Artuklu · Belediye başkanı
%43,0
DEM Parti birinci
81.563 geçerli oy · katılım %72,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artuklu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında DEM Parti %43,0 ile birinci; 81.563 geçerli oy, katılım %72,9.
Artuklu
Kayıtlı seçmen 120.146 · Oy kullanan 87.602 (katılım %72,9) · Geçerli 81.563 · Geçersiz 6.039
Seçilenler
- Mehmet Ali Amak · DEM
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 Mart Mah. | 65 | 21.364 | %67,3 | DEM | %41,1 |
| Acar Mah. | 1 | 109 | %91,7 | DEM | %83,8 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 97 | %68,0 | DEM | %71,4 |
| Akbağ Mah. | 2 | 439 | %93,4 | DEM | %73,7 |
| Akıncı Mah. | 2 | 691 | %84,2 | DEM | %60,5 |
| Alakuş Mah. | 1 | 114 | %78,1 | DEM | %80,2 |
| Alımlı Mah. | 1 | 86 | %102,3 | DEM | %56,3 |
| Ambar Mah. | 1 | 199 | %90,5 | DEM | %98,3 |
| Aran Mah. | 2 | 517 | %78,0 | DEM | %86,4 |
| Arpatepe Mah. | 1 | 319 | %91,5 | DEM | %64,7 |
| Avcılar Mah. | 1 | 142 | %100,7 | DEM | %66,2 |
| Aytepe Mah. | 1 | 139 | %74,8 | DEM | %70,1 |
| Aşağıyeniköy Mah. | 1 | 121 | %66,9 | DEM | %91,1 |
| Bağlıca Mah. | 2 | 533 | %63,6 | DEM | %76,0 |
| Boztepe Mah. | 2 | 461 | %97,4 | DEM | %59,2 |
| Buğday Mah. | 1 | 330 | %71,8 | DEM | %74,7 |
| Cevizlik Mah. | 2 | 539 | %94,6 | DEM | %43,0 |
| Cevizpınarı Mah. | 2 | 458 | %89,7 | DEM | %39,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.407 | %75,7 | DEM | %70,5 |
| Dara Mah. | 2 | 681 | %83,3 | DEM | %64,2 |
| Düzlük Mah. | 1 | 59 | %84,8 | DEM | %64,6 |
| Dibektaş Mah. | 1 | 50 | %102,0 | AKP | %66,7 |
| Diyarbakır Kapı Mah. | 2 | 545 | %62,9 | DEM | %41,7 |
| Elmabahçe Mah. | 1 | 275 | %78,2 | DEM | %89,1 |
| Eminettin Mah. | 1 | 293 | %84,6 | AKP | %49,3 |
| Ensar Mah. | 6 | 1.756 | %77,5 | AKP | %55,8 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 130 | %78,5 | DEM | %91,0 |
| Eryeri Mah. | 3 | 753 | %90,0 | AKP | %46,4 |
| Esentepe Mah. | 1 | 146 | %80,8 | DEM | %82,7 |
| Eskikale Mah. | 1 | 110 | %100,0 | DEM | %68,0 |
| Gökçe Mah. | 16 | 5.294 | %88,4 | AKP | %45,5 |
| Göllü Mah. | 2 | 576 | %88,2 | DEM | %53,0 |
| Gül Mah. | 2 | 572 | %76,9 | AKP | %45,5 |
| Güneyli Mah. | 1 | 111 | %74,8 | DEM | %56,3 |
| Gürağaç Mah. | 1 | 67 | %101,5 | DEM | %57,4 |
| Hamzabey Mah. | 1 | 257 | %93,8 | AKP | %61,4 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 272 | %71,0 | AKP | %58,2 |
| Haydar Mah. | 1 | 152 | %73,7 | DEM | %71,3 |
| Hüyüklü Mah. | 1 | 290 | %94,5 | DEM | %64,3 |
| Kabala Mah. | 16 | 4.821 | %68,8 | AKP | %38,9 |
| Karademir Mah. | 1 | 48 | %85,4 | DEM | %53,9 |
| Kayacan Mah. | 3 | 916 | %74,9 | AKP | %44,1 |
| Konaklı Mah. | 1 | 212 | %93,4 | DEM | %80,2 |
