%46,3
CHP birinci
149.124 geçerli oy · katılım %81,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yunusemre ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %46,3 ile birinci; 149.124 geçerli oy, katılım %81,8.
Kayıtlı seçmen 190.047 · Oy kullanan 155.438 (katılım %81,8) · Geçerli 149.124 · Geçersiz 6.314
Yunusemre Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 68.973 | %46,3 |
| AKP | 47.761 | %32,0 |
| İYİ | 26.938 | %18,1 |
| ZAFER | 2.293 | %1,5 |
| SAADET | 958 | %0,6 |
| DEVA | 489 | %0,3 |
| DP | 449 | %0,3 |
| BTP | 396 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 371 | %0,3 |
| DSP | 198 | %0,1 |
| VATAN | 178 | %0,1 |
| HKP | 120 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yunusemre mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 50.Yıl Mah. | 14 | 4.704 | %75,6 | CHP | %51,5 |
| 75. Yıl Mah. | 19 | 6.334 | %82,2 | CHP | %49,1 |
| Akgedik Mah. | 16 | 5.459 | %83,5 | AKP | %44,3 |
| Akmescit Mah. | 14 | 4.748 | %82,8 | CHP | %46,9 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 164 | %100,0 | AKP | %49,7 |
| Asmacık Mah. | 1 | 194 | %100,5 | AKP | %56,4 |
| Atatürk Mah. | 17 | 5.752 | %76,7 | CHP | %50,5 |
| Avdal Mah. | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %48,3 |
| Ayni Ali Mah. | 15 | 5.150 | %83,4 | CHP | %46,0 |
| Barbaros Mah. | 29 | 9.814 | %83,8 | AKP | %42,5 |
| Bağyolu Mah. | 1 | 351 | %95,7 | CHP | %38,1 |
| Beydere Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %62,5 |
| Bostanlar Mah. | 1 | 102 | %98,0 | CHP | %40,2 |
| Büyüksümbüller Mah. | 1 | 165 | %100,0 | AKP | %46,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.815 | %78,0 | CHP | %56,0 |
| Davutlar Mah. | 1 | 242 | %99,6 | AKP | %51,6 |
| Dazyurt Mah. | 1 | 307 | %96,1 | AKP | %54,9 |
| Demirci Mah. | 1 | 51 | %98,0 | AKP | %59,2 |
| Durasıllı Mah. | 1 | 193 | %97,9 | AKP | %72,5 |
| Düzlen Mah. | 1 | 339 | %97,4 | AKP | %59,2 |
| Emlakdere Mah. | 2 | 545 | %86,8 | AKP | %35,8 |
| Evrenos Mah. | 1 | 276 | %90,9 | AKP | %37,5 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.199 | %78,2 | AKP | %42,4 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 81 | %106,2 | AKP | %43,5 |
| Gülbahçe Mah. | 1 | 232 | %92,7 | CHP | %72,3 |
| Gürle Mah. | 1 | 132 | %97,0 | AKP | %54,7 |
| Güzelyurt Mah. | 48 | 16.374 | %82,3 | CHP | %56,3 |
| Hafsa Sultan Mah. | 27 | 9.038 | %83,1 | CHP | %48,1 |
| Karaahmetli Mah. | 1 | 112 | %98,2 | AKP | %48,0 |
| Karaali Mah. | 2 | 492 | %93,3 | İYİ | %34,9 |
| Karahüseyinli Mah. | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %40,0 |
| Karakılıçlı Mah. | 1 | 289 | %94,8 | AKP | %48,6 |
| Karakoca Mah. | 1 | 209 | %93,8 | AKP | %66,7 |
| Karaveliler Mah. | 1 | 122 | %97,5 | AKP | %44,2 |
| Karayağcıhacılar Mah. | 1 | 42 | %109,5 | CHP | %40,5 |
| Kayapınar Mah. | 4 | 907 | %94,4 | CHP | %42,7 |
| Kaynak Mah. | 11 | 3.456 | %86,3 | CHP | %41,6 |
