%49,2
MHP birinci
91.574 geçerli oy · katılım %78,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaman Merkez ilçesinde Belediye başkanı oylamasında MHP %49,2 ile birinci; 91.574 geçerli oy, katılım %78,5.
Kayıtlı seçmen 121.678 · Oy kullanan 95.568 (katılım %78,5) · Geçerli 91.574 · Geçersiz 3.994
Karaman Merkez Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 45.095 | %49,2 |
| AKP | 22.023 | %24,1 |
| CHP | 16.502 | %18,0 |
| YRP | 3.530 | %3,9 |
| SAADET | 1.183 | %1,3 |
| ZAFER | 1.113 | %1,2 |
| İYİ | 1.019 | %1,1 |
| BTP | 224 | %0,2 |
| MİLLET | 209 | %0,2 |
| DEM | 164 | %0,2 |
| DEVA | 143 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 101 | %0,1 |
| TKP | 69 | %0,1 |
| HKP | 44 | %0,1 |
| DSP | 40 | %0,0 |
| HAK-PAR | 29 | %0,0 |
| TKH | 19 | %0,0 |
Seçilenler
- Savaş Kalaycı · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıKaraman Merkez - Akçaşehir
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 2.044 · Oy kullanan 1.965 (katılım %96,1) · Geçerli 1.874 · Geçersiz 91
Karaman Merkez - Akçaşehir Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 981 | %52,4 |
| AKP | 837 | %44,7 |
| MHP | 22 | %1,2 |
| İYİ | 12 | %0,6 |
| YRP | 12 | %0,6 |
| ZAFER | 6 | %0,3 |
| SAADET | 4 | %0,2 |
Karaman Merkez - Akçaşehir: seçilenler
- Soner Yeşildaş · CHP
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıKaraman Merkez - Sudurağı
Tabloyu göster
Kayıtlı seçmen 1.890 · Oy kullanan 1.750 (katılım %92,6) · Geçerli 1.686 · Geçersiz 64
Karaman Merkez - Sudurağı Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 896 | %53,1 |
| AKP | 744 | %44,1 |
| CHP | 27 | %1,6 |
| YRP | 11 | %0,7 |
| İYİ | 6 | %0,4 |
| SAADET | 2 | %0,1 |
Karaman Merkez - Sudurağı: seçilenler
- Mustafa Gül · MHP (Cumhur İttifakı)
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaman Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abbas Mah. | 6 | 1.766 | %76,5 | MHP | %49,5 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 8 | 2.728 | %83,9 | MHP | %50,8 |
| Ahiosman Mah. | 2 | 680 | %72,9 | MHP | %48,7 |
| Akçaşehir-Atatürk Mah. | 2 | 687 | %92,6 | CHP | %49,8 |
| Akçaşehir-Fatih Mah. | 2 | 380 | %97,1 | CHP | %59,7 |
| Akçaşehir-Gazi Mah. | 2 | 592 | %97,5 | CHP | %56,3 |
| Akçaşehir-Hürriyet Mah. | 2 | 385 | %99,5 | AKP | %53,6 |
| Alacasuluk Mah. | 11 | 3.822 | %74,9 | MHP | %46,8 |
| Alişahane Mah. | 8 | 2.695 | %75,5 | MHP | %47,6 |
| Atatürk Mah. | 2 | 510 | %89,6 | MHP | %64,9 |
| Bahçelievler Mah. | 4 | 1.076 | %74,5 | MHP | %54,4 |
| Başakşehir Mah. | 7 | 2.159 | %80,9 | MHP | %53,8 |
| Beyazkent Mah. | 9 | 2.957 | %85,5 | MHP | %53,2 |
| Cedit Mah. | 8 | 2.545 | %75,6 | MHP | %46,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 2.925 | %79,7 | MHP | %45,6 |
