%37,2
CHP birinci
62.104 geçerli oy · katılım %71,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elbistan ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %37,2 ile birinci; 62.104 geçerli oy, katılım %71,7.
Kayıtlı seçmen 92.016 · Oy kullanan 66.000 (katılım %71,7) · Geçerli 62.104 · Geçersiz 3.896
Elbistan Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 23.083 | %37,2 |
| AKP | 21.578 | %34,7 |
| YRP | 6.234 | %10,0 |
| İYİ | 999 | %1,6 |
| BTP | 741 | %1,2 |
| SAADET | 562 | %0,9 |
| ZAFER | 417 | %0,7 |
| HÜDA PAR | 261 | %0,4 |
| DEVA | 256 | %0,4 |
| MİLLİ YOL | 237 | %0,4 |
| DEM | 221 | %0,4 |
| MEMLEKET | 186 | %0,3 |
| HKP | 80 | %0,1 |
| TİP | 69 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elbistan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarca Mah. | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %58,3 |
| Akbayır Mah. | 3 | 803 | %84,7 | AKP | %46,3 |
| Aksakal Mah. | 1 | 89 | %41,6 | CHP | %94,3 |
| Akören Mah. | 2 | 416 | %85,8 | AKP | %40,8 |
| Alembey Mah. | 2 | 598 | %91,0 | AKP | %38,3 |
| Alkayaoğlu Mah. | 1 | 63 | %76,2 | AKP | %26,1 |
| Armutalan Mah. | 1 | 49 | %51,0 | CHP | %56,0 |
| Atmalıkaşanlı Mah. | 1 | 169 | %84,6 | CHP | %84,1 |
| Ağlıca Mah. | 1 | 188 | %94,7 | CHP | %39,8 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 1.984 | %75,2 | AKP | %40,9 |
| Bakış Mah. | 4 | 559 | %44,5 | CHP | %94,6 |
| Balıkçıl Mah. | 1 | 292 | %90,1 | AKP | %47,3 |
| Battalgazi Mah. | 21 | 6.803 | %71,7 | AKP | %38,6 |
| Beyyurdu Mah. | 1 | 123 | %87,8 | CHP | %59,4 |
| Beştepe Mah. | 1 | 40 | %60,0 | CHP | %70,8 |
| Büyükyapalak Mah. | 5 | 1.426 | %87,0 | AKP | %40,5 |
| Ceyhan Mah. | 5 | 1.516 | %56,4 | CHP | %57,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.834 | %63,1 | CHP | %52,4 |
| Demircilik Mah. | 3 | 921 | %58,3 | CHP | %98,5 |
| Dervişçimli Mah. | 1 | 24 | %79,2 | CHP | %89,5 |
| Doğan Mah. | 3 | 787 | %89,7 | AKP | %37,4 |
| Eldelek Mah. | 1 | 238 | %95,4 | CHP | %47,6 |
| Elmalı Mah. | 1 | 104 | %87,5 | CHP | %65,1 |
| Esentepe Mah. | 12 | 3.884 | %73,8 | AKP | %39,2 |
| Evcihüyük Mah. | 1 | 244 | %85,3 | AKP | %45,4 |
| Fakıoğlu Mah. | 1 | 88 | %59,1 | AKP | %43,2 |
| Geçit Mah. | 2 | 621 | %88,9 | AKP | %18,2 |
| Gökçek Mah. | 1 | 319 | %87,2 | AKP | %42,4 |
| Güblüce Mah. | 1 | 183 | %96,7 | CHP | %37,2 |
| Gücük Mah. | 1 | 162 | %56,2 | CHP | %83,3 |
| Gümüşdöven Mah. | 1 | 155 | %73,6 | CHP | %84,1 |
| Günaltı Mah. | 1 | 94 | %24,5 | CHP | %65,2 |
| Gündere Mah. | 1 | 292 | %92,8 | AKP | %52,1 |
| Güneşli Mah. | 9 | 2.894 | %62,1 | AKP | %39,3 |
| Güvercinlik Mah. | 1 | 348 | %97,7 | CHP | %41,2 |
| Hacıhasanlı Mah. | 1 | 129 | %86,1 | CHP | %96,3 |
| Hasanalili Mah. | 1 | 47 | %74,5 | CHP | %87,9 |
| Hasankendi Mah. | 1 | 331 | %90,0 | CHP | %41,6 |
