%53,2
CHP birinci
118.535 geçerli oy · katılım %80,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silivri ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %53,2 ile birinci; 118.535 geçerli oy, katılım %80,1.
Kayıtlı seçmen 153.907 · Oy kullanan 123.232 (katılım %80,1) · Geçerli 118.535 · Geçersiz 4.697
Silivri Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 63.065 | %53,2 |
| MHP | 47.225 | %39,8 |
| İYİ | 1.791 | %1,5 |
| YRP | 1.665 | %1,4 |
| ZAFER | 1.087 | %0,9 |
| SAADET | 476 | %0,4 |
| BBP | 357 | %0,3 |
| AB | 343 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 318 | %0,3 |
| BTP | 274 | %0,2 |
| TİP | 244 | %0,2 |
| DP | 190 | %0,2 |
| MEMLEKET | 188 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 170 | %0,1 |
| DEVA | 144 | %0,1 |
| VATAN | 105 | %0,1 |
| MİLLET | 91 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silivri mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akören Mah. | 4 | 1.252 | %90,4 | CHP | %63,8 |
| Alibey Mah. | 41 | 13.949 | %82,3 | CHP | %56,1 |
| Alipaşa Mah. | 3 | 799 | %91,0 | CHP | %55,8 |
| Bekirli Mah. | 1 | 204 | %92,7 | CHP | %69,9 |
| Beyciler Mah. | 4 | 1.192 | %90,7 | CHP | %66,3 |
| Büyük Kılıçlı Mah. | 3 | 1.024 | %89,6 | CHP | %55,0 |
| Büyük Sinekli Mah. | 2 | 396 | %95,2 | CHP | %63,9 |
| Büyük Çavuşlu Mah. | 8 | 2.575 | %85,5 | CHP | %62,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 20 | 6.856 | %80,6 | CHP | %50,4 |
| Danamandıra Mah. | 3 | 941 | %94,9 | CHP | %63,1 |
| Değirmenköy Fevzipaşa Mah. | 8 | 2.709 | %85,8 | CHP | %54,8 |
| Değirmenköy İsmetpaşa Mah. | 8 | 2.612 | %87,2 | CHP | %56,9 |
| Fatih Mah. | 16 | 5.280 | %82,2 | CHP | %56,5 |
| Fener Mah. | 4 | 1.246 | %86,5 | CHP | %58,3 |
| Gazitepe Mah. | 3 | 989 | %88,6 | CHP | %70,4 |
| Gümüşyaka Mah. | 22 | 7.360 | %80,4 | CHP | %50,4 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.186 | %92,7 | CHP | %62,1 |
| Kavaklı Hürriyet Mah. | 4 | 1.367 | %85,1 | CHP | %58,6 |
| Kavaklı İstiklal Mah. | 5 | 1.576 | %88,2 | CHP | %59,3 |
| Kurfallı Mah. | 2 | 499 | %95,0 | CHP | %50,8 |
| Küçük Kılıçlı Mah. | 1 | 277 | %83,4 | CHP | %64,1 |
| Küçük Sinekli Mah. | 1 | 129 | %93,0 | CHP | %63,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 59 | 19.780 | %78,4 | CHP | %49,5 |
| Ortaköy Mah. | 9 | 3.085 | %82,6 | CHP | %54,4 |
| Piri Mehmet Paşa Mah. | 19 | 6.344 | %80,1 | CHP | %59,4 |
| Sayalar Mah. | 3 | 808 | %92,6 | CHP | %70,5 |
| Selimpaşa Mah. | 52 | 17.573 | %80,7 | CHP | %46,8 |
| Semizkumlar Mah. | 41 | 8.167 | %39,8 | CHP | %54,7 |
| Seymen Mah. | 3 | 901 | %89,7 | CHP | %65,2 |
| Yeni Mah. | 96 | 32.379 | %82,3 | CHP | %50,3 |
| Yolçatı Mah. | 1 | 316 | %90,8 | CHP | %51,3 |
| Çanta Balaban Mah. | 10 | 3.299 | %81,5 | CHP | %57,7 |
| Çanta Sancaktepe Mah. | 14 | 4.678 | %79,8 | CHP | %50,4 |
| Çayırdere Mah. | 4 | 1.266 | %89,0 | CHP | %74,8 |
| Çeltik Mah. | 3 | 893 | %89,9 | CHP | %54,5 |