%49,2
CHP birinci
122.641 geçerli oy · katılım %76,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beyoğlu ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %49,2 ile birinci; 122.641 geçerli oy, katılım %76,5.
Kayıtlı seçmen 165.518 · Oy kullanan 126.536 (katılım %76,5) · Geçerli 122.641 · Geçersiz 3.895
Beyoğlu Belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 60.361 | %49,2 |
| AKP | 49.965 | %40,7 |
| YRP | 3.132 | %2,6 |
| ZAFER | 2.705 | %2,2 |
| İYİ | 1.717 | %1,4 |
| SAADET | 1.572 | %1,3 |
| HÜDA PAR | 366 | %0,3 |
| MEMLEKET | 365 | %0,3 |
| TKP | 352 | %0,3 |
| BTP | 255 | %0,2 |
| DEVA | 249 | %0,2 |
| DSP | 151 | %0,1 |
| DP | 151 | %0,1 |
| VATAN | 109 | %0,1 |
| AP | 85 | %0,1 |
| MİLLET | 41 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Beyoğlu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Arap Cami Mah. | 1 | 84 | %82,1 | AKP | %54,4 |
| Asmalı Mescit Mah. | 1 | 357 | %66,7 | CHP | %76,8 |
| Bedrettin Mah. | 2 | 455 | %76,9 | CHP | %48,6 |
| Bereketzade Mah. | 1 | 297 | %68,0 | CHP | %71,1 |
| Bostan Mah. | 4 | 1.407 | %70,3 | CHP | %54,4 |
| Bülbül Mah. | 6 | 2.065 | %68,0 | CHP | %62,6 |
| Camiikebir Mah. | 6 | 1.838 | %76,6 | CHP | %47,8 |
| Cihangir Mah. | 8 | 2.516 | %72,8 | CHP | %83,3 |
| Emekyemez Mah. | 1 | 154 | %77,9 | AKP | %44,8 |
| Evliya Çelebi Mah. | 1 | 188 | %75,5 | CHP | %66,7 |
| Fetihtepe Mah. | 28 | 9.618 | %75,9 | AKP | %47,3 |
| Firuzağa Mah. | 9 | 2.861 | %72,6 | CHP | %64,2 |
| Gümüşsuyu Mah. | 4 | 1.393 | %71,8 | CHP | %82,4 |
| Hacıahmet Mah. | 30 | 10.397 | %74,0 | CHP | %69,5 |
| Hacımimi Mah. | 3 | 909 | %69,5 | CHP | %55,8 |
| Halıcıoğlu Mah. | 30 | 9.839 | %79,6 | CHP | %45,0 |
| Hüseyinağa Mah. | 2 | 466 | %73,8 | CHP | %60,9 |
| Kadımehmet Efendi Mah. | 23 | 7.193 | %79,3 | AKP | %50,4 |
| Kalyoncu Kulluğu Mah. | 6 | 1.792 | %64,1 | CHP | %62,3 |
| Kamer Hatun Mah. | 2 | 573 | %61,8 | CHP | %60,4 |
| Kaptanpaşa Mah. | 41 | 14.306 | %77,6 | AKP | %51,1 |
| Katipmustafa Çelebi Mah. | 2 | 605 | %76,0 | CHP | %78,2 |
| Kemankeş Karamustafapaşa Mah. | 1 | 75 | %74,7 | CHP | %48,2 |
| Keçeci Piri Mah. | 32 | 10.685 | %81,2 | AKP | %52,5 |
| Kılıçali Paşa Mah. | 5 | 1.757 | %75,5 | CHP | %84,7 |
| Kocatepe Mah. | 3 | 1.051 | %66,1 | CHP | %59,9 |
| Kulaksız Mah. | 21 | 7.034 | %77,7 | AKP | %52,8 |
| Kuloğlu Mah. | 4 | 1.126 | %70,5 | CHP | %73,5 |
| Küçük Piyale Mah. | 19 | 6.491 | %77,0 | AKP | %44,3 |
| Müeyyetzade Mah. | 2 | 375 | %73,1 | CHP | %70,2 |
| Pürtelaş Hasan Efendi Mah. | 5 | 1.420 | %73,5 | CHP | %85,7 |
| Piripaşa Mah. | 34 | 11.681 | %79,7 | AKP | %48,6 |
| Piyalepaşa Mah. | 46 | 15.943 | %80,0 | CHP | %46,5 |
| Sururi Mehmet Efendi Mah. | 9 | 3.012 | %73,4 | CHP | %57,6 |
| Sütlüce Mah. | 28 | 9.543 | %80,0 | AKP | %52,3 |
| Tomtom Mah. | 6 | 1.815 | %65,8 | CHP | %47,4 |
| Yahya Kahya Mah. | 8 | 2.675 | %75,7 | CHP | %47,5 |
| Yenişehir Mah. | 11 | 3.826 | %70,8 | CHP | %61,2 |
| Çatma Mescit Mah. | 5 | 1.617 | %76,9 | CHP | %50,9 |
| Çukur Mah. | 4 | 1.392 | %62,6 | CHP | %62,8 |
| Ömer Avni Mah. | 5 | 1.537 | %76,1 | CHP | %80,2 |
| Örnektepe Mah. | 24 | 8.290 | %79,0 | CHP | %57,2 |
| İstiklal Mah. | 10 | 3.436 | %65,2 | CHP | %60,3 |
| Şahkulu Mah. | 2 | 544 | %70,8 | CHP | %65,4 |
| Şehit Muhtar Mah. | 3 | 880 | %56,7 | CHP | %66,9 |