| Kotek Mah. | 6 | 1.656 | %72,3 | DEM | %81,6 |
| Kumlu Mah. | 4 | 1.235 | %79,4 | HÜDA PAR | %42,4 |
| Kuyulu Mah. | 2 | 430 | %57,2 | AKP | %72,5 |
| Küçükköy Mah. | 1 | 204 | %94,6 | DEM | %75,5 |
| Latifiye Mah. | 1 | 240 | %66,3 | AKP | %53,0 |
| Medrese Mah. | 1 | 261 | %67,8 | AKP | %68,9 |
| Necmettin Mah. | 1 | 289 | %68,5 | AKP | %52,3 |
| Nur (AKINCI) Mah. | 1 | 87 | %100,0 | AKP | %72,6 |
| Nur Mah. | 50 | 16.335 | %66,3 | DEM | %50,6 |
| Ofis Mah. | 6 | 2.017 | %76,5 | DEM | %70,0 |
| Ortaköy Mah. | 17 | 5.461 | %83,1 | HÜDA PAR | %40,2 |
| Sakalar Mah. | 1 | 278 | %65,8 | DEM | %79,4 |
| Saraçoğlu Mah. | 6 | 1.943 | %71,7 | DEM | %77,5 |
| Savurkapı Mah. | 6 | 1.760 | %73,5 | AKP | %54,5 |
| Sulak Mah. | 1 | 175 | %88,6 | DEM | %60,3 |
| Sultanköy Mah. | 1 | 323 | %91,6 | DEM | %59,8 |
| Tandır Mah. | 1 | 84 | %83,3 | DEM | %82,1 |
| Teker Mah. | 2 | 632 | %65,7 | AKP | %59,2 |
| Tozan Mah. | 1 | 111 | %90,1 | DEM | %60,2 |
| Tilkitepe Mah. | 1 | 119 | %75,6 | DEM | %60,0 |
| Ulucami Mah. | 1 | 308 | %57,1 | AKP | %61,9 |
| Yalım Mah. | 45 | 14.449 | %70,4 | DEM | %42,5 |
| Yardere Mah. | 1 | 150 | %79,3 | DEM | %84,7 |
| Yayla Mah. | 1 | 238 | %91,6 | DEM | %63,7 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 168 | %87,5 | DEM | %47,8 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 412 | %67,5 | DEM | %59,4 |
| Yaylı Mah. | 3 | 1.045 | %89,4 | AKP | %30,3 |
| Yenice Mah. | 1 | 36 | %86,1 | DEM | %76,7 |
| Yenikapı Mah. | 2 | 452 | %65,0 | AKP | %54,0 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 66 | %69,7 | DEM | %44,4 |
| Yenişehir Mah. | 44 | 14.485 | %69,1 | AKP | %42,1 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 71 | %73,2 | AKP | %46,0 |
| Yukarıaydınlı Mah. | 1 | 317 | %84,5 | AKP | %52,1 |
| Yukarıhatunlu Mah. | 1 | 136 | %78,7 | YRP | %45,2 |
| Yukarıyeniköy Mah. | 1 | 166 | %92,2 | DEM | %61,6 |
| Yüce Mah. | 2 | 443 | %90,5 | DEM | %76,4 |
| Çabuk Mah. | 4 | 1.189 | %74,5 | DEM | %43,9 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 477 | %65,2 | AKP | %46,7 |
| Çatak Mah. | 2 | 377 | %72,7 | DEM | %63,1 |
| Çayırpınar Mah. | 1 | 86 | %53,5 | DEM | %78,6 |
| Çağlar Mah. | 2 | 404 | %95,1 | DEM | %80,7 |
| Çıplaktepe Mah. | 1 | 195 | %80,5 | DEM | %89,1 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 164 | %78,1 | DEM | %96,1 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 201 | %84,6 | DEM | %62,7 |
| Özlüce Mah. | 1 | 282 | %94,7 | DEM | %84,0 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.442 | %77,3 | DEM | %81,2 |
| Şar Mah. | 3 | 899 | %69,4 | AKP | %59,6 |
| Şehidiye Mah. | 2 | 397 | %74,3 | AKP | %51,6 |