%42,0
CHP birinci
55.907 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kilis Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %42,0 ile birinci; 55.907 geçerli oy, katılım %78,9.
Kayıtlı seçmen 74.232 · Oy kullanan 58.537 (katılım %78,9) · Geçerli 55.907 · Geçersiz 2.630
Kilis Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 23.467 | %42,0 |
| AKP | 15.250 | %27,3 |
| MHP | 13.274 | %23,7 |
| YRP | 1.259 | %2,3 |
| İYİ | 685 | %1,2 |
| ZAFER | 553 | %1,0 |
| BTP | 279 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 265 | %0,5 |
| SAADET | 233 | %0,4 |
| DEVA | 179 | %0,3 |
| DEM | 135 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 70 | %0,1 |
| ANAP | 37 | %0,1 |
| HKP | 31 | %0,1 |
| MİLLET | 26 | %0,1 |
| VATAN | 25 | %0,0 |
| DSP | 23 | %0,0 |
| HAK-PAR | 22 | %0,0 |
| TKH | 18 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kilis Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdioymağı Mah. | 1 | 168 | %79,2 | AKP | %37,6 |
| Akpınar Mah. | 1 | 208 | %82,7 | CHP | %34,2 |
| Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mah. | 13 | 4.439 | %78,9 | CHP | %43,4 |
| Altınüzüm Mah. | 1 | 337 | %85,8 | AKP | %41,4 |
| Aslan Mah. | 1 | 133 | %82,7 | AKP | %34,6 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.298 | %73,0 | CHP | %43,6 |
| Aşıt Mah. | 2 | 548 | %77,0 | AKP | %40,6 |
| Barış Mah. | 3 | 960 | %85,7 | CHP | %40,0 |
| Bölük Mah. | 1 | 260 | %88,5 | CHP | %43,4 |
| Büyükkütah Mah. | 1 | 149 | %75,8 | CHP | %35,2 |
| Bilali Habeş Mah. | 4 | 1.220 | %86,0 | CHP | %40,9 |
| Canpolat Paşa Mah. | 1 | 117 | %74,4 | CHP | %47,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 160 | %101,9 | MHP | %38,4 |
| Demirciler Mah. | 2 | 562 | %76,5 | CHP | %37,0 |
| Deveciler Mah. | 2 | 372 | %85,2 | CHP | %41,9 |
| Doğan Güreş Paşa Mah. | 7 | 2.412 | %78,7 | CHP | %44,1 |
| Ebulüle Mah. | 4 | 1.350 | %71,0 | CHP | %43,8 |
| Ekrem Çetin Mah. | 29 | 9.818 | %73,4 | CHP | %44,5 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 3 | 984 | %91,0 | CHP | %40,4 |
| Gaziler Mah. | 1 | 196 | %79,1 | AKP | %37,0 |
| Hacı Gümüş Mah. | 1 | 91 | %89,0 | MHP | %41,1 |
| Hacı İlyas Mah. | 1 | 62 | %103,2 | CHP | %43,1 |
| Hakverdi Mah. | 1 | 214 | %86,0 | CHP | %43,6 |
| Hasan Kamil Demirbaş Mah. | 2 | 582 | %84,4 | CHP | %37,6 |
| Helvacıoğlu Mah. | 5 | 1.471 | %85,1 | AKP | %41,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 609 | %85,1 | CHP | %42,5 |
| Hindioğlu Mah. | 1 | 194 | %85,1 | CHP | %40,1 |
| Kanuni Sultan Süleyman Mah. | 3 | 943 | %88,3 | CHP | %42,8 |
| Karaali Mah. | 1 | 298 | %82,2 | CHP | %49,3 |
