%50,2
CHP birinci
92.411 geçerli oy · katılım %82,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Milas ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %50,2 ile birinci; 92.411 geçerli oy, katılım %82,9.
Kayıtlı seçmen 117.313 · Oy kullanan 97.218 (katılım %82,9) · Geçerli 92.411 · Geçersiz 4.807
Milas Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 46.349 | %50,2 |
| AKP | 32.653 | %35,3 |
| İYİ | 6.124 | %6,6 |
| DEM | 2.361 | %2,6 |
| ZAFER | 1.390 | %1,5 |
| TİP | 1.005 | %1,1 |
| YRP | 782 | %0,9 |
| SAADET | 290 | %0,3 |
| BTP | 267 | %0,3 |
| AP | 234 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 157 | %0,2 |
| DEVA | 142 | %0,2 |
| VATAN | 131 | %0,1 |
| DSP | 114 | %0,1 |
| MİLLET | 62 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Milas mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmetçavuş Hayıtlı Mah. | 20 | 6.486 | %80,8 | CHP | %56,3 |
| Akkovanlık Mah. | 3 | 782 | %95,3 | AKP | %45,6 |
| Akyol Mah. | 2 | 542 | %92,6 | CHP | %51,8 |
| Akçakaya Mah. | 1 | 236 | %97,0 | CHP | %69,0 |
| Akçalı Mah. | 1 | 267 | %94,4 | AKP | %46,7 |
| Alatepe Mah. | 1 | 288 | %100,0 | CHP | %65,9 |
| Alaçam Mah. | 1 | 270 | %93,7 | CHP | %70,0 |
| Aslanyaka Mah. | 1 | 177 | %93,8 | CHP | %60,5 |
| Avşar Mah. | 1 | 299 | %91,6 | CHP | %48,5 |
| Aydınlıkevler Mah. | 20 | 6.747 | %73,9 | AKP | %41,6 |
| Ağaçlıhüyük Mah. | 2 | 693 | %92,6 | CHP | %57,9 |
| Bafa Mah. | 4 | 1.162 | %90,0 | CHP | %60,2 |
| Baharlı Mah. | 2 | 384 | %89,3 | CHP | %68,1 |
| Bahçe Mah. | 1 | 353 | %94,1 | CHP | %55,9 |
| Bahçeburun Mah. | 2 | 477 | %92,7 | CHP | %43,0 |
| Balcılar Mah. | 2 | 465 | %95,7 | CHP | %51,7 |
| Bayır Mah. | 1 | 268 | %94,8 | CHP | %58,1 |
| Bağdamları Mah. | 3 | 714 | %93,3 | CHP | %44,4 |
| Beyciler Mah. | 1 | 195 | %90,8 | CHP | %56,4 |
| Beçin Mah. | 11 | 3.728 | %82,6 | CHP | %46,2 |
| Bozalan Mah. | 2 | 462 | %88,5 | CHP | %62,6 |
| Bozbük Mah. | 2 | 537 | %71,5 | CHP | %66,8 |
| Boğaziçi Mah. | 8 | 2.625 | %66,0 | CHP | %62,4 |
| Burgaz Mah. | 15 | 5.195 | %76,5 | CHP | %44,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 22 | 7.542 | %79,3 | CHP | %50,3 |
| Damlıboğaz Mah. | 2 | 371 | %93,8 | CHP | %46,6 |
| Danişment Mah. | 1 | 248 | %81,9 | CHP | %66,7 |
| Demirciler Mah. | 1 | 170 | %97,7 | AKP | %47,2 |
| Dere Mah. | 1 | 275 | %96,0 | CHP | %61,7 |
| Derince Mah. | 2 | 448 | %90,2 | CHP | %71,3 |
| Dörttepe Mah. | 4 | 1.364 | %81,8 | CHP | %51,3 |
| Dibekdere Mah. | 1 | 289 | %94,5 | AKP | %51,7 |
| Ekinanbarı Mah. | 3 | 736 | %89,3 | CHP | %57,1 |
| Ekindere Mah. | 1 | 158 | %96,8 | CHP | %60,1 |
| Ekizköy Mah. | 1 | 180 | %100,0 | CHP | %60,7 |
