Sarıyer · Belediye başkanı
%51,7
CHP birinci
202.728 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıyer ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %51,7 ile birinci; 202.728 geçerli oy, katılım %80,5.
Sarıyer
Kayıtlı seçmen 259.165 · Oy kullanan 208.510 (katılım %80,5) · Geçerli 202.728 · Geçersiz 5.782
Seçilenler
- Mustafa Oktay Aksu · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ayazağa Mah. | 75 | 25.924 | %77,2 | AKP | %47,4 |
| Bahçeköy Kemer Mah. | 5 | 1.715 | %86,0 | AKP | %46,5 |
| Bahçeköy Merkez Mah. | 9 | 2.835 | %84,9 | CHP | %46,1 |
| Bahçeköy Yeni Mah. | 11 | 3.830 | %83,2 | CHP | %42,8 |
| Baltalimanı Mah. | 12 | 4.031 | %81,9 | CHP | %53,4 |
| Büyükdere Mah. | 21 | 6.919 | %80,5 | CHP | %55,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 26 | 8.383 | %83,2 | AKP | %44,6 |
| Darüşşafaka Mah. | 20 | 6.691 | %83,9 | CHP | %78,9 |
| Demirciköy Mah. | 4 | 1.233 | %83,9 | CHP | %64,4 |
| Emirgan Mah. | 20 | 6.575 | %78,6 | CHP | %55,2 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 36 | 12.071 | %80,0 | AKP | %46,0 |
| Ferahevler Mah. | 35 | 11.740 | %82,6 | AKP | %44,4 |
| Garipçe Mah. | 1 | 302 | %88,1 | AKP | %73,3 |
| Gümüşdere Mah. | 6 | 1.801 | %85,7 | CHP | %42,7 |
| Huzur Mah. | 17 | 5.868 | %72,9 | CHP | %72,4 |
| Kazım Karabekir Paşa Mah. | 19 | 6.374 | %83,1 | CHP | %53,0 |
| Kısırkaya Mah. | 1 | 316 | %92,1 | CHP | %45,4 |
| Kocataş Mah. | 11 | 3.583 | %83,1 | AKP | %44,8 |
| Kumköy (KİLYOS) Mah. | 9 | 2.964 | %83,5 | CHP | %56,8 |
| Kireçburnu Mah. | 15 | 5.225 | %80,0 | CHP | %56,8 |
| Maden Mah. | 33 | 10.999 | %80,6 | CHP | %52,8 |
| Maslak Mah. | 22 | 7.448 | %69,0 | CHP | %71,6 |
| Pınar Mah. | 25 | 8.255 | %80,1 | AKP | %44,7 |
| Poligon Mah. | 14 | 4.814 | %82,6 | CHP | %53,0 |
| Ptt Evleri Mah. | 11 | 3.548 | %84,3 | AKP | %43,2 |
| Reşitpaşa Mah. | 33 | 11.341 | %80,5 | CHP | %49,6 |
| Rumelifeneri Mah. | 7 | 2.042 | %84,9 | AKP | %44,8 |
| Rumelihisarı Mah. | 23 | 7.493 | %80,6 | CHP | %62,0 |
| Rumelikavağı Mah. | 9 | 2.856 | %81,9 | CHP | %46,9 |
| Sarıyer Merkez Mah. | 29 | 9.608 | %79,2 | CHP | %50,3 |
| Tarabya Mah. | 41 | 13.914 | %80,6 | CHP | %60,6 |
| Uskumruköy Mah. | 21 | 7.032 | %81,3 | CHP | %77,4 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.683 | %79,3 | AKP | %46,7 |
| Yeniköy Mah. | 34 | 11.689 | %80,6 | CHP | %45,0 |
| Zekeriyaköy Mah. | 48 | 16.444 | %81,8 | CHP | %75,4 |
| Çamlıtepe Mah. | 13 | 4.472 | %83,3 | CHP | %45,8 |
| Çayırbaşı Mah. | 11 | 3.799 | %79,6 | CHP | %53,6 |
| İstinye Mah. | 38 | 12.348 | %81,0 | AKP | %43,3 |