%40,8
YENİDEN REFAH birinci
42.749 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavşanlı ilçesinde Belediye başkanı oylamasında YENİDEN REFAH %40,8 ile birinci; 42.749 geçerli oy, katılım %81,3.
Kayıtlı seçmen 54.942 · Oy kullanan 44.648 (katılım %81,3) · Geçerli 42.749 · Geçersiz 1.899
Tavşanlı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| YRP | 17.432 | %40,8 |
| AKP | 11.872 | %27,8 |
| MHP | 8.934 | %20,9 |
| CHP | 1.707 | %4,0 |
| SAADET | 1.489 | %3,5 |
| İYİ | 355 | %0,8 |
| ZAFER | 265 | %0,6 |
| TİP | 220 | %0,5 |
| MİLLET | 193 | %0,5 |
| DEVA | 107 | %0,3 |
| DEM | 91 | %0,2 |
| BTP | 52 | %0,1 |
| HKP | 19 | %0,0 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,0 |
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.107 · Oy kullanan 1.984 (katılım %94,2) · Geçerli 1.914 · Geçersiz 70
Tavşanlı - Tepecik: seçilenler
- Veysel Tekin · YRP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.847 · Oy kullanan 3.595 (katılım %93,5) · Geçerli 3.382 · Geçersiz 213
Tavşanlı - Tunçbilek Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 2.050 | %60,6 |
| AKP | 1.114 | %32,9 |
| YRP | 93 | %2,8 |
| CHP | 75 | %2,2 |
| SAADET | 27 | %0,8 |
| İYİ | 23 | %0,7 |
Tavşanlı - Tunçbilek: seçilenler
- Mustafa Düzgün · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.546 · Oy kullanan 1.405 (katılım %90,9) · Geçerli 1.319 · Geçersiz 86
Tavşanlı - Kuruçay Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 652 | %49,4 |
| AKP | 610 | %46,3 |
| CHP | 24 | %1,8 |
| YRP | 21 | %1,6 |
| SAADET | 8 | %0,6 |
| İYİ | 4 | %0,3 |
Tavşanlı - Kuruçay: seçilenler
- Rengül Atıcı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.319 · Oy kullanan 1.214 (katılım %92,0) · Geçerli 1.146 · Geçersiz 68
Tavşanlı - Balıköy Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 570 | %49,7 |
| MHP | 506 | %44,2 |
| CHP | 33 | %2,9 |
| İYİ | 24 | %2,1 |
| SAADET | 7 | %0,6 |
| YRP | 6 | %0,5 |
Tavşanlı - Balıköy: seçilenler
- Hasan Yazkan · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tavşanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ada Mah. | 3 | 740 | %89,5 | YRP | %40,3 |
| Balıköy-Balıköy-Kadı Mah. | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %58,8 |
| Balıköy-Balıköy-Karaşehir Mah. | 1 | 79 | %93,7 | AKP | %49,3 |
| Balıköy-Balıköy-Kışla Mah. | 1 | 136 | %98,5 | MHP | %61,1 |
| Balıköy-Balıköy-Merkez Mah. | 3 | 716 | %88,4 | AKP | %50,9 |
| Balıköy-Balıköy-Çıvgalar Mah. | 1 | 204 | %97,1 | AKP | %60,0 |
| Balıköy-Soluganlar Mah. | 1 | 70 | %95,7 | MHP | %66,2 |
| Bağlık Mah. | 5 | 1.721 | %88,9 | MHP | %42,3 |
| Beyköy Mah. | 3 | 868 | %87,3 | YRP | %38,2 |
| Dağçeşme Mah. | 8 | 2.732 | %82,3 | YRP | %38,6 |
| Dedeler Mah. | 1 | 316 | %91,5 | MHP | %41,7 |
| Durak Mah. | 12 | 3.900 | %78,0 | YRP | %43,4 |
| Hanımçeşme Mah. | 15 | 4.972 | %85,0 | YRP | %44,6 |
| Karakova Mah. | 2 | 599 | %90,8 | YRP | %46,1 |
| Kavaklı Mah. | 7 | 2.184 | %80,5 | YRP | %41,2 |
| Kuruçay-Kuruçay-Güzelyurt Mah. | 1 | 348 | %91,7 | MHP | %52,6 |
| Kuruçay-Kuruçay-Kocapınar Mah. | 2 | 520 | %91,9 | MHP | %50,3 |
| Kuruçay-Kuruçay-Ören Mah. | 2 | 678 | %89,7 | AKP | %49,3 |
| Moymul Mah. | 20 | 6.502 | %79,2 | YRP | %43,6 |
| Subaşı Mah. | 8 | 2.698 | %82,5 | YRP | %39,5 |
| Tepecik-Tepecik-Aşağı Mah. | 2 | 556 | %95,0 | YRP | %43,1 |
| Tepecik-Tepecik-Orta Mah. | 3 | 870 | %94,3 | YRP | %42,2 |
| Tepecik-Tepecik-Yukarı Mah. | 2 | 681 | %93,4 | YRP | %42,3 |
| Tunçbilek-Gürağaç Cevizli Mah. | 2 | 674 | %95,6 | AKP | %47,6 |
| Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mah. | 2 | 528 | %93,6 | AKP | %50,4 |
| Tunçbilek-Tunçbilek Merkez Mah. | 3 | 959 | %93,1 | MHP | %80,4 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Demirbilek Mah. | 3 | 724 | %89,0 | MHP | %58,4 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Hamitabat Mah. | 1 | 354 | %97,5 | MHP | %64,9 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Işık Mah. | 1 | 206 | %93,2 | MHP | %50,8 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Köprübaşı Mah. | 1 | 347 | %96,3 | MHP | %62,5 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mah. | 1 | 55 | %89,1 | MHP | %46,3 |
| Ulucami Mah. | 18 | 5.924 | %76,8 | YRP | %36,8 |
| Yeni Mah. | 31 | 10.039 | %77,7 | YRP | %41,6 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 10 | 3.186 | %82,4 | YRP | %35,1 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 522 | %95,0 | YRP | %55,5 |
| Çırçırçeşme Mah. | 4 | 1.186 | %83,8 | YRP | %45,1 |
| Çukurköy Mah. | 7 | 2.349 | %84,7 | AKP | %38,6 |
| Ömerbey Mah. | 5 | 1.533 | %87,3 | YRP | %39,5 |
| İstasyon Mah. | 9 | 2.971 | %81,7 | YRP | %46,4 |