| Elmaşehir Mah. | 7 | 2.275 | %80,0 | MHP | %51,6 |
| Fatih Mah. | 3 | 802 | %85,7 | MHP | %52,8 |
| Fenari Mah. | 3 | 794 | %75,9 | MHP | %51,1 |
| Gazidükkan Mah. | 7 | 2.207 | %77,5 | MHP | %47,2 |
| Gevher Hatun Mah. | 18 | 6.119 | %78,5 | MHP | %51,5 |
| Hacıcelal Mah. | 9 | 2.858 | %78,8 | MHP | %45,8 |
| Hamidiye Mah. | 4 | 1.390 | %75,3 | MHP | %45,1 |
| Hürriyet Mah. | 14 | 4.681 | %81,2 | MHP | %52,7 |
| Hisar Mah. | 6 | 1.939 | %76,2 | MHP | %45,1 |
| Karamanoğlu Mehmet Bey Mah. | 7 | 2.440 | %76,5 | MHP | %49,6 |
| Kazım Karabekir Paşa Mah. | 7 | 2.229 | %74,9 | MHP | %48,7 |
| Kırbağı Mah. | 2 | 708 | %72,2 | MHP | %51,9 |
| Koçakdede Mah. | 3 | 1.031 | %75,7 | MHP | %50,1 |
| Külhan Mah. | 5 | 1.558 | %73,6 | MHP | %47,1 |
| Kirişçi Mah. | 5 | 1.486 | %78,3 | MHP | %46,1 |
| Larende Mah. | 9 | 2.945 | %78,4 | MHP | %49,4 |
| Mahmudiye Mah. | 12 | 3.980 | %79,8 | MHP | %47,0 |
| Mansurdede Mah. | 3 | 857 | %79,4 | MHP | %47,1 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 6 | 2.090 | %83,7 | MHP | %49,6 |
| Mümine Hatun Mah. | 14 | 4.656 | %82,0 | MHP | %52,8 |
| Nefise Sultan Mah. | 6 | 1.898 | %79,9 | MHP | %47,1 |
| Osmangazi Mah. | 4 | 1.205 | %69,6 | MHP | %47,5 |
| Pirireis Mah. | 11 | 3.723 | %76,4 | MHP | %46,8 |
| Rauf Denktaş Mah. | 5 | 1.589 | %77,5 | MHP | %46,5 |
| Sakabaşı Mah. | 1 | 321 | %80,4 | MHP | %53,0 |
| Sekiçeşme Mah. | 2 | 664 | %77,9 | MHP | %47,4 |
| Sudurağı-Bahçelievler Mah. | 3 | 940 | %92,3 | MHP | %52,2 |
| Sudurağı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 606 | %92,2 | MHP | %51,9 |
| Sudurağı-Ketenci Mah. | 1 | 344 | %93,9 | MHP | %57,6 |
| Sümer Mah. | 8 | 2.699 | %78,8 | MHP | %46,5 |
| Siyahser Mah. | 4 | 1.196 | %82,9 | MHP | %53,7 |
| Tabduk Emre Mah. | 9 | 2.770 | %72,5 | MHP | %51,2 |
| Tahsin Ünal Mah. | 1 | 219 | %78,1 | MHP | %42,9 |
| Topucak Mah. | 3 | 981 | %77,3 | MHP | %53,3 |
| Urgan Mah. | 4 | 1.396 | %82,1 | MHP | %49,7 |
| Valide Sultan Mah. | 10 | 3.338 | %78,7 | MHP | %45,8 |
| Yenimahalle Mah. | 4 | 1.146 | %78,9 | MHP | %64,4 |
| Yenişehir Mah. | 5 | 1.590 | %82,7 | MHP | %46,1 |
| Yeşilada Mah. | 4 | 1.341 | %77,6 | MHP | %48,0 |
| Yunus Emre Mah. | 13 | 4.315 | %80,9 | MHP | %53,4 |
| Yunuskent Mah. | 5 | 1.735 | %77,2 | MHP | %46,0 |
| Zembilli Ali Efendi Mah. | 10 | 3.495 | %76,4 | MHP | %44,5 |
| Ziya Gökalp Mah. | 6 | 1.853 | %76,1 | MHP | %40,9 |
| Çeltek Mah. | 13 | 4.311 | %78,7 | MHP | %50,3 |
| Üniversite Mah. | 6 | 1.978 | %79,7 | MHP | %48,9 |
| İbrahim Hakkı Konyalı Mah. | 6 | 1.914 | %80,8 | MHP | %54,2 |
| İmaret Mah. | 5 | 1.582 | %73,8 | MHP | %45,4 |
| Şeyh Edebali Mah. | 5 | 1.592 | %86,2 | MHP | %52,0 |
| Şeyh Şamil Mah. | 6 | 1.919 | %74,3 | MHP | %45,2 |