%52,0
İYİ PARTİ birinci
63.941 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nevşehir Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında İYİ PARTİ %52,0 ile birinci; 63.941 geçerli oy, katılım %80,0.
Kayıtlı seçmen 82.820 · Oy kullanan 66.276 (katılım %80,0) · Geçerli 63.941 · Geçersiz 2.335
Nevşehir Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| İYİ | 33.268 | %52,0 |
| AKP | 22.061 | %34,5 |
| MHP | 3.996 | %6,3 |
| CHP | 2.074 | %3,2 |
| YRP | 1.072 | %1,7 |
| ZAFER | 614 | %1,0 |
| SAADET | 310 | %0,5 |
| DEM | 140 | %0,2 |
| DEVA | 85 | %0,1 |
| BTP | 82 | %0,1 |
| DSP | 63 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 52 | %0,1 |
| TKP | 49 | %0,1 |
| MİLLET | 35 | %0,1 |
| TKH | 17 | %0,0 |
| HAK-PAR | 12 | %0,0 |
| HKP | 11 | %0,0 |
Nevşehir Merkez - Sulusaray
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.619 · Oy kullanan 1.467 (katılım %90,6) · Geçerli 1.393 · Geçersiz 74
Nevşehir Merkez - Sulusaray Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 736 | %52,8 |
| AKP | 579 | %41,6 |
| YRP | 39 | %2,8 |
| CHP | 35 | %2,5 |
| SAADET | 4 | %0,3 |
Nevşehir Merkez - Sulusaray: seçilenler
- Fatih Kalkan · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.947 · Oy kullanan 1.833 (katılım %94,1) · Geçerli 1.745 · Geçersiz 88
Nevşehir Merkez - Kavak Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.001 | %57,4 |
| AKP | 720 | %41,3 |
| YRP | 17 | %1,0 |
| SAADET | 7 | %0,4 |
Nevşehir Merkez - Kavak: seçilenler
- Feridun Bağcı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.726 · Oy kullanan 1.611 (katılım %93,3) · Geçerli 1.537 · Geçersiz 74
Nevşehir Merkez - Göreme Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 870 | %56,6 |
| AKP | 647 | %42,1 |
| YRP | 14 | %0,9 |
| SAADET | 6 | %0,4 |
Nevşehir Merkez - Göreme: seçilenler
- Ömer Eren · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.590 · Oy kullanan 1.479 (katılım %93,0) · Geçerli 1.384 · Geçersiz 95
Nevşehir Merkez - Çat Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 829 | %59,9 |
| AKP | 539 | %39,0 |
| YRP | 13 | %0,9 |
| SAADET | 3 | %0,2 |
Nevşehir Merkez - Çat: seçilenler
- Zübeyir Kalay · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıNevşehir Merkez - Uçhisar
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.491 · Oy kullanan 2.113 (katılım %84,8) · Geçerli 2.013 · Geçersiz 100
Nevşehir Merkez - Uçhisar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 952 | %47,3 |
| AKP | 836 | %41,5 |
| İYİ | 189 | %9,4 |
| YRP | 20 | %1,0 |
| BTP | 12 | %0,6 |
| SAADET | 4 | %0,2 |
Nevşehir Merkez - Uçhisar: seçilenler
- Abdullah Çamcı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.936 · Oy kullanan 3.240 (katılım %82,3) · Geçerli 3.050 · Geçersiz 190
Nevşehir Merkez - Nar Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.654 | %54,2 |
| MHP | 1.049 | %34,4 |
| CHP | 272 | %8,9 |
| YRP | 38 | %1,3 |
| SAADET | 37 | %1,2 |
Nevşehir Merkez - Nar: seçilenler
- Süleyman Özçelik · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıNevşehir Merkez - Kaymaklı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.346 · Oy kullanan 3.099 (katılım %92,6) · Geçerli 2.976 · Geçersiz 123