| Horhor Mah. | 1 | 42 | %71,4 | CHP | %89,7 |
| Izgın Mah. | 4 | 1.225 | %86,8 | AKP | %41,7 |
| Kalaycık Mah. | 1 | 111 | %70,3 | CHP | %59,7 |
| Kalealtı Mah. | 2 | 589 | %88,8 | AKP | %39,7 |
| Kangal Mah. | 1 | 79 | %83,5 | CHP | %51,6 |
| Kantarma Mah. | 1 | 49 | %51,0 | CHP | %92,0 |
| Karaelbistan Mah. | 14 | 4.346 | %79,7 | AKP | %49,5 |
| Karahasanuşağı Mah. | 2 | 430 | %64,0 | CHP | %52,7 |
| Karahüyük Mah. | 1 | 339 | %88,8 | CHP | %45,3 |
| Karamağara Mah. | 1 | 171 | %86,0 | AKP | %53,1 |
| Kavaktepe Mah. | 1 | 92 | %83,7 | AKP | %40,9 |
| Kayageçit Mah. | 1 | 81 | %75,3 | AKP | %77,1 |
| Keçemağara Mah. | 1 | 162 | %66,7 | AKP | %51,9 |
| Kızılcaoba Mah. | 25 | 8.214 | %64,5 | CHP | %37,7 |
| Kışla Mah. | 1 | 329 | %84,2 | CHP | %40,5 |
| Köprübaşı Mah. | 6 | 1.948 | %75,1 | AKP | %39,9 |
| Körücek Mah. | 1 | 73 | %84,9 | CHP | %90,3 |
| Köseyahya Mah. | 1 | 71 | %66,2 | CHP | %82,9 |
| Köşk Mah. | 1 | 69 | %89,9 | CHP | %86,9 |
| Kümbet Mah. | 11 | 3.631 | %60,1 | CHP | %46,7 |
| Küçükyapalak Mah. | 1 | 227 | %70,9 | CHP | %91,1 |
| Orhangazi Mah. | 9 | 2.898 | %71,6 | AKP | %40,4 |
| Ovacık Mah. | 1 | 141 | %78,7 | CHP | %77,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 13 | 4.274 | %70,8 | CHP | %38,8 |
| Sarıyatak Mah. | 1 | 61 | %67,2 | CHP | %92,7 |
| Sevdilli Mah. | 1 | 291 | %71,8 | CHP | %81,6 |
| Söğütlü Mah. | 3 | 1.007 | %79,3 | AKP | %34,9 |
| Sünnet Mah. | 1 | 20 | %55,0 | CHP | %80,0 |
| Tapkıran Mah. | 1 | 172 | %77,3 | CHP | %79,5 |
| Tapkırankale Mah. | 1 | 183 | %68,3 | CHP | %76,5 |
| Taşburun Mah. | 2 | 600 | %93,8 | AKP | %44,0 |
| Tepebaşı (GÜCÜK) Mah. | 1 | 88 | %37,5 | CHP | %90,6 |
| Tepebaşı Mah. | 9 | 2.967 | %77,1 | AKP | %37,9 |
| Topallı Mah. | 1 | 79 | %94,9 | CHP | %93,0 |
| Toprakhisar Mah. | 1 | 58 | %44,8 | CHP | %84,6 |
| Türkören Mah. | 2 | 374 | %71,9 | CHP | %45,4 |
| Uncular Mah. | 1 | 256 | %80,1 | AKP | %46,2 |
| Uzunpınar Mah. | 1 | 42 | %59,5 | CHP | %50,0 |
| Yalak Mah. | 1 | 33 | %78,8 | CHP | %73,1 |
| Yalıntaş Mah. | 1 | 120 | %75,0 | CHP | %83,3 |
| Yapılı Mah. | 1 | 50 | %44,0 | CHP | %94,7 |
| Yapılıpınar Mah. | 1 | 16 | %87,5 | CHP | %85,7 |
| Yapraklı Mah. | 3 | 810 | %91,5 | AKP | %37,9 |
| Yeşilyurt Mah. | 24 | 8.297 | %70,3 | CHP | %36,9 |
| Yoğunsöğüt Mah. | 1 | 104 | %80,8 | CHP | %90,5 |
| Yunus Emre Mah. | 22 | 7.401 | %62,5 | CHP | %41,8 |
| Çalış Mah. | 2 | 436 | %93,6 | AKP | %44,4 |
| Çatova Mah. | 3 | 1.047 | %84,7 | AKP | %47,2 |
| Çıtlık Mah. | 1 | 94 | %77,7 | CHP | %91,7 |
| Çiçek Mah. | 7 | 2.163 | %81,0 | AKP | %45,3 |
| Özbek Mah. | 1 | 26 | %73,1 | CHP | %89,5 |
| Özcanlı Mah. | 1 | 78 | %42,3 | CHP | %90,9 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 171 | %66,7 | CHP | %46,7 |
| İncecik Mah. | 1 | 240 | %60,8 | AKP | %49,3 |
| İğde Mah. | 5 | 1.271 | %85,0 | CHP | %48,5 |