%33,7
AK PARTİ birinci
31.868 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kandıra ilçesinde Belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %33,7 ile birinci; 31.868 geçerli oy, katılım %86,5.
Kayıtlı seçmen 39.797 · Oy kullanan 34.424 (katılım %86,5) · Geçerli 31.868 · Geçersiz 2.556
Kandıra Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.745 | %33,7 |
| CHP | 3.516 | %11,0 |
| YRP | 3.311 | %10,4 |
| İYİ | 2.715 | %8,5 |
| SAADET | 601 | %1,9 |
| BTP | 373 | %1,2 |
| ZAFER | 234 | %0,7 |
| DEVA | 148 | %0,5 |
| DP | 100 | %0,3 |
| MEMLEKET | 82 | %0,3 |
| DSP | 65 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 50 | %0,2 |
| HKP | 37 | %0,1 |
| TKP | 31 | %0,1 |
Seçilenler
- Erol Ölmez · AKP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kandıra mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmethacılar Mah. | 1 | 248 | %96,0 | AKP | %46,3 |
| Akbal Mah. | 1 | 186 | %96,2 | AKP | %27,5 |
| Akdurak Mah. | 13 | 4.054 | %81,9 | AKP | %31,0 |
| Akıncı Mah. | 1 | 238 | %79,8 | AKP | %46,7 |
| Akçabeyli Mah. | 1 | 348 | %89,4 | AKP | %41,2 |
| Akçakese Mah. | 2 | 214 | %67,8 | AKP | %29,1 |
| Akçaova Mah. | 3 | 460 | %93,9 | AKP | %22,5 |
| Alaybey Mah. | 1 | 203 | %85,7 | AKP | %43,8 |
| Alefli Mah. | 1 | 126 | %99,2 | AKP | %24,2 |
| Antaplı Mah. | 1 | 181 | %89,5 | AKP | %67,6 |
| Avdan Mah. | 1 | 173 | %92,5 | AKP | %43,1 |
| Aydınlık Mah. | 8 | 2.673 | %81,9 | AKP | %27,8 |
| Ağaçağıl Mah. | 1 | 175 | %99,4 | AKP | %54,7 |
| Babaköy Mah. | 1 | 262 | %95,0 | AKP | %26,9 |
| Babalı Mah. | 2 | 643 | %80,6 | AKP | %35,3 |
| Balaban Mah. | 1 | 315 | %94,9 | AKP | %45,0 |
| Balcı Mah. | 1 | 271 | %95,6 | AKP | %23,9 |
| Ballar Mah. | 3 | 734 | %90,9 | YRP | %34,6 |
| Bağırganlı Mah. | 2 | 630 | %91,8 | AKP | %28,5 |
| Beyce Mah. | 2 | 219 | %100,5 | AKP | %54,4 |
| Beylerbeyi Mah. | 1 | 335 | %88,7 | AKP | %62,2 |
| Bolu Mah. | 1 | 342 | %93,9 | AKP | %47,2 |
| Bozburun Mah. | 2 | 288 | %94,1 | AKP | %20,2 |
| Cebeci Mah. | 2 | 568 | %79,9 | AKP | %32,3 |
| Dalca Mah. | 1 | 213 | %92,0 | AKP | %27,9 |
| Deliveli Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %35,2 |
| Doğancılı Mah. | 1 | 117 | %100,9 | AKP | %20,0 |
| Duraklı Mah. | 1 | 223 | %95,1 | AKP | %46,0 |
| Döngelli Mah. | 2 | 409 | %95,4 | AKP | %38,5 |
| Elmacık Mah. | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %36,9 |
| Esentepe Mah. | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %30,5 |
| Eğercili Mah. | 1 | 291 | %91,4 | AKP | %56,0 |
| Ferizli Mah. | 1 | 183 | %95,1 | AKP | %32,5 |
| Gebeşler Mah. | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %60,9 |
| Goncaaydın Mah. | 1 | 158 | %98,7 | AKP | %55,6 |
| Hacılar Mah. | 1 | 288 | %97,6 | AKP | %45,4 |
| Hacımazlı Mah. | 1 | 211 | %97,2 | AKP | %39,7 |
| Hacışeyh Mah. | 1 | 155 | %87,7 | AKP | %45,2 |
| Hediyeli Mah. | 1 | 304 | %92,1 | AKP | %25,5 |
| Hıdırlar Mah. | 1 | 103 | %100,0 | AKP | %35,1 |