| Ekiztaş Mah. | 2 | 503 | %98,6 | CHP | %45,9 |
| Emek Mah. | 11 | 3.557 | %78,0 | CHP | %46,8 |
| Epçe Mah. | 1 | 153 | %99,4 | CHP | %44,6 |
| Etrenli Mah. | 1 | 117 | %92,3 | CHP | %53,9 |
| Eğridere Mah. | 1 | 121 | %95,0 | CHP | %50,5 |
| Fesleğen Mah. | 2 | 579 | %96,4 | AKP | %43,2 |
| Firuzpaşa Gazipaşa Mah. | 4 | 916 | %77,7 | CHP | %56,7 |
| Gökbel Mah. | 1 | 279 | %100,0 | CHP | %49,3 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 239 | %87,9 | CHP | %45,7 |
| Göldere Mah. | 1 | 161 | %95,7 | CHP | %49,7 |
| Gölyaka Mah. | 1 | 217 | %96,3 | CHP | %57,1 |
| Güllük Mah. | 16 | 5.460 | %72,0 | CHP | %56,0 |
| Gümüşlük Mah. | 10 | 3.282 | %76,1 | AKP | %39,5 |
| Güneş Mah. | 4 | 1.231 | %76,0 | AKP | %43,7 |
| Günlük Mah. | 1 | 105 | %100,0 | AKP | %60,2 |
| Gürceğiz Mah. | 1 | 126 | %95,2 | CHP | %58,2 |
| Gürçamlar Mah. | 1 | 343 | %94,8 | CHP | %49,8 |
| Hacı İlyas Mah. | 10 | 3.250 | %78,8 | CHP | %52,1 |
| Hacıabti Mah. | 12 | 3.892 | %80,4 | CHP | %43,7 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 133 | %98,5 | AKP | %53,3 |
| Hasanlar Mah. | 1 | 234 | %90,2 | CHP | %54,6 |
| Hüsamlar Mah. | 1 | 19 | %105,3 | CHP | %63,2 |
| Hisarbaşı-Hoca Bedrettin Mah. | 2 | 497 | %78,7 | CHP | %59,6 |
| Hisarcık Mah. | 1 | 200 | %82,0 | CHP | %57,7 |
| Kafaca Mah. | 2 | 641 | %93,5 | AKP | %46,1 |
| Kalem Mah. | 2 | 430 | %94,0 | AKP | %45,0 |
| Kalınağıl Mah. | 1 | 265 | %88,3 | CHP | %45,2 |
| Kandak Mah. | 1 | 210 | %95,2 | CHP | %60,2 |
| Kapıkırı Mah. | 1 | 253 | %93,3 | CHP | %60,8 |
| Karacaağaç Mah. | 1 | 97 | %99,0 | CHP | %59,8 |
| Karacahisar Mah. | 2 | 517 | %95,2 | CHP | %70,9 |
| Karahayıt Mah. | 2 | 336 | %96,4 | AKP | %69,9 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 197 | %87,8 | CHP | %60,1 |
| Karapınar Mah. | 1 | 274 | %93,4 | CHP | %73,8 |
| Kargıcak Mah. | 1 | 172 | %94,8 | AKP | %40,3 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 173 | %97,7 | CHP | %78,8 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 140 | %100,7 | AKP | %53,7 |
| Kayabükü Mah. | 1 | 161 | %95,0 | AKP | %61,2 |
| Kayadere Mah. | 1 | 251 | %95,6 | CHP | %40,5 |
| Kazıklı Mah. | 2 | 579 | %86,5 | CHP | %60,5 |
| Kemikler Mah. | 2 | 545 | %88,3 | CHP | %70,1 |
| Ketendere Mah. | 2 | 556 | %91,6 | AKP | %49,9 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 120 | %95,8 | CHP | %45,4 |
| Kırcağız Mah. | 4 | 1.203 | %92,3 | CHP | %48,9 |
| Kısırlar Mah. | 2 | 436 | %96,3 | CHP | %54,5 |
| Kıyıkışlacık Mah. | 5 | 1.684 | %77,3 | AKP | %48,5 |
| Kızılağaç Mah. | 1 | 105 | %95,2 | CHP | %53,9 |
| Kızılcakuyu Mah. | 1 | 171 | %94,2 | CHP | %50,3 |
