%47,2
CHP birinci
75.117 geçerli oy · katılım %79,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lüleburgaz ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %47,2 ile birinci; 75.117 geçerli oy, katılım %79,1.
Kayıtlı seçmen 98.459 · Oy kullanan 77.827 (katılım %79,1) · Geçerli 75.117 · Geçersiz 2.710
Lüleburgaz Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 35.486 | %47,2 |
| AKP | 16.990 | %22,6 |
| MHP | 1.801 | %2,4 |
| İYİ | 1.727 | %2,3 |
| BTP | 1.070 | %1,4 |
| ZAFER | 943 | %1,3 |
| YRP | 483 | %0,6 |
| MEMLEKET | 268 | %0,4 |
| SAADET | 254 | %0,3 |
| DEVA | 209 | %0,3 |
| DSP | 124 | %0,2 |
| BBP | 93 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 89 | %0,1 |
| HKP | 62 | %0,1 |
| MİLLET | 39 | %0,1 |
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.402 · Oy kullanan 2.252 (katılım %93,8) · Geçerli 2.165 · Geçersiz 87
Lüleburgaz - Evrensekiz Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.170 | %54,0 |
| AKP | 967 | %44,7 |
| MHP | 16 | %0,7 |
| YRP | 6 | %0,3 |
| BBP | 3 | %0,1 |
| SAADET | 3 | %0,1 |
Lüleburgaz - Evrensekiz: seçilenler
- Birol Özbay · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıTabloyu göster
Kayıtlı seçmen 3.110 · Oy kullanan 2.818 (katılım %90,6) · Geçerli 2.661 · Geçersiz 157
Lüleburgaz - Ahmetbey Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 1.602 | %60,2 |
| AKP | 1.026 | %38,6 |
| MHP | 23 | %0,9 |
| YRP | 5 | %0,2 |
| BBP | 4 | %0,2 |
| SAADET | 1 | %0,0 |
Lüleburgaz - Ahmetbey: seçilenler
- Mustafa Altıntaş · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıLüleburgaz - Büyükkarıştıran
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 4.950 · Oy kullanan 4.480 (katılım %90,5) · Geçerli 4.377 · Geçersiz 103
Lüleburgaz - Büyükkarıştıran Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DSP | 2.059 | %47,0 |
| CHP | 2.057 | %47,0 |
| AKP | 205 | %4,7 |
| MHP | 30 | %0,7 |
| YRP | 18 | %0,4 |
| SAADET | 8 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lüleburgaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 8 Kasım Mah. | 24 | 7.756 | %79,2 | CHP | %46,1 |
| Ahmetbey-Dere Mah. | 2 | 705 | %90,9 | CHP | %56,0 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mah. | 6 | 1.759 | %89,5 | CHP | %68,9 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mah. | 2 | 646 | %93,2 | AKP | %55,8 |
| Atatürk Mah. | 22 | 7.561 | %80,2 | CHP | %49,6 |
| Barış Mah. | 10 | 3.173 | %74,4 | AKP | %37,0 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mah. | 6 | 2.019 | %90,2 | CHP | %49,2 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mah. | 1 | 310 | %95,8 | DSP | %55,8 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mah. | 3 | 746 | %90,2 | DSP | %48,9 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mah. | 6 | 1.875 | %90,0 | DSP | %47,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.864 | %76,6 | CHP | %46,8 |
| Dere Mah. | 5 | 1.461 | %79,5 | CHP | %43,1 |
| Durak Mah. | 7 | 2.283 | %81,9 | CHP | %48,4 |
| Evrensekiz-Fatih Mah. | 3 | 793 | %94,8 | CHP | %54,2 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mah. | 3 | 838 | %92,5 | CHP | %53,1 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mah. | 3 | 771 | %94,0 | CHP | %54,9 |
| Gençlik Mah. | 16 | 5.231 | %81,6 | CHP | %48,2 |
| Gündoğu Mah. | 15 | 5.195 | %77,0 | CHP | %38,1 |
| Güneş Mah. | 13 | 4.438 | %76,6 | CHP | %37,4 |
| Hürriyet Mah. | 19 | 5.869 | %81,2 | CHP | %50,5 |
| Kocasinan Mah. | 16 | 5.265 | %77,7 | CHP | %49,8 |
| Kurtuluş Mah. | 19 | 6.553 | %78,9 | CHP | %52,3 |
| Sarımsaklı Mah. | 1 | 16 | %118,8 | AKP | %31,6 |
| Sevgi Mah. | 5 | 1.560 | %82,8 | CHP | %50,2 |
| Siteler Mah. | 18 | 6.146 | %81,1 | CHP | %52,2 |
| Yeni Mah. | 13 | 4.034 | %76,6 | CHP | %51,4 |
| Yıldırım Mah. | 12 | 3.880 | %76,8 | CHP | %43,6 |
| Yıldız Mah. | 19 | 6.404 | %80,5 | CHP | %50,6 |
| Yılmaz Mah. | 8 | 2.553 | %80,5 | CHP | %46,7 |
| Zafer Mah. | 15 | 5.139 | %80,0 | CHP | %45,9 |
| Özerler Mah. | 6 | 1.847 | %73,5 | AKP | %52,2 |
| İnönü Mah. | 15 | 4.990 | %78,7 | CHP | %51,9 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.241 | %79,5 | CHP | %47,9 |