Mazıdağı · Belediye başkanı
%51,2
DEM Parti birinci
16.982 geçerli oy · katılım %81,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazıdağı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %51,2 ile birinci; 16.982 geçerli oy, katılım %81,2.
Mazıdağı
Kayıtlı seçmen 22.599 · Oy kullanan 18.347 (katılım %81,2) · Geçerli 16.982 · Geçersiz 1.365
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 1 | 132 | %81,8 | DEM | %69,5 |
| Arıköy Mah. | 1 | 165 | %101,8 | DEM | %37,7 |
| Arısu Mah. | 1 | 93 | %100,0 | AKP | %47,7 |
| Atalar Mah. | 1 | 128 | %79,7 | AKP | %76,0 |
| Atlıca Mah. | 1 | 294 | %75,9 | DEM | %51,6 |
| Aykut Mah. | 1 | 127 | %92,1 | DEM | %86,8 |
| Aşağıocak Mah. | 1 | 140 | %85,0 | DEM | %69,6 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 122 | %100,8 | AKP | %65,3 |
| Balpınar Mah. | 3 | 747 | %88,2 | AKP | %64,2 |
| Bilge Mah. | 1 | 69 | %69,6 | AKP | %75,6 |
| Derecik Mah. | 1 | 87 | %87,4 | DEM | %73,3 |
| Duraklı Mah. | 1 | 236 | %85,2 | AKP | %47,3 |
| Dikyamaç Mah. | 1 | 18 | %116,7 | AKP | %66,7 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 216 | %78,2 | DEM | %47,0 |
| Engin Mah. | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %75,6 |
| Erdalı Mah. | 1 | 69 | %82,6 | DEM | %69,1 |
| Evciler Mah. | 3 | 934 | %75,5 | DEM | %69,7 |
| Gümüşpınar Mah. | 2 | 411 | %73,5 | DEM | %52,0 |
| Gümüşyuva Mah. | 1 | 197 | %88,3 | DEM | %43,6 |
| Gündoğan Mah. | 6 | 1.812 | %81,5 | DEM | %59,0 |
| Gürgöze Mah. | 1 | 238 | %87,0 | DEM | %55,3 |
| Işıkyaka Mah. | 1 | 143 | %91,6 | DEM | %72,4 |
| Karaalani Mah. | 3 | 998 | %57,9 | DEM | %48,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 146 | %89,0 | DEM | %61,7 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.333 | %75,8 | DEM | %57,0 |
| Kayalar Mah. | 10 | 2.955 | %79,6 | DEM | %57,1 |
| Kebapçı Mah. | 1 | 24 | %87,5 | AKP | %42,1 |
| Kemerli Mah. | 1 | 296 | %81,8 | AKP | %57,3 |
| Kışlak Mah. | 1 | 114 | %101,8 | DEM | %55,2 |
| Kocakent Mah. | 5 | 1.435 | %87,9 | DEM | %44,9 |
| Konur Mah. | 1 | 58 | %96,6 | DEM | %80,0 |
| Meşeli Mah. | 1 | 118 | %63,6 | DEM | %54,1 |
| Ortaklı Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %75,9 |
| Poyraz Mah. | 9 | 2.618 | %72,8 | DEM | %47,9 |
| Sakızlı Mah. | 3 | 866 | %87,9 | AKP | %51,0 |
| Sağmal Mah. | 2 | 413 | %90,3 | DEM | %58,7 |
| Tanrıyolu Mah. | 1 | 79 | %81,0 | DEM | %53,2 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 170 | %59,4 | AKP | %47,3 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 310 | %91,6 | DEM | %54,7 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 130 | %88,5 | DEM | %70,1 |
| Yağmur Mah. | 2 | 426 | %92,0 | AKP | %54,1 |
| Yetkinler Mah. | 2 | 376 | %88,3 | AKP | %49,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 254 | %78,4 | AKP | %58,3 |
| Yukarıkonak Mah. | 1 | 258 | %82,2 | DEM | %60,3 |
| Yukarıocak Mah. | 1 | 186 | %93,0 | DEM | %74,5 |
| Yücebağ Mah. | 1 | 283 | %86,6 | DEM | %77,0 |
| Çankaya Mah. | 1 | 38 | %81,6 | DEM | %53,3 |
| Çayönü Mah. | 1 | 132 | %82,6 | DEM | %72,6 |
| Ömürlü Mah. | 1 | 338 | %87,0 | DEM | %57,6 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 201 | %84,6 | AKP | %76,6 |
| İkisu Mah. | 1 | 113 | %88,5 | DEM | %58,5 |
| Şanlı Mah. | 3 | 893 | %86,1 | DEM | %63,0 |
| Şenyuva Mah. | 2 | 538 | %89,2 | AKP | %50,4 |