Derik · Belediye başkanı
%60,9
DEM Parti birinci
27.575 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Derik ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %60,9 ile birinci; 27.575 geçerli oy, katılım %76,7.
Derik
Kayıtlı seçmen 37.995 · Oy kullanan 29.140 (katılım %76,7) · Geçerli 27.575 · Geçersiz 1.565
Seçilenler
- Songül Özbahçeci · DEM
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adak Mah. | 1 | 224 | %79,5 | AKP | %90,4 |
| Adakent Mah. | 1 | 218 | %94,5 | DEM | %63,5 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 61 | %85,3 | DEM | %72,6 |
| Akıncılar Mah. | 2 | 462 | %67,8 | AKP | %38,7 |
| Akçay Mah. | 1 | 337 | %70,3 | DEM | %72,6 |
| Alagöz Mah. | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %62,7 |
| Alanlı Mah. | 2 | 439 | %81,1 | DEM | %87,8 |
| Alibey Mah. | 2 | 390 | %71,0 | DEM | %67,2 |
| Ambarlı Mah. | 2 | 524 | %83,0 | DEM | %78,3 |
| Atlı Mah. | 3 | 1.054 | %88,1 | DEM | %98,7 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 262 | %76,0 | DEM | %72,8 |
| Aşağımezra Mah. | 1 | 81 | %74,1 | DEM | %64,3 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.706 | %74,3 | DEM | %64,8 |
| Ballı Mah. | 1 | 203 | %67,0 | AKP | %84,4 |
| Balova Mah. | 1 | 183 | %60,7 | DEM | %47,1 |
| Bayırköy Mah. | 1 | 332 | %66,0 | DEM | %59,9 |
| Bayraklı Mah. | 1 | 292 | %78,4 | AKP | %57,3 |
| Bağarası Mah. | 1 | 14 | %135,7 | DEM | %88,9 |
| Başaran Mah. | 1 | 111 | %62,2 | AKP | %62,1 |
| Beşbudak Mah. | 2 | 428 | %81,1 | DEM | %80,3 |
| Boyaklı Mah. | 3 | 1.027 | %78,4 | DEM | %78,5 |
| Bozbayır Mah. | 1 | 259 | %91,5 | DEM | %57,1 |
| Bozok Mah. | 2 | 539 | %60,7 | AKP | %44,9 |
| Burçköy Mah. | 1 | 188 | %87,2 | DEM | %50,0 |
| Böğrek Mah. | 1 | 86 | %93,0 | AKP | %55,4 |
| Cevizpınar Mah. | 11 | 3.658 | %71,2 | DEM | %64,0 |
| Dağ Mah. | 2 | 564 | %83,0 | DEM | %48,5 |
| Demirli Mah. | 2 | 639 | %76,4 | DEM | %81,3 |
| Denktaş Mah. | 1 | 113 | %74,3 | DEM | %77,9 |
| Derinsu Mah. | 3 | 853 | %83,9 | DEM | %57,1 |
| Doğancı Mah. | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %65,1 |
| Dumanlı Mah. | 1 | 329 | %84,8 | DEM | %66,3 |
| Dumluca Mah. | 1 | 347 | %66,3 | DEM | %70,6 |
| Düztaş Mah. | 2 | 526 | %98,1 | AKP | %64,3 |
| Dikmen Mah. | 2 | 366 | %56,0 | AKP | %45,8 |
| Göktaş Mah. | 2 | 671 | %93,3 | DEM | %53,0 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 313 | %78,9 | AKP | %49,0 |
| Hayırlı Mah. | 1 | 351 | %84,1 | DEM | %74,4 |
| Hisaraltı Mah. | 2 | 431 | %72,6 | DEM | %66,7 |
| Ilıca Mah. | 1 | 175 | %97,1 | AKP | %59,6 |
| Issız Mah. | 1 | 153 | %79,7 | DEM | %40,2 |
| Kale Mah. | 14 | 4.117 | %72,7 | DEM | %54,1 |
| Kanatlı Mah. | 1 | 86 | %102,3 | AKP | %100,0 |
| Karaburun Mah. | 1 | 75 | %74,7 | DEM | %57,1 |
| Karataş Mah. | 1 | 356 | %70,5 | AKP | %47,0 |
| Kayacık Mah. | 1 | 44 | %81,8 | AKP | %68,6 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 466 | %76,8 | DEM | %67,9 |
| Konak Mah. | 1 | 223 | %78,5 | DEM | %74,9 |
| Konuk Mah. | 1 | 117 | %80,3 | DEM | %82,6 |
| Kovalı Mah. | 3 | 826 | %67,8 | DEM | %96,8 |
| Kovanlı Mah. | 3 | 767 | %81,6 | DEM | %69,0 |
| Koçyiğit Mah. | 2 | 430 | %76,5 | AKP | %53,0 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 74 | %48,7 | AKP | %97,1 |
| Kutluca Mah. | 2 | 408 | %91,4 | DEM | %80,3 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 247 | %76,5 | DEM | %87,1 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 135 | %85,2 | AKP | %45,5 |
| Köseveli Mah. | 1 | 67 | %70,2 | AKP | %60,0 |
| Küçükpınar Mah. | 1 | 309 | %81,6 | DEM | %62,8 |
| Meşeli Mah. | 1 | 227 | %68,7 | AKP | %59,2 |
| Ortaca Mah. | 1 | 64 | %79,7 | DEM | %90,2 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 36 | %69,4 | AKP | %56,0 |
| Pirinçli Mah. | 4 | 1.315 | %61,4 | AKP | %41,8 |
| Soğukkuyu Mah. | 1 | 194 | %67,5 | DEM | %92,3 |
| Subaşı Mah. | 1 | 340 | %95,3 | HÜDA PAR | %94,4 |
| Söğütözü Mah. | 3 | 783 | %86,2 | DEM | %72,3 |
| Taşıt Mah. | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %61,7 |
| Tepebağ Mah. | 4 | 1.346 | %77,5 | DEM | %74,2 |
| Yazıcık Mah. | 1 | 232 | %96,1 | AKP | %57,4 |
| Yukarımezra Mah. | 1 | 154 | %77,9 | DEM | %85,3 |
| Zeytinpınar Mah. | 4 | 1.068 | %73,7 | DEM | %71,2 |
| Çadırlı Mah. | 2 | 563 | %77,6 | DEM | %50,6 |
| Çataltepe Mah. | 2 | 513 | %87,9 | DEM | %94,2 |
| Çayköy Mah. | 1 | 291 | %85,6 | DEM | %89,8 |
| Çağıl Mah. | 2 | 454 | %82,2 | DEM | %49,9 |
| Çukursu Mah. | 1 | 241 | %96,7 | AKP | %50,7 |
| Üçkuyu Mah. | 1 | 132 | %85,6 | DEM | %68,9 |
| Üçtepe Mah. | 1 | 102 | %81,4 | AKP | %74,4 |
| İncesu Mah. | 1 | 334 | %56,0 | DEM | %73,7 |
| Şahverdi Mah. | 2 | 422 | %67,1 | DEM | %70,8 |
| Şerefli Mah. | 1 | 319 | %80,6 | AKP | %41,4 |