%32,6
AK PARTİ birinci
20.292 geçerli oy · katılım %82,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %32,6 ile birinci; 20.292 geçerli oy, katılım %82,3.
Kayıtlı seçmen 25.611 · Oy kullanan 21.089 (katılım %82,3) · Geçerli 20.292 · Geçersiz 797
Seçilenler
- Hasan Ulutaş · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 2 | 419 | %90,2 | AKP | %45,6 |
| Aksüt Mah. | 1 | 69 | %84,1 | YRP | %92,9 |
| Aktepe Mah. | 5 | 1.543 | %78,9 | AKP | %48,0 |
| Altunlu Mah. | 1 | 229 | %94,3 | CHP | %79,5 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 125 | %94,4 | YRP | %43,1 |
| Ancar Mah. | 2 | 493 | %91,9 | YRP | %62,6 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 420 | %88,1 | AKP | %68,3 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 273 | %90,8 | AKP | %51,9 |
| Bahri Mah. | 6 | 1.314 | %85,7 | AKP | %50,1 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 305 | %83,0 | CHP | %84,3 |
| Bağköy Mah. | 1 | 174 | %92,5 | AKP | %50,0 |
| Başpınar Mah. | 2 | 629 | %77,9 | AKP | %60,3 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 168 | %82,7 | CHP | %62,2 |
| Bölüklü Mah. | 2 | 362 | %84,0 | CHP | %42,5 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 142 | %76,8 | AKP | %52,4 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 220 | %81,8 | CHP | %47,1 |
| Darıca Mah. | 1 | 233 | %72,1 | CHP | %72,6 |
| Dedeköy Mah. | 2 | 415 | %71,1 | CHP | %70,8 |
| Demirciler Mah. | 1 | 61 | %100,0 | AKP | %50,9 |
| Develi Mah. | 2 | 565 | %84,8 | CHP | %55,3 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 682 | %87,0 | AKP | %48,5 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 59 | %71,2 | CHP | %100,0 |
| Doğu Mah. | 6 | 1.694 | %76,6 | AKP | %40,9 |
| Durulova Mah. | 1 | 158 | %63,9 | CHP | %86,1 |
| Dutlu Mah. | 1 | 69 | %47,8 | CHP | %84,9 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 79 | %65,8 | CHP | %51,9 |
| Esenbey Mah. | 1 | 344 | %85,5 | YRP | %42,3 |
| Esenli Mah. | 1 | 192 | %92,2 | YRP | %51,5 |
| Eğin Mah. | 2 | 517 | %91,9 | AKP | %43,4 |
| Fatih Mah. | 1 | 163 | %95,7 | YRP | %43,2 |
| Gölpınar Mah. | 2 | 363 | %86,8 | CHP | %41,7 |
| Güneşli Mah. | 1 | 163 | %91,4 | CHP | %74,8 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 138 | %60,9 | CHP | %90,4 |
| Hançerli Mah. | 1 | 94 | %78,7 | CHP | %58,1 |
| Hartut Mah. | 1 | 258 | %92,3 | AKP | %46,6 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 194 | %52,1 | CHP | %84,9 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 209 | %92,3 | YRP | %77,5 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 216 | %94,4 | YRP | %55,9 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 122 | %90,2 | CHP | %70,6 |
| Karamağara Mah. | 1 | 89 | %91,0 | AKP | %59,5 |
| Karapınar Mah. | 1 | 336 | %88,7 | CHP | %91,4 |
| Kasımuşağı Mah. | 1 | 315 | %89,5 | CHP | %65,0 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 197 | %91,4 | AKP | %43,9 |
| Keklikpınarı Mah. | 2 | 479 | %93,1 | YRP | %50,1 |
| Keller Mah. | 1 | 97 | %82,5 | CHP | %89,3 |
| Kepez Mah. | 2 | 372 | %73,1 | CHP | %83,7 |
| Kolköy Mah. | 1 | 278 | %89,9 | AKP | %39,1 |
| Kotangölü Mah. | 4 | 767 | %41,5 | AKP | %39,9 |
| Kozluca Mah. | 3 | 735 | %79,2 | AKP | %38,5 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 86 | %58,1 | AKP | %52,0 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 164 | %93,3 | CHP | %90,5 |
| Kültür Mah. | 3 | 817 | %83,2 | AKP | %56,3 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 195 | %89,2 | AKP | %34,5 |
| Levent Mah. | 1 | 184 | %77,7 | AKP | %48,9 |
| Mezra Mah. | 1 | 273 | %96,3 | AKP | %44,9 |
| Muratlı Mah. | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %70,3 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 257 | %85,6 | AKP | %38,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 145 | %82,1 | CHP | %89,1 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 155 | %86,5 | YRP | %71,0 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 136 | %91,9 | CHP | %90,9 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 54 | %103,7 | YRP | %73,2 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 243 | %84,0 | AKP | %52,8 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 208 | %88,5 | CHP | %72,2 |
| Taşevler Mah. | 2 | 427 | %85,3 | YRP | %39,8 |
| Taşolar Mah. | 1 | 179 | %84,4 | YRP | %42,4 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 167 | %94,6 | YRP | %57,6 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 152 | %92,1 | AKP | %52,9 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 295 | %84,4 | CHP | %83,3 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 534 | %85,2 | AKP | %53,4 |
| Yukarıörükçü Mah. | 2 | 404 | %87,6 | YRP | %36,0 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 109 | %79,8 | CHP | %49,4 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 164 | %75,0 | AKP | %66,4 |
| Çevirme Mah. | 1 | 61 | %50,8 | CHP | %67,7 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 232 | %80,2 | AKP | %42,7 |
| Ören Mah. | 5 | 1.304 | %79,2 | CHP | %85,9 |
| İkinciler Mah. | 2 | 542 | %82,8 | CHP | %85,3 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 515 | %85,1 | AKP | %50,0 |