Beykoz · Belediye başkanı
%45,9
CHP birinci
149.541 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Belediye başkanı oylamasında CHP %45,9 ile birinci; 149.541 geçerli oy, katılım %82,8.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 186.911 · Oy kullanan 154.697 (katılım %82,8) · Geçerli 149.541 · Geçersiz 5.156
Seçilenler
- Alaattin Köseler · CHP
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 18 | 6.022 | %76,9 | CHP | %77,3 |
| Akbaba Mah. | 7 | 2.115 | %84,5 | AKP | %53,7 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 594 | %86,7 | CHP | %49,0 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.936 | %80,9 | CHP | %64,9 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 988 | %81,7 | CHP | %50,0 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 547 | %87,8 | AKP | %53,7 |
| Baklacı Mah. | 7 | 2.321 | %84,5 | AKP | %64,3 |
| Bozhane Mah. | 2 | 384 | %88,8 | CHP | %50,8 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 5 | 1.470 | %88,4 | AKP | %44,3 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.302 | %88,9 | AKP | %45,8 |
| Elmalı Mah. | 7 | 2.367 | %86,1 | AKP | %57,0 |
| Fatih Mah. | 10 | 3.241 | %86,1 | AKP | %57,4 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.869 | %84,1 | CHP | %50,8 |
| Göllü Mah. | 1 | 209 | %93,8 | CHP | %55,3 |
| Görele Mah. | 5 | 1.578 | %87,0 | CHP | %50,7 |
| Göztepe Mah. | 18 | 6.045 | %83,2 | CHP | %66,8 |
| Gümüşsuyu Mah. | 32 | 10.583 | %82,7 | AKP | %51,2 |
| Kanlıca Mah. | 10 | 3.164 | %81,9 | CHP | %68,3 |
| Kavacık Mah. | 49 | 16.370 | %82,8 | CHP | %46,8 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 645 | %96,0 | AKP | %65,4 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 449 | %93,5 | AKP | %50,1 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 5 | 1.412 | %84,4 | CHP | %47,6 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.545 | %82,3 | CHP | %52,4 |
| Ortaçeşme Mah. | 18 | 6.077 | %83,2 | AKP | %46,8 |
| Paşabahçe Mah. | 9 | 2.986 | %82,3 | CHP | %59,8 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 1.021 | %91,8 | AKP | %50,6 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 304 | %83,9 | CHP | %55,7 |
| Poyrazköy Mah. | 3 | 734 | %80,8 | AKP | %69,1 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 17 | 5.927 | %81,9 | AKP | %50,1 |
| Riva Mah. | 8 | 2.472 | %83,7 | CHP | %57,5 |
| Soğuksu Mah. | 24 | 8.283 | %83,3 | CHP | %52,1 |
| Tokatköy Mah. | 31 | 10.422 | %82,3 | CHP | %46,7 |
| Yalıköy Mah. | 12 | 4.117 | %81,6 | CHP | %50,8 |
| Yavuz Selim Mah. | 12 | 3.983 | %85,5 | AKP | %60,9 |
| Yeni Mahalle Mah. | 41 | 14.288 | %79,5 | AKP | %46,9 |
| Zerzavatçı Mah. | 3 | 831 | %96,0 | AKP | %52,5 |
| Çamlıbahçe Mah. | 14 | 4.857 | %82,7 | AKP | %47,3 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 12 | 4.098 | %83,1 | AKP | %66,7 |
| Çengeldere Mah. | 12 | 3.997 | %83,2 | AKP | %64,2 |
| Çubuklu Mah. | 46 | 15.707 | %81,5 | AKP | %47,4 |
| Çiğdem Mah. | 26 | 8.816 | %81,8 | CHP | %52,7 |
| Örnekköy Mah. | 10 | 3.131 | %86,6 | AKP | %54,1 |
| Öğümce Mah. | 2 | 396 | %91,9 | CHP | %62,5 |
| İncirköy Mah. | 40 | 13.283 | %81,8 | CHP | %48,2 |
| İshaklı Mah. | 3 | 1.025 | %93,0 | AKP | %60,2 |