| Kızılcayıkık Mah. | 2 | 506 | %89,1 | CHP | %44,9 |
| Konak Mah. | 1 | 154 | %90,9 | AKP | %47,6 |
| Koru Mah. | 4 | 1.322 | %92,3 | CHP | %61,4 |
| Korucuk Mah. | 1 | 245 | %96,3 | CHP | %57,8 |
| Kultak Mah. | 1 | 315 | %97,5 | CHP | %48,7 |
| Kurudere Mah. | 1 | 119 | %100,8 | AKP | %50,5 |
| Kuzyaka Mah. | 2 | 494 | %88,3 | CHP | %59,2 |
| Köşk Mah. | 1 | 182 | %95,6 | CHP | %65,3 |
| Küçükdibekdere Mah. | 3 | 714 | %93,4 | CHP | %55,9 |
| Menteş Mah. | 3 | 885 | %92,0 | CHP | %48,8 |
| Meşelik Mah. | 6 | 1.950 | %73,7 | CHP | %58,9 |
| Narhisar Mah. | 1 | 253 | %89,3 | CHP | %56,4 |
| Olukbaşı Mah. | 1 | 109 | %98,2 | AKP | %45,8 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 545 | %96,2 | AKP | %48,3 |
| Ovakışlacık Mah. | 3 | 715 | %91,6 | CHP | %55,9 |
| Pınararası Mah. | 1 | 164 | %97,6 | AKP | %43,5 |
| Pınarcık Mah. | 2 | 601 | %89,9 | CHP | %65,3 |
| Pinar Mah. | 2 | 406 | %96,3 | CHP | %49,7 |
| Sakarkaya Mah. | 4 | 1.156 | %85,4 | AKP | %68,9 |
| Sarıkaya Mah. | 2 | 264 | %100,8 | CHP | %48,0 |
| Savran Mah. | 1 | 311 | %92,0 | CHP | %53,8 |
| Sek Mah. | 1 | 38 | %73,7 | CHP | %53,6 |
| Selimiye Mah. | 12 | 3.945 | %84,8 | CHP | %55,9 |
| Söğütçük Mah. | 1 | 332 | %95,5 | CHP | %43,9 |
| Tuzabat Mah. | 2 | 390 | %94,9 | CHP | %56,2 |
| Türkevleri Mah. | 2 | 640 | %90,8 | CHP | %53,7 |
| Ulaş Mah. | 1 | 199 | %92,5 | CHP | %70,8 |
| Yaka Mah. | 1 | 287 | %96,2 | CHP | %68,4 |
| Yaşyer Mah. | 1 | 320 | %93,1 | CHP | %52,1 |
| Yoğunoluk Mah. | 1 | 210 | %94,3 | CHP | %44,8 |
| Yusufca Mah. | 1 | 117 | %96,6 | CHP | %68,5 |
| Çakıralan Mah. | 1 | 152 | %85,5 | CHP | %62,5 |
| Çallı Mah. | 1 | 302 | %96,7 | AKP | %40,0 |
| Çamköy Mah. | 2 | 631 | %91,6 | CHP | %66,7 |
| Çamlıbelen Mah. | 1 | 108 | %88,9 | CHP | %55,2 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 203 | %98,5 | AKP | %56,1 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 206 | %87,9 | AKP | %64,6 |
| Çamovalı Mah. | 2 | 618 | %89,0 | CHP | %54,9 |
| Çandır Mah. | 1 | 189 | %94,7 | CHP | %68,8 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 127 | %100,0 | AKP | %43,0 |
| Çomakdağkızılağaç Mah. | 2 | 663 | %98,3 | CHP | %44,2 |
| Çukur Mah. | 2 | 370 | %96,2 | AKP | %59,6 |
| Çökertme Mah. | 1 | 348 | %96,8 | CHP | %61,1 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 392 | %95,4 | AKP | %38,8 |
| Ören Mah. | 9 | 3.029 | %80,0 | CHP | %64,3 |
| İsmet Paşa Mah. | 26 | 8.591 | %77,5 | CHP | %50,5 |
| İçme Mah. | 2 | 369 | %95,9 | AKP | %47,6 |
| Şenköy Mah. | 1 | 221 | %95,0 | CHP | %57,6 |
| Şevketiye Mah. | 8 | 2.643 | %82,9 | CHP | %51,4 |