,9 |
| Köseli Mah. | 1 | 217 | %98,2 | AKP | %42,4 |
| Küçükkolpınar Mah. | 19 | 6.440 | %74,8 | CHP | %49,3 |
| Mevlana Mah. | 37 | 12.922 | %74,9 | CHP | %50,0 |
| Meyvalı Mah. | 2 | 421 | %92,2 | AKP | %58,8 |
| Mimarsinan Mah. | 45 | 15.449 | %74,8 | CHP | %53,3 |
| Sarayköy Mah. | 1 | 244 | %97,1 | AKP | %42,1 |
| Sarıışık Mah. | 1 | 332 | %94,3 | AKP | %40,9 |
| Sarıtaş Mah. | 1 | 275 | %96,7 | AKP | %42,0 |
| Sarıyusuf Mah. | 1 | 124 | %100,8 | AKP | %61,7 |
| Taflan Merkez Mah. | 3 | 738 | %86,5 | AKP | %49,3 |
| Yalı Mah. | 2 | 704 | %82,0 | AKP | %39,0 |
| Yenimahalle Mah. | 60 | 20.788 | %71,0 | CHP | %46,6 |
| Yeşildere Mah. | 8 | 2.688 | %75,8 | CHP | %48,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 527 | %97,5 | AKP | %48,4 |
| Yeşilyurt Mah. | 4 | 1.394 | %83,6 | AKP | %44,0 |
| Yukarıaksu Mah. | 1 | 246 | %93,5 | AKP | %39,9 |
| Çakırlar Mah. | 1 | 319 | %89,0 | AKP | %48,5 |
| Çakırlar Yalı Mah. | 9 | 2.723 | %78,7 | AKP | %61,7 |
| Çamlıyazı Mah. | 1 | 267 | %83,9 | AKP | %48,8 |
| Çatmaoluk Mah. | 1 | 231 | %93,9 | AKP | %65,5 |
| Çobanlı Mah. | 5 | 1.722 | %78,3 | CHP | %51,5 |
| Çobanözü Mah. | 1 | 248 | %96,4 | AKP | %39,1 |
| Özören Mah. | 2 | 373 | %92,8 | AKP | %39,1 |
| İncesu Mah. | 2 | 523 | %94,3 | AKP | %43,4 |
| İncesu Yalı Mah. | 5 | 1.514 | %80,1 | CHP | %48,7 |
| İstiklal Mah. | 25 | 8.487 | %74,0 | CHP | %44,1 |
| Şenyurt Mah. | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %56,2 |