| Hüdaverdiler Mah. | 1 | 99 | %85,9 | AKP | %31,7 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 159 | %100,0 | AKP | %40,1 |
| Kanatlar Mah. | 1 | 221 | %97,3 | AKP | %25,1 |
| Karaağaç Mah. | 4 | 1.214 | %90,6 | AKP | %52,7 |
| Karadivan Mah. | 1 | 180 | %99,4 | AKP | %49,7 |
| Karlı Mah. | 1 | 177 | %100,0 | AKP | %38,9 |
| Kaymaz Erikli Mah. | 1 | 172 | %98,8 | AKP | %38,4 |
| Kaymaz Mah. | 2 | 382 | %96,6 | AKP | %28,1 |
| Kefken Mah. | 5 | 1.448 | %82,7 | YRP | %41,3 |
| Kerpe Mah. | 2 | 428 | %85,5 | CHP | %22,1 |
| Kırkarmut Mah. | 2 | 342 | %94,7 | AKP | %25,7 |
| Kızılcapınar Mah. | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %31,4 |
| Kocakaymas Mah. | 10 | 1.802 | %47,1 | AKP | %31,9 |
| Kubuzcu Mah. | 2 | 242 | %93,0 | AKP | %42,3 |
| Kurtyeri Mah. | 4 | 648 | %89,5 | AKP | %31,1 |
| Lokmanlı Mah. | 1 | 165 | %101,2 | AKP | %29,5 |
| Mancarlar Mah. | 1 | 114 | %104,4 | AKP | %35,6 |
| Merkez Erikli Mah. | 2 | 384 | %93,0 | AKP | %34,4 |
| Mülküşehsuvar Mah. | 1 | 279 | %93,2 | AKP | %41,6 |
| Nasuhlar Mah. | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %47,1 |
| Orhan Mah. | 6 | 1.977 | %78,1 | AKP | %29,0 |
| Pelitpınarı Mah. | 2 | 247 | %100,8 | AKP | %33,9 |
| Pınardüzü Mah. | 1 | 283 | %90,5 | AKP | %64,6 |
| Pınarlı Mah. | 2 | 366 | %83,1 | AKP | %39,2 |
| Pirceler Mah. | 1 | 135 | %82,2 | AKP | %36,3 |
| Safalı Mah. | 2 | 407 | %94,1 | AKP | %39,4 |
| Sarıahmetler Mah. | 1 | 175 | %97,7 | AKP | %34,4 |
| Sarıcaali Mah. | 2 | 338 | %94,4 | AKP | %34,5 |
| Sarıgazi Mah. | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %29,3 |
| Sarnıçlar Mah. | 2 | 369 | %94,3 | AKP | %55,9 |
| Selametli Mah. | 1 | 184 | %94,6 | AKP | %28,3 |
| Selimköy Mah. | 1 | 141 | %98,6 | AKP | %26,4 |
| Sepetçi Mah. | 1 | 208 | %98,6 | AKP | %39,2 |
| Seyitaliler Mah. | 2 | 361 | %93,1 | AKP | %48,8 |
| Sucuali Mah. | 1 | 113 | %93,8 | AKP | %47,3 |
| Süllü Mah. | 1 | 153 | %92,2 | AKP | %23,3 |
| Sinanlıbilallı Mah. | 1 | 235 | %94,5 | AKP | %36,5 |
| Tatarahmet Mah. | 1 | 143 | %100,0 | AKP | %38,2 |
| Teksen Mah. | 2 | 378 | %93,4 | CHP | %53,6 |
| Terziler Mah. | 1 | 170 | %100,6 | AKP | %35,2 |
| Topluca Mah. | 3 | 381 | %89,2 | AKP | %22,8 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 436 | %86,9 | AKP | %41,8 |
| Yusufça Mah. | 1 | 350 | %91,4 | AKP | %38,1 |
| Çakırcaali Mah. | 1 | 285 | %96,1 | AKP | %32,5 |
| Çakmaklar Mah. | 1 | 124 | %96,0 | CHP | %27,7 |
| Çalca Mah. | 1 | 145 | %98,6 | AKP | %35,8 |
| Çalköy Mah. | 3 | 599 | %90,5 | İYİ | %22,2 |
| Çalyer Mah. | 1 | 131 | %97,7 | AKP | %56,0 |
| Çamkonak Mah. | 2 | 593 | %89,4 | AKP | %42,4 |
| Çarşı Mah. | 9 | 2.871 | %78,5 | AKP | %22,3 |
| Çerçili Mah. | 2 | 372 | %96,0 | AKP | %36,1 |
| Ömerli Mah. | 1 | 181 | %95,6 | AKP | %33,1 |
| Özbey Mah. | 1 | 298 | %96,0 | AKP | %23,5 |
| Üğümce Mah. | 2 | 264 | %94,3 | AKP | %48,7 |
| İncecik Mah. | 2 | 246 | %96,3 | AKP | %27,9 |
| Şerefsungur Mah. | 1 | 232 | %93,1 | AKP | %53,6 |