Nevşehir Merkez - Kaymaklı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 1.475 | %49,6 |
| AKP | 1.464 | %49,2 |
| YRP | 24 | %0,8 |
| SAADET | 13 | %0,4 |
Nevşehir Merkez - Kaymaklı: seçilenler
- Harun Çekiç · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.069 · Oy kullanan 1.822 (katılım %88,1) · Geçerli 1.751 · Geçersiz 71
Nevşehir Merkez - Göre Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 721 | %41,2 |
| AKP | 686 | %39,2 |
| CHP | 301 | %17,2 |
| YRP | 32 | %1,8 |
| SAADET | 11 | %0,6 |
Nevşehir Merkez - Göre: seçilenler
- İsmail Güzel · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Nevşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Mah. | 27 | 9.227 | %80,5 | İYİ | %53,2 |
| 20 Temmuz Mah. | 4 | 1.376 | %80,7 | İYİ | %55,9 |
| 2000 Evler Mah. | 31 | 10.377 | %75,0 | İYİ | %54,0 |
| 350 Evler Mah. | 8 | 2.752 | %78,0 | İYİ | %50,4 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.338 | %78,5 | İYİ | %53,3 |
| Bekdik Mah. | 27 | 8.836 | %80,0 | İYİ | %51,1 |
| Camicedit Mah. | 1 | 118 | %105,9 | İYİ | %46,3 |
| Cevher Dudayev Mah. | 34 | 11.740 | %81,2 | İYİ | %54,8 |
| Emek Mah. | 9 | 3.154 | %79,1 | İYİ | %55,9 |
| Esentepe Mah. | 16 | 5.273 | %81,8 | İYİ | %50,6 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 5 | 1.435 | %81,8 | İYİ | %47,3 |
| Göre-Afetevleri Mah. | 5 | 1.410 | %86,6 | AKP | %44,6 |
| Göre-Kasapoğlu Mah. | 2 | 659 | %91,2 | MHP | %47,0 |
| Göreme-Aydınlı-Orta Mah. | 2 | 704 | %92,3 | MHP | %58,5 |
| Göreme-İsali-Gaferli-Avcılar Mah. | 3 | 1.022 | %94,0 | MHP | %55,3 |
| Güzelyurt Mah. | 40 | 13.288 | %80,6 | İYİ | %50,8 |
| Hacırüştü Mah. | 1 | 304 | %88,2 | İYİ | %50,0 |
| Herikli Mah. | 1 | 300 | %84,3 | İYİ | %51,5 |
| Kapucubaşı Mah. | 1 | 341 | %86,8 | İYİ | %51,4 |
| Karasoku Mah. | 1 | 303 | %83,5 | İYİ | %43,2 |
| Kavak-Aşağı Mah. | 4 | 1.084 | %93,5 | MHP | %58,3 |
| Kavak-Yukarı Mah. | 3 | 863 | %95,0 | MHP | %56,2 |
| Kaymaklı-Bekirağa Mah. | 3 | 991 | %90,6 | AKP | %52,3 |
| Kaymaklı-Camikebir Mah. | 4 | 1.072 | %93,1 | AKP | %52,0 |
| Kaymaklı-Hatipoğlu Mah. | 4 | 1.283 | %93,8 | MHP | %54,5 |
| Kıratlıoğlu Mah. | 6 | 2.080 | %83,6 | İYİ | %51,8 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 13 | 4.251 | %83,0 | İYİ | %47,1 |
| Nar-Aşağı Mah. | 3 | 711 | %79,6 | AKP | %59,5 |
| Nar-Baş Mah. | 4 | 1.362 | %81,1 | AKP | %54,7 |
| Nar-Orta Mah. | 2 | 401 | %90,0 | AKP | %59,3 |
| Nar-Yeni Mah. | 5 | 1.462 | %82,6 | AKP | %49,8 |
| Raşitbey Mah. | 1 | 176 | %86,9 | İYİ | %53,4 |
| Sulusaray-Cumhuriyet Mah. | 3 | 804 | %89,8 | MHP | %50,7 |
| Sulusaray-Sultan Aladdin Mah. | 1 | 275 | %85,8 | AKP | %49,8 |
| Sulusaray-Yeni Mah. | 2 | 540 | %94,3 | MHP | %59,5 |
| Sümer Mah. | 10 | 3.421 | %82,0 | İYİ | %48,4 |
| Uçhisar-Aşağı Mah. | 2 | 591 | %90,9 | MHP | %51,7 |
| Uçhisar-Tekelli Mah. | 1 | 302 | %87,1 | MHP | %43,8 |
| Uçhisar-Yukarı Mah. | 6 | 1.598 | %82,2 | MHP | %46,2 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.741 | %72,2 | İYİ | %54,9 |
| Çat-15 Temmuz Mah. | 2 | 575 | %91,7 | MHP | %54,3 |
| Çat-Cumhuriyet Mah. | 2 | 506 | %94,5 | MHP | %59,9 |
| Çat-İstiklal Mah. | 2 | 509 | %93,1 | MHP | %66,1 |
| İbrahimpaşa Mah. | 3 | 989 | %80,2 | İYİ | %49,0 |