| Keçili Köy Mah. | 5 | 1.685 | %85,9 | CHP | %44,0 |
| Kışlaköy Mah. | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Kocakoru Mah. | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %61,5 |
| Koruköy Mah. | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %45,7 |
| Kozaklar Mah. | 1 | 48 | %110,4 | AKP | %56,9 |
| Kuyualan Mah. | 11 | 3.812 | %83,0 | CHP | %44,4 |
| Küçükbelen Mah. | 1 | 144 | %97,9 | AKP | %38,5 |
| Küçüksümbüller Mah. | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %36,4 |
| Lalapaşa Mah. | 7 | 2.196 | %82,2 | CHP | %45,8 |
| Laleli Mah. | 12 | 3.936 | %82,0 | CHP | %49,9 |
| Maldan Mah. | 2 | 604 | %95,9 | AKP | %62,2 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 23 | 7.874 | %74,2 | CHP | %72,9 |
| Merkez Efendi Mah. | 25 | 8.600 | %82,1 | CHP | %49,9 |
| Mesir Mah. | 13 | 3.961 | %84,0 | CHP | %48,6 |
| Mollasüleymanlı Mah. | 1 | 29 | %117,2 | AKP | %58,8 |
| Muradiye Mah. | 74 | 25.143 | %75,4 | CHP | %49,9 |
| Mutlu Mah. | 10 | 3.258 | %81,4 | CHP | %43,8 |
| Müslih Mah. | 1 | 146 | %97,3 | AKP | %52,7 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 170 | %92,9 | AKP | %46,8 |
| Osmancalı Mah. | 2 | 365 | %95,6 | CHP | %42,6 |
| Otmanlar Mah. | 1 | 119 | %101,7 | AKP | %43,1 |
| Pelitalan Mah. | 3 | 794 | %96,4 | AKP | %67,9 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 105 | %98,1 | AKP | %46,3 |
| Recepli Mah. | 1 | 341 | %93,3 | AKP | %62,2 |
| Sakallı Mah. | 1 | 150 | %95,3 | AKP | %56,3 |
| Sarıahmetli Mah. | 1 | 126 | %93,7 | AKP | %58,5 |
| Sarınasuhlar Mah. | 1 | 58 | %93,1 | İYİ | %45,8 |
| Sarma Mah. | 1 | 351 | %97,7 | AKP | %46,0 |
| Seyitli Mah. | 2 | 462 | %98,5 | AKP | %73,3 |
| Spil Mah. | 4 | 1.387 | %82,4 | CHP | %54,3 |
| Sümbültepe Mah. | 1 | 29 | %113,8 | AKP | %54,8 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 193 | %97,4 | AKP | %52,1 |
| Tevfikiye Mah. | 25 | 8.531 | %81,8 | CHP | %48,8 |
| Topçuasım Mah. | 15 | 5.078 | %82,3 | CHP | %45,0 |
| Turgutalp Mah. | 1 | 126 | %83,3 | AKP | %43,8 |
| Türkmen Mah. | 1 | 145 | %99,3 | AKP | %60,2 |
| Uncubozköy Mah. | 25 | 8.396 | %81,3 | CHP | %56,1 |
| Uzunburun Mah. | 1 | 132 | %97,7 | CHP | %42,2 |
| Uzunlar Mah. | 1 | 138 | %92,8 | AKP | %57,5 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 170 | %96,5 | AKP | %57,2 |
| Yağcılar Mah. | 3 | 844 | %93,4 | AKP | %40,2 |
| Yenimahalle Mah. | 34 | 11.783 | %82,7 | CHP | %38,7 |
| Yuntdağıköseler Mah. | 1 | 181 | %95,6 | AKP | %60,4 |
| Yuntdağyenice Mah. | 2 | 386 | %93,5 | AKP | %71,8 |
| Çamlıca Mah. | 2 | 442 | %94,1 | AKP | %36,5 |
| Örencik Mah. | 2 | 359 | %99,2 | AKP | %50,8 |
| Örselli Mah. | 1 | 154 | %100,0 | AKP | %68,7 |
| Üçpınar Mah. | 3 | 1.017 | %91,8 | CHP | %48,6 |
| İlyasçılar Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %73,0 |
| Şamar Mah. | 1 | 123 | %107,3 | CHP | %46,0 |