| Kartalbey Mah. | 2 | 618 | %83,0 | CHP | %45,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | 13 | 4.429 | %79,1 | CHP | %40,7 |
| Ketenciler Mah. | 1 | 170 | %86,5 | AKP | %31,9 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 681 | %84,4 | CHP | %43,1 |
| Mehmet Abdi Bulut Mah. | 1 | 204 | %77,0 | CHP | %44,0 |
| Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mah. | 17 | 5.782 | %75,7 | CHP | %47,0 |
| Mehmet Sanlı Mah. | 9 | 2.894 | %68,5 | CHP | %43,3 |
| Mercidabık Mah. | 1 | 339 | %86,7 | AKP | %37,8 |
| Meşetlik Mah. | 1 | 157 | %83,4 | CHP | %34,4 |
| Mıhali Mah. | 1 | 191 | %93,7 | AKP | %40,5 |
| Muallim Rıfat Bilge Mah. | 2 | 580 | %82,8 | CHP | %43,2 |
| Mullahamit Mah. | 1 | 239 | %84,9 | MHP | %36,1 |
| Mücahitler Mah. | 3 | 872 | %88,4 | CHP | %33,2 |
| Müslümanbey Mah. | 2 | 468 | %83,6 | CHP | %38,7 |
| Nacaroğlu Mah. | 1 | 168 | %93,5 | CHP | %41,7 |
| Namık Kemal Mah. | 2 | 660 | %81,4 | CHP | %41,3 |
| Namık Ünler Paşa Mah. | 3 | 789 | %87,0 | CHP | %38,7 |
| Necmettin Erbakan Mah. | 14 | 4.806 | %74,2 | CHP | %45,3 |
| Nedim Ökmen Mah. | 3 | 1.046 | %80,4 | CHP | %37,8 |
| Nurettin Mah. | 1 | 78 | %102,6 | MHP | %46,6 |
| Okçular Mah. | 1 | 321 | %84,1 | CHP | %44,7 |
| Osman Gazi Mah. | 1 | 349 | %82,0 | AKP | %35,2 |
| Oylum Mah. | 1 | 357 | %91,6 | CHP | %42,2 |
| Polat Paşa Mah. | 3 | 709 | %83,9 | CHP | %35,9 |
| Saraç Mehmet Çavuş Mah. | 3 | 817 | %81,4 | CHP | %40,5 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 142 | %88,7 | CHP | %46,7 |
| Tekye Mah. | 1 | 143 | %86,0 | CHP | %42,4 |
| Tırıklı Mah. | 1 | 125 | %92,8 | CHP | %33,0 |
| Tosyalı Mah. | 2 | 558 | %77,6 | CHP | %41,9 |
| Vaiz Mah. | 1 | 244 | %93,4 | CHP | %40,6 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 3 | 804 | %82,0 | MHP | %33,1 |
| Yaşar Aktürk Mah. | 10 | 3.462 | %78,3 | CHP | %44,8 |
| Yedi Aralık Mah. | 2 | 554 | %77,6 | CHP | %43,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 206 | %87,4 | CHP | %42,3 |
| Zeytinli Mah. | 1 | 268 | %84,7 | CHP | %39,5 |
| Çaylak Mah. | 1 | 178 | %92,1 | CHP | %41,7 |
| Öncü Pınar Mah. | 3 | 820 | %77,1 | AKP | %45,3 |
| İnnaplı Kütah Mah. | 1 | 181 | %82,3 | CHP | %43,2 |
| İslambey Mah. | 1 | 224 | %79,9 | CHP | %43,4 |
| İsmet Paşa Mah. | 7 | 2.326 | %82,0 | CHP | %45,8 |
| Şehit Sakıp Mah. | 3 | 730 | %78,2 | CHP | %46,5 |
| Şehitler Mah. | 1 | 282 | %86,9 | CHP | %48,1 |
| Şıh Abdullah Mah. | 2 | 593 | %83,8 | CHP | %44,3 |
| Şıh Ahmet Mah. | 1 | 224 | %83,0 | MHP | %34,5 |
| Şıh Mehmet Mah. | 5 | 1.753 | %81,2 | CHP | %40,2 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 117 | %90,6 | AKP | %31,3 |
| Şörhabil Mah. | 2 | 419 | %81,4 | AKP | %38,8 |