%42,8
AK PARTİ birinci
36.987 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Saruhanlı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,8 ile birinci; 36.987 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 44.801 · Oy kullanan 39.534 (katılım %88,2) · Geçerli 36.987 · Geçersiz 2.547
Saruhanlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.814 | %42,8 |
| SAADET | 13.868 | %37,5 |
| DEM | 2.268 | %6,1 |
| İYİ | 2.038 | %5,5 |
| ZAFER | 1.054 | %2,9 |
| YRP | 920 | %2,5 |
| DEVA | 552 | %1,5 |
| DSP | 177 | %0,5 |
| BTP | 83 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 69 | %0,2 |
| VATAN | 54 | %0,2 |
| MİLLET | 47 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 43 | %0,1 |
Seçilenler
- Ekrem Cıllı · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Saruhanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adiloba Mah. | 2 | 571 | %89,3 | AKP | %51,2 |
| Alibeyli Mah. | 3 | 765 | %90,3 | SAADET | %47,9 |
| Apak Mah. | 1 | 263 | %96,6 | AKP | %62,3 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.204 | %84,5 | SAADET | %40,3 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 134 | %103,0 | AKP | %86,1 |
| Azimli Mah. | 2 | 477 | %94,1 | DEM | %68,3 |
| Bahadır Mah. | 1 | 155 | %100,0 | AKP | %37,0 |
| Bedeller Mah. | 1 | 174 | %91,4 | SAADET | %47,2 |
| Büyükbelen Mah. | 6 | 1.842 | %88,6 | AKP | %50,0 |
| Cengiz Topel Mah. | 13 | 4.219 | %80,9 | AKP | %38,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.299 | %83,5 | AKP | %40,0 |
| Develi Mah. | 2 | 554 | %96,2 | AKP | %58,8 |
| Dilek Mah. | 5 | 1.617 | %95,7 | SAADET | %69,0 |
| Gökçeköy Mah. | 4 | 1.099 | %96,0 | SAADET | %51,2 |
| Gözlet Mah. | 1 | 232 | %96,1 | AKP | %60,7 |
| Gümülceli Mah. | 3 | 937 | %90,3 | AKP | %54,7 |
| Hacımusa Mah. | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %35,1 |
| Hacırahmanlı Mah. | 7 | 2.069 | %89,8 | SAADET | %47,4 |
| Halitpaşa Mah. | 6 | 1.946 | %88,5 | AKP | %48,3 |
| Hatıplar Mah. | 1 | 291 | %90,7 | AKP | %73,6 |
| Heybeli Mah. | 1 | 345 | %93,6 | AKP | %67,6 |
| Kayışlar Mah. | 1 | 333 | %95,2 | SAADET | %46,5 |
| Kemiklidere Mah. | 2 | 623 | %94,2 | SAADET | %65,6 |
| Kepenekli Mah. | 1 | 195 | %89,7 | AKP | %76,2 |
| Koldere Mah. | 8 | 2.421 | %89,9 | SAADET | %43,7 |
| Koyuncu Mah. | 1 | 110 | %100,9 | SAADET | %57,5 |
| Kumkuyucak Mah. | 2 | 413 | %90,1 | SAADET | %56,0 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 2.988 | %81,3 | AKP | %34,2 |
| Lütfiye Mah. | 2 | 518 | %93,4 | AKP | %48,2 |
| Mütevelli Mah. | 6 | 1.844 | %86,7 | AKP | %49,6 |
| Nuriye Mah. | 3 | 814 | %89,4 | SAADET | %43,1 |
| Paşaköy Mah. | 4 | 1.251 | %90,6 | AKP | %49,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 118 | %100,0 | AKP | %66,1 |
| Sarısığırlı Mah. | 1 | 31 | %112,9 | AKP | %46,7 |
| Sarıçam Mah. | 1 | 210 | %91,4 | AKP | %45,7 |
| Saruhan Mah. | 5 | 1.738 | %82,2 | AKP | %40,5 |
| Seyitoba Mah. | 1 | 281 | %95,4 | AKP | %58,8 |
| Taşdibi Mah. | 2 | 564 | %98,2 | AKP | %60,9 |
| Tirkeş Mah. | 2 | 694 | %91,1 | SAADET | %56,2 |
| Yılmaz Mah. | 2 | 431 | %92,6 | AKP | %57,2 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 222 | %98,2 | AKP | %45,3 |
| Çaltepe Mah. | 1 | 204 | %97,6 | AKP | %82,6 |
| Çamlıyurt Mah. | 1 | 134 | %99,3 | AKP | %58,5 |
| Çerkez Osmaniye Mah. | 1 | 205 | %95,6 | AKP | %61,3 |
| Çınaroba Mah. | 1 | 214 | %95,3 | AKP | %57,0 |
| Çullugörece Mah. | 2 | 417 | %95,0 | AKP | %72,5 |
| İshakçelebi Mah. | 3 | 1.036 | %92,2 | SAADET | %49,1 |
| İstasyon Mah. | 5 | 1.487 | %85,1 | SAADET | %42,7 |
| Şatırlar Mah. | 1 | 172 | %90,1 | AKP | %44,2 |
| Şehitler Mah. | 3 | 760 | %89,9 | AKP | %54,2 |