%57,7
CHP birinci
43.414 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Anamur ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %57,7 ile birinci; 43.414 geçerli oy, katılım %87,0.
Kayıtlı seçmen 52.634 · Oy kullanan 45.797 (katılım %87,0) · Geçerli 43.414 · Geçersiz 2.383
Anamur Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 25.064 | %57,7 |
| MHP | 16.140 | %37,2 |
| İYİ | 873 | %2,0 |
| BBP | 372 | %0,9 |
| ZAFER | 187 | %0,4 |
| YRP | 145 | %0,3 |
| SAADET | 122 | %0,3 |
| DP | 119 | %0,3 |
| MİLLET | 98 | %0,2 |
| BTP | 96 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 85 | %0,2 |
| MEMLEKET | 51 | %0,1 |
| VATAN | 41 | %0,1 |
| DSP | 21 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Anamur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 5 | 1.552 | %88,8 | CHP | %55,5 |
| Akdeniz Mah. | 7 | 2.145 | %82,6 | CHP | %55,5 |
| Akine Mah. | 1 | 300 | %94,7 | CHP | %87,7 |
| Alataş Mah. | 2 | 409 | %95,6 | CHP | %59,7 |
| Anıtlı Mah. | 2 | 485 | %88,5 | CHP | %60,2 |
| Aşağıkükür Mah. | 1 | 107 | %92,5 | CHP | %68,4 |
| Bahçe Mah. | 6 | 1.771 | %85,8 | CHP | %54,5 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 792 | %86,7 | CHP | %54,1 |
| Bozdoğan Mah. | 5 | 1.497 | %91,9 | CHP | %54,6 |
| Boğuntu Mah. | 2 | 345 | %100,6 | CHP | %54,4 |
| Demirören Mah. | 4 | 528 | %91,3 | MHP | %55,9 |
| Emirşah Mah. | 2 | 675 | %96,0 | CHP | %56,8 |
| Esentepe Mah. | 5 | 1.573 | %83,9 | CHP | %55,0 |
| Evciler Mah. | 2 | 486 | %95,7 | MHP | %51,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 412 | %88,1 | CHP | %54,9 |
| Gercebahşiş Mah. | 4 | 1.045 | %96,5 | CHP | %58,5 |
| Göktaş Mah. | 6 | 2.053 | %84,2 | CHP | %61,2 |
| Güleç Mah. | 2 | 555 | %96,8 | CHP | %57,6 |
| Güneybahşiş Mah. | 2 | 575 | %94,6 | CHP | %52,8 |
| Güngören Mah. | 1 | 332 | %93,4 | MHP | %66,7 |
| Güzelyurt Mah. | 11 | 3.661 | %79,2 | CHP | %63,7 |
| Kalınören Mah. | 4 | 1.241 | %89,2 | CHP | %61,5 |
| Karaağa Mah. | 1 | 145 | %92,4 | MHP | %54,6 |
| Karadere Mah. | 2 | 411 | %90,0 | CHP | %50,6 |
| Karalarbahşiş Mah. | 3 | 939 | %95,1 | MHP | %62,1 |
| Karaçukur Mah. | 4 | 452 | %100,0 | MHP | %46,6 |
| Kaşdişlen Mah. | 2 | 376 | %95,0 | CHP | %82,3 |
| Kılıç Mah. | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %48,9 |
| Kızılaliler Mah. | 2 | 708 | %91,5 | CHP | %51,1 |
| Korucuk Mah. | 1 | 184 | %95,1 | CHP | %56,8 |
| Köprübaşı Mah. | 3 | 963 | %95,0 | CHP | %66,7 |
| Lale Mah. | 1 | 199 | %93,5 | MHP | %57,2 |
| Malaklar Mah. | 5 | 1.299 | %90,5 | CHP | %48,2 |
| Ormancık Mah. | 2 | 362 | %96,1 | CHP | %60,6 |
| Ovabaşı Mah. | 1 | 264 | %95,1 | CHP | %66,5 |
| Saray Mah. | 5 | 1.720 | %80,6 | CHP | %61,7 |
| Sarıağaç Mah. | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %57,5 |
| Sarıdana Mah. | 1 | 142 | %100,0 | CHP | %69,6 |
| Sağlık Mah. | 9 | 3.157 | %82,9 | CHP | %61,8 |
| Sugözü Mah. | 1 | 125 | %100,0 | CHP | %70,6 |
| Sultan Alaaddin Mah. | 4 | 1.211 | %89,3 | CHP | %56,6 |
| Toroslar Mah. | 3 | 748 | %88,2 | CHP | %60,6 |
| Uçarı Mah. | 1 | 255 | %96,1 | MHP | %47,2 |
| Yalıevleri Mah. | 5 | 1.455 | %76,6 | CHP | %64,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 12 | 4.172 | %83,4 | CHP | %62,5 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 5 | 1.486 | %83,2 | CHP | %54,3 |
| Yukarı Kükür Mah. | 2 | 144 | %86,1 | MHP | %57,5 |
| Çaltıbükü Mah. | 1 | 157 | %98,1 | CHP | %60,5 |
| Çamlıpınar Mah. | 2 | 250 | %96,0 | CHP | %49,6 |
| Çamlıpınaralanı Mah. | 1 | 105 | %98,1 | MHP | %59,2 |
| Çarıklar Mah. | 7 | 2.122 | %93,4 | CHP | %52,5 |
| Çataloluk Mah. | 1 | 322 | %95,3 | CHP | %47,0 |
| Çeltikçi Mah. | 2 | 611 | %88,4 | CHP | %61,1 |
| Çukurabanoz Mah. | 1 | 143 | %88,1 | MHP | %48,4 |
| Ören Mah. | 10 | 3.352 | %83,6 | CHP | %59,0 |
| İskele Mah. | 6 | 1.920 | %80,5 | CHP | %70,6 |