Osmaniye Merkez · Belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiOsmaniye Merkez ilçesi
%39,9
MHP birinci
110.879 geçerli oy · katılım %72,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmaniye Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %39,9 ile birinci; 110.879 geçerli oy, katılım %72,2.
Osmaniye Merkez
Kayıtlı seçmen 164.166 · Oy kullanan 118.601 (katılım %72,2) · Geçerli 110.879 · Geçersiz 7.722
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| MHP | 44.234 | %39,9 |
| İYİ | 26.289 | %23,7 |
| CHP | 24.241 | %21,9 |
| DP | 4.342 | %3,9 |
| ZAFER | 3.351 | %3,0 |
| DEM | 2.880 | %2,6 |
| SAADET | 1.485 | %1,3 |
| HÜDA PAR | 1.159 | %1,1 |
| BTP | 658 | %0,6 |
| DEVA | 341 | %0,3 |
| MİLLET | 270 | %0,2 |
| MEMLEKET | 241 | %0,2 |
| ANAP | 167 | %0,2 |
| VATAN | 160 | %0,1 |
| HAK-PAR | 159 | %0,1 |
| DSP | 133 | %0,1 |
| YTP | 132 | %0,1 |
| HKP | 116 | %0,1 |
| TKP | 106 | %0,1 |
| TKH | 51 | %0,1 |
Seçilenler
- İbrahim Çenet · MHP (Cumhur İttifakı)
Osmaniye Merkez - Cevdetiye
Osmaniye Merkez - Cevdetiye: seçilenler
- Mehmet Özer · AKP (Cumhur İttifakı)
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adnan Menderes Mah. | 14 | 4.856 | %72,9 | MHP | %29,5 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 4 | 1.283 | %85,7 | MHP | %47,3 |
| Akyar Mah. | 6 | 1.832 | %76,8 | MHP | %40,2 |
| Ali Bekirli Mah. | 11 | 3.759 | %76,7 | MHP | %43,1 |
| Alibeyli Mah. | 9 | 3.093 | %66,4 | MHP | %33,1 |
| Baş Mah. | 8 | 2.690 | %74,8 | MHP | %37,5 |
| Cevdetiye-Cumhuriyet Mah. | 2 | 590 | %87,6 | AKP | %61,1 |
| Cevdetiye-Karataş Mah. | 3 | 849 | %92,6 | AKP | %58,9 |
| Cevdetiye-Kocatepe Mah. | 2 | 435 | %93,8 | AKP | %33,1 |
| Cevdetiye-Yeşiltepe Mah. | 7 | 2.205 | %89,4 | MHP | %48,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.826 | %73,3 | MHP | %42,8 |
| Dr.İhsan Göknal Mah. | 7 | 2.189 | %74,2 | MHP | %47,2 |
| Dumlupınar Mah. | 8 | 2.578 | %78,1 | MHP | %42,7 |
| Esenevler Mah. | 15 | 5.018 | %67,6 | MHP | %32,1 |
| Eyüp Sultan Mah. | 22 | 7.667 | %68,8 | MHP | %36,9 |
| Fakıuşağı Mah. | 27 | 9.276 | %63,8 | MHP | %34,1 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.597 | %72,2 | MHP | %40,2 |
| Gebeli Mah. | 11 | 3.800 | %74,3 | MHP | %45,4 |
| Hacı Osmanlı Mah. | 9 | 3.023 | %73,2 | MHP | %39,8 |
| Haraz Mah. | 7 | 2.162 | %84,6 | MHP | %46,4 |
| Karacay Mah. | 15 | 4.973 | %78,9 | MHP | %49,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | 11 | 3.760 | %75,0 | MHP | %47,9 |
| Korkut Ata Mah. | 12 | 3.996 | %71,0 | İYİ | %33,5 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 4.540 | %73,5 | MHP | %43,3 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 27 | 9.094 | %70,1 | MHP | %37,3 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 14 | 4.718 | %73,2 | MHP | %49,0 |
| Mevlana Mah. | 12 | 3.861 | %80,2 | MHP | %38,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 28 | 9.596 | %68,9 | MHP | %35,5 |
| Rahime Hatun Mah. | 23 | 7.538 | %72,4 | MHP | %42,9 |
| Raufbey Mah. | 30 | 9.869 | %68,3 | MHP | %36,4 |
| Rızaiye Mah. | 13 | 4.218 | %70,9 | MHP | %46,2 |
| Selimiye Mah. | 9 | 3.069 | %73,8 | MHP | %41,9 |
| Ulaşlı Mah. | 11 | 3.633 | %75,0 | MHP | %43,2 |
| Vatan Mah. | 6 | 1.803 | %81,4 | MHP | %47,3 |
| Yaverpaşa Mah. | 3 | 821 | %85,8 | MHP | %53,0 |
| Yedi Ocak Mah. | 20 | 6.916 | %71,4 | MHP | %38,4 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.821 | %75,7 | MHP | %45,9 |
| Yeşil Yurt Mah. | 6 | 1.830 | %72,2 | MHP | %38,9 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 15 | 4.965 | %69,8 | MHP | %39,7 |
| Yunus Emre Mah. | 12 | 4.085 | %73,0 | MHP | %26,2 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.240 | %72,0 | MHP | %44,4 |
| Şirinevler Mah. | 4 | 1.171 | %81,4 | MHP | %42,5 |