%35,0
YENİDEN REFAH birinci
32.701 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Geyve ilçesinde Belediye başkanı oylamasında YENİDEN REFAH %35,0 ile birinci; 32.701 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 38.893 · Oy kullanan 34.417 (katılım %88,5) · Geçerli 32.701 · Geçersiz 1.716
Geyve Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 11.439 | %35,0 |
| AKP | 11.145 | %34,1 |
| CHP | 8.323 | %25,5 |
| SAADET | 657 | %2,0 |
| İYİ | 615 | %1,9 |
| ZAFER | 209 | %0,6 |
| DEVA | 132 | %0,4 |
| BTP | 61 | %0,2 |
| DSP | 43 | %0,1 |
| MİLLET | 42 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 35 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Geyve mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahibaba Mah. | 1 | 153 | %88,9 | AKP | %53,5 |
| Akdoğan Mah. | 2 | 445 | %96,0 | YRP | %53,0 |
| Akıncı Mah. | 2 | 415 | %96,4 | YRP | %46,8 |
| Akkaya Mah. | 1 | 87 | %97,7 | AKP | %45,5 |
| Alıplar Mah. | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %47,2 |
| Alifuatpaşa Mah. | 15 | 4.593 | %85,6 | YRP | %54,7 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %47,4 |
| Bayat Mah. | 2 | 404 | %93,8 | AKP | %48,8 |
| Bağcaz Mah. | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %41,2 |
| Bağlarbaşı Mah. | 3 | 624 | %86,2 | YRP | %39,4 |
| Belpınar Mah. | 1 | 172 | %99,4 | YRP | %38,2 |
| Bozören Mah. | 1 | 241 | %99,6 | AKP | %45,5 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 210 | %97,6 | CHP | %40,3 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.518 | %86,1 | CHP | %41,0 |
| Ceceler Mah. | 1 | 125 | %101,6 | AKP | %42,0 |
| Demirler Mah. | 1 | 134 | %94,8 | AKP | %40,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 133 | %99,3 | YRP | %49,6 |
| Doğancıl Mah. | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %57,0 |
| Doğantepe Mah. | 2 | 611 | %90,7 | CHP | %35,6 |
| Doğançay Mah. | 1 | 358 | %88,0 | YRP | %43,1 |
| Düzakçaşehir Mah. | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %53,3 |
| Epçeler Mah. | 1 | 254 | %91,7 | YRP | %55,4 |
| Esenköy Mah. | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %54,7 |
| Eşme Mah. | 3 | 923 | %91,6 | AKP | %34,7 |
| Fındıksuyu Mah. | 1 | 64 | %89,1 | AKP | %50,9 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 8 | 2.599 | %84,4 | CHP | %38,9 |
| Güney Mah. | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %82,4 |
| Günhoşlar Mah. | 1 | 92 | %93,5 | AKP | %35,1 |
| Hacılar Mah. | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %55,0 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %47,2 |
| Halidiye Mah. | 1 | 168 | %90,5 | CHP | %48,2 |
| Hırka Mah. | 2 | 435 | %94,3 | AKP | %37,1 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 198 | %93,9 | AKP | %46,4 |
| Ilıca Mah. | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %57,4 |
| Kamışlı Mah. | 2 | 371 | %95,4 | AKP | %46,5 |
| Karacaören Mah. | 2 | 401 | %97,3 | YRP | %59,9 |
| Karaçam Mah. | 5 | 1.727 | %85,1 | YRP | %47,2 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 397 | %95,2 | YRP | %51,4 |
| Koru Mah. | 1 | 231 | %90,0 | AKP | %62,9 |
| Kozan Mah. | 2 | 371 | %96,2 | AKP | %38,5 |
| Kulfallar Mah. | 1 | 134 | %97,8 | YRP | %37,7 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 263 | %70,3 | AKP | %54,9 |
| Maksudiye Mah. | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %59,8 |
| Melekşeoruç Mah. | 1 | 162 | %94,4 | AKP | %43,6 |
| Melekşesolak Mah. | 1 | 220 | %95,5 | YRP | %46,0 |
| Nuruosmaniye Mah. | 2 | 537 | %92,2 | YRP | %50,1 |
| Orhaniye Mah. | 8 | 2.542 | %88,4 | AKP | %37,4 |
| Poydular Mah. | 1 | 91 | %89,0 | AKP | %50,0 |
| Sabırlar Mah. | 1 | 81 | %96,3 | AKP | %35,3 |
| Safibey Mah. | 2 | 470 | %93,8 | YRP | %35,9 |
| Saraçlı Mah. | 1 | 61 | %91,8 | AKP | %53,7 |
| Sarıgazi Mah. | 2 | 376 | %90,7 | YRP | %34,9 |
| Sekiharman Mah. | 1 | 266 | %97,7 | AKP | %53,3 |
| Setçe Mah. | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %60,0 |
| Suçatı Mah. | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %44,4 |
| Sütalan Mah. | 1 | 121 | %99,2 | AKP | %47,4 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 70 | %104,3 | AKP | %55,6 |
| Tepecikler Mah. | 17 | 5.600 | %80,6 | CHP | %34,3 |
| Umurbey Mah. | 2 | 673 | %88,7 | CHP | %45,0 |
| Yaylak Mah. | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %45,7 |
| Yörükler Mah. | 9 | 2.873 | %90,1 | AKP | %37,8 |
| Çamlık Mah. | 1 | 250 | %90,8 | AKP | %48,8 |
| Çayköy Mah. | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %55,4 |
| Çeltikler Mah. | 3 | 715 | %96,2 | YRP | %36,4 |
| Çengel Mah. | 1 | 219 | %97,7 | YRP | %53,1 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 106 | %100,0 | YRP | %33,3 |
| Çine Mah. | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %60,9 |
| Örencik Mah. | 1 | 176 | %94,9 | YRP | %56,3 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 89 | %79,8 | AKP | %41,5 |
| İlimbey Mah. | 1 | 247 | %93,9 | AKP | %49,3 |
| İnciksuyu Mah. | 7 | 2.332 | %87,9 | YRP | %39,0 |
| Şehren Mah. | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %59,1 |
| Şerefiye Mah. | 1 | 204 | %96,1 | YRP